Skocz do zawartości

Centralny - otwieranie bagażnika z pilota E46


eXiDe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problemik..

 

Central raz mi otwiera bagażnik z pilota raz nie. Zero reakcji na naciśnięcie guzika w kluczyku, który otwiera klapę bagażnika :/. O co chodzi? Czasami działa 100 razy a raz się zatnie i nic, tylko kluczykiem mogę otworzyć.

 

Help :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może coś nie styka w kluczyku?

 

 

Czy zamek od bagażnika ma więcej niż dwie pozycje, tzn zamknięty albo otwarty? Pytam bo w Audi było tak, że możesz zamknąć tak bagażnik kluczem że z pilota go nie otworzysz.

Choć to raczej nie ma sensu bo kluczyk jest razem z pilotem, chyba jednak gadam głupoty :duh: :doh: :roll2:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś nie styka w kluczyku?

 

 

Czy zamek od bagażnika ma więcej niż dwie pozycje, tzn zamknięty albo otwarty? Pytam bo w Audi było tak, że możesz zamknąć tak bagażnik kluczem że z pilota go nie otworzysz.

Choć to raczej nie ma sensu bo kluczyk jest razem z pilotem, chyba jednak gadam głupoty :duh: :doh: :roll2:

 

Tylko jedna pozycja.

Zamykasz normalnie guzikiem który zamyka wszystkie drzwi i zamyka się także bagażnik. A bagażnik otwiera się oddzielnie od reszty drzwi. Lub ewentualnie można otworzyć cały samochód, i wtedy ręcznie dłonią otworzyć bagażnik. Ale właśnie ręcznie też nie chce się otworzyć, także wina pilota raczej nie. Druga sprawa w pilocie baterie się wymienia? Czy jak to jest.. bo czytałem, że baterie są ładowane w momencie kiedy kluczyk siedzi w stacyjce. Ale jeśli nawet jest tam akumulatororek to i tak chyba po kilku latach stracił swoje właściwości? Jak to jest? To tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z opisu wygląda jakby zamek bagażnika szwankował, a raczej jego elektryka (co jest typowe dla E46 :duh: )

Tak, kluczyk jest ładowany ze stacyjki. I faktycznie z czasem akumulatorek może się zużyć. Tylko że po 5 latach to niby za szybko :doh: A jak z drugim kluczykiem? Taki sam objaw?

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wygląda jakby zamek bagażnika szwankował, a raczej jego elektryka (co jest typowe dla E46 :duh: )

Tak, kluczyk jest ładowany ze stacyjki. I faktycznie z czasem akumulatorek może się zużyć. Tylko że po 5 latach to niby za szybko :doh: A jak z drugim kluczykiem? Taki sam objaw?

 

Cholera problem w tym, że mam tylko 1 kluczyk taki :/ :(

 

Właśnie elektryka zamka tylko jak się do tego zabrać, na co zwrócić uwagę? Jeśli klapa bagażnika jest opuszcozna ale nie zamknięta, i wtedy jak wcisnę otwieranie bagażnika dochodzi dźwięk otwierania tak jakby zza wykłsdziny po prawej stronie w bagażniku, tam jest jakieś sterowanie?

Kurde co za :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cholerka czyli Twoim zdaniem przyczyna musi być w tym zamku?

Chyba w sobotę się za niego wezmę w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprubuj przesmarowac wszyskie prowadzenia ,ciegna u mnie pomoglo...

 

Ale też miałeś taki problem z klapą bagażnika? I czy przesmarować te wszystie cięgna co na rysunku wyżej? Napisz dokładnie co zrobiłeś u siebie.

 

Wielke dzięki z góry za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popsikalem wazelina wszedzie tam gdzie mogbyc jakis opor zamek tez jak to nie pomoze to moze masz gdzies zly styk lub zimny lut....pilota raczej wykluczam bo by ci nie otwieral calosci....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba naprawione, mówię chyba bo jeszcze ewentualnie zostanie zamek przesmarować itd.. :)

 

Problem tkwił w kablach! Wiązka kabli ta co idzie po prawej stronie w osłonie gumowej, która łaczy klapę z resztą samochodu.

 

Kabelki a było ich w sumie 4, jeden był całkiem przerwany pozostałe już nie miały izolacji. Także to zostało naprawione i jest git.

 

Ale drugie pytanie dotyczące samego otwierania. Czy to normalne, że jak zamykam klapę i otwieram z pilota kilka razy pod rząd robiąc to szybko to w pewnym momencie jest brak reakcji na naciśniecie guzika w kluczyku dopiero po jakimś czasie znowu zaczyna działać, wcześniej powiem szczerze nie zwracałem na to uwagi.

 

Jak jest z tym u Was?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem takich problemów...

 

Hmmm, ciekawe co u innych ;)

 

Wiesz z jednej strony to w sumie logiczne - bo raz, że po co jest otwierać bagażnik i zamykać 20 razy non stop po rząd, a dwa, że rezystor się nagrzewa przecież, więc musi się wystudzić, żeby ponownie zadział w celu otworzenia.

