Skocz do zawartości

316 na 1.8is


mlody325

Rekomendowane odpowiedzi

Czy bez wiekszych problemów mozna wstawic do e30 316 z 1990-1991r silnik 1.8is?

Generalnie czy trzeba ingerowac w elektryke, czy np wystarczy podmienic komputer?

 

Pytanie zadaje poniewaz baardzo ciezko kupic is lub 2.0 czy 2.5 w fajnym stanie wiekszosc miała dzwon (tak jak i moja), albo sa zagazowanie i generalnie skatowane.

Jedynie 316 lub 318A mozna znalesc w przyzwoitmy stanie.

Byłem szczesliwym posiadaczem e30 325 teraz jeźdze oplem ale zamierzam wrucic własnie do e30.

Prosze o konkretne wypowiedzi

Jeżeli nie sprawi to problemu to prosze o liste czesci potrzebnych do takiej operacji.(silnik skrzynia most komp heble to wiadomo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienic: skrzynia pasuje od m40.poduszki pod silnik ,kolektor czyli barany i najlepiej caly uklad bo jest wiekszy.gume łączącą kolektor ssący z przepływką , reszte osprzętu będzie pasować łącznie a puszką filtra i przepływką .komputer z wiązką elektryczną .gumowy waz który laczy nagrzewnice z blokiem.

Taka przekladke robil moj kumpel wlasnie z 316 na 1.8is.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie silnik trzeba by było kupic z osprzetem a wydech wiadomo ze od 318is lub zrobic nowy

Ciezko jest przełozyc wiazke?

Czy trzeba przerabiac łapy?

Prace mechaniczne moge zrobic sam tylko chodzi o elektronike , myslałem ze wystarczy podmienic sam komp.

Jesli twoj kumpel robi fotorelacje to bardzo by było miło jakby przesłał na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.