Skocz do zawartości

E38 zimny motor- nierowna praca


radek695

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanko, zimny silnik troche nierowno pracuje.

Jest to podczas pracy na wyzszych obrotach przy dogrzewaniu sond lambda, tak mi sie wydaje ze to dogrzewanie sond ale mniejsza z tym.Jest tak przez ok 2min potem jest dobrze.Moze ktos wie co to moze byc,nie jest to dokuczliwe ale troche razi.Pozdrawiam.

Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Witaj

 

 

ja bym zaczął od oględzin świec i cewek - potem typuję na sondę która najprawdopodobniej nie pracuje już w swoim pełnym zakresie

 

Odezwij się na forum jak się auto naprawi

 

Pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki wentylator ktory zalacza sie przy odpalaniu zminego silnika, siedzi on w zderzaku z prawej strony, gdzie dziala auta/silnik szybciej nabiera temperatury, odpal i posluchaj na zimnym silniku czy slyszysz "suszarke" w zderzaku z prawej strony, choc niemowie ze to w 100% jest winne twoich objawow
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi.

 

Oczywiscie swiece sa ok i cewki nie wygladaja na obkopcone wiec moze jest to sonda.Duzo mowi sie o membranie wiec moze to tez byc?!

 

Jesli chodzi o wentylator to wydaje mi sie pracuje bo bardzo zawiewa ze glowe rwie.

Jesli chodzi o te buczenie na zimnym to jest do dogrzewanie swiec czy cos innego,nie chodzi mi o teraz o wentylator tylko o inny warkot auta-taki basowy glosny.

 

Pozdrawiam Radek

Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmmm,,,

miałem podobny problem do wczoraj,

na zimnym, chodził mi nierówno, obroty podchodziły do ok 1000 potem lekko spadały, potem znowu góra itd, przez 2,3 minuty,,,potem sie uspokajał, ale tez nierówno chodził, tyle, że już bez wahnięć obrotów,

no i wymieniełm świece (i olej) i chodził dzisiaj rano jak żyletka,

obroty równiusieńko na 900-1000,

może to jednak świece u ciebie?

moje po wymianie też wyglądały niby dobrze...

e 38 jest najlepsze... po prostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.