 

:doh:

 

Sam już nie wiem co o tym myśleć, jutro dobieram się do zamka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam zamek jest wyeliminowany, także "samo otwieranie" - mechanizm jest ok.

 

Sprawdzane na zasadzie prądu w kablach i niezastąpionej żarówki :)

 

Po 14 razach nonstop naciskania guzika w pilocie wstrzymuje otwieranie bagażnika na kilka sekund później czynność można znowu powtórzyć. Chyba tak ma być w takim razie :)

 

 

Tylko jakbyście to sprawdzili u siebie byłbym wdzięczny, bo trochę mnie to jednak zastanawia.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam zamek jest wyeliminowany, także "samo otwieranie" - mechanizm jest ok.

 

Sprawdzane na zasadzie prądu w kablach i niezastąpionej żarówki :)

 

Po 14 razach nonstop naciskania guzika w pilocie wstrzymuje otwieranie bagażnika na kilka sekund później czynność można znowu powtórzyć. Chyba tak ma być w takim razie :)

 

 

Tylko jakbyście to sprawdzili u siebie byłbym wdzięczny, bo trochę mnie to jednak zastanawia.

 

Pzdr.

 

za duzo kombinujesz nikt nie otwiera 14razy i zamyka a drugie koledzy dali ci porade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam zamek jest wyeliminowany, także "samo otwieranie" - mechanizm jest ok.

 

Sprawdzane na zasadzie prądu w kablach i niezastąpionej żarówki :)

 

Po 14 razach nonstop naciskania guzika w pilocie wstrzymuje otwieranie bagażnika na kilka sekund później czynność można znowu powtórzyć. Chyba tak ma być w takim razie :)

 

 

Tylko jakbyście to sprawdzili u siebie byłbym wdzięczny, bo trochę mnie to jednak zastanawia.

 

Pzdr.

 

 

za duzo kombinujesz nikt nie otwiera 14razy i zamyka a drugie koledzy dali ci porade...

 

Problem tkwił w kablach to wiem - sam doeszedłem.

 

Może i kombinuję, ale czy tak trudno to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Po kilku naciśnięciach przestaje reagować. Dopiero po chwili działa. Ale ja mam inny problem. U mnie elektryka działa, gdy naduszam przycisk na klapie lub pilocie to słysze takie "brzdęk" a klapa nie chce się otworzyć. zamek był przesmarowany kilka dni temu i wszystko chodziło. Dzisiaj zamknąłem i już otworzyć nie mogę, choć słychać jak robi ten "brzdęk" ale jest on taki bardziej głuchy. I terz pytanie w jaki sposób mogę to otworzyć lub dostać się do zamka bo w tej chwili nie mogę się dostać do bagażnika.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Po kilku naciśnięciach przestaje reagować. Dopiero po chwili działa. Ale ja mam inny problem. U mnie elektryka działa, gdy naduszam przycisk na klapie lub pilocie to słysze takie "brzdęk" a klapa nie chce się otworzyć. zamek był przesmarowany kilka dni temu i wszystko chodziło. Dzisiaj zamknąłem i już otworzyć nie mogę, choć słychać jak robi ten "brzdęk" ale jest on taki bardziej głuchy. I terz pytanie w jaki sposób mogę to otworzyć lub dostać się do zamka bo w tej chwili nie mogę się dostać do bagażnika.

 

pzdr

 

a jak calosc otwierasz to tez nie chce otworzyc sie recznie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak calosc otwierasz to tez nie chce otworzyc sie recznie :?:

 

Nic nie reaguje, ani pilotem, ani kluczykiem, ani przyciskiem na klapie choć słychać jak mechanizm "coś" próbuje zrobić. Chciałbym się dostać bezpośrednio do zamka, ale nie wiem jak.

 

sprubuj naciskajac klape przyciskiem /kluczyka/otworzyc calosc i wtedy recznie otworzyc klape ....moze masz zle wregulowany zamek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam problem z bagażnikiem w E46. Ostatnio naprawiałem oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Po naprawie oświetlenie działa, ale z zamkiem bagażnika coś się stało. Po jeździe, jak otwieram drzwi przyciskiem obok awaryjnych zawsze otwierał mi się bagażnik. Silnik pracował i mogłem otwierać bagażnik przyciskiem na klapie. Obecnie, muszę zgasić silnik, wyjąc kluczyk ze stacyjki i wtedy dopiero mogę otworzyć bagażnik. Uszkodziłem jakieś przewody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam podobny problem.

Po otwarciu wszystkich zamków kluczykiem nie mogę otworzyć bagażnika klameczką nad tablicą, nie mogę go również otworzyć przyciskiem otwierającym bezpośrednio zamek bagażnika. Otwiera się jedynie mechanicznie kluczykiem.

Mieliście takie przypadki ? Mógł się zepsuć elektryczny mechanizm zamka, czy większe prawdopodobieństwo uszkodzonych kabli ? Wiem i tak muszę to rozebrać i poszukać :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.