Skocz do zawartości

kupno bmw coupe E-36 1.8 IS (swieci abs) ??


bergas

Rekomendowane odpowiedzi

W takich sytuacjach najczęściej pada czujnik ABS. Przyczyną może być również przetarty przewód lub w najgorszym przypadku pompa.

Jeśli masz możliwość pojechania przed kupnem aby gdzieś to sprawdzić w jakimś zakładzie to sprawdź.

Tak na marginesie. Oryginalny czujnik ABS w ASO to koszt ok 315zł.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy kiedy zapala się kontrolka jak nie gaśnie po odpaleniu auta to problemem jest awaria czujnika bądź brak połączenia z komputerem sterującym ABS lub pompy (przetarty kabel, spalony bezpiecznik lub przekaźnik) jeśli zapala się w czasie jazdy po przekroczeniu 20km/h to często jest to wina pompy ABS. Te reguły nie sprawdzają się zawsze, a najlepiej podłączyć pod komputer autko.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorki że piszę po takim czasie, ale włąśnie przeglądam wszystkie posty związane z ABS'em i muszę przyznać że kolega ma racje, ale nie do końca.

Jeżeli lampka zaświeca się po ruszeniu, a dokłądniej po osiągnięciu od12 do 18km/h (bo tak jest ustawiony abs) to winą nie będzie wina pomy, tylko czujnika przy servo. Jest to czujnik położenia pedału hamulca.

Z tego co wiem to kosztuje ok 77 Euro oryginał, czyli 250 złotych.

Zamiennik powinien być tańszy.

Ja właśnie tak mam, ale wystarczy żę stanę na poboczu, otworzę maskę, poruszam czujnikiem znów włączę silnik i mogę jechać kolejne pare setek km.

Po jakimś czasie problem powraca, oczywiście gdy znajdę czas zamierzam to naprawić tzn. wymienić ten czujnik.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.