Skocz do zawartości

kontrolka


daniel 96

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnosnie tds kombi.Niewiem co to za kontrolka,widnieje na niej amortyzator ?Jak ona powina sie zachowywac w czasie odpalania samochodu?Czy powina zapalać sie, czy gasnąć?

Przy moscie znajduje sie jakies urzadenie,nie wiem co to jest.Czy ma one cos wspulnego z hamulcami? Wymieniłem klocki hamulcowe,płyn oraz odpowietrzyłem układ. Pomimo to przy naciskaniu hamulca pedał robi się twardy a hamulce coraz słabsze.

Za pomoc/odpowiedz bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielowi raczej chodzi o pierwszą z prawej kontrolkę, która faktycznie jest i wydaje mi się, że sygnalizuje uszkodzenie instalacji nivo. W moim tds-ie też ona jest ale żarówka z tego gniazda była wyjęta. Jak wczoraj zajrzałem w zegary to wsadziłem tam żarówkę ale nie było żadnej reakcji. Szkoda zresztą, że jej nie było kilka dni temu jak przez nieuwagę przy cofaniu zerwałem przewód od nivo i cały płyn wspomagania poszedł w trawę. Może wtedy coś by zasygnalizowała. Na szczęście obyło się bez naprawy akumulatora ciśnienia.

A to co wisi przy moście to prawdopodobnie rozdzielecz nivo - choć głowy bym nie dał..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiwdz.Jak to jest rozdzielacz nivo to pewnie bebe musiał albo go uszczelnic albo go wymienic bo widze ze troszke z niego cieknie obawiam sie ze pewnie bedzie go trudno dostac

 

Wymieniać tego nie musisz. Właśnie jak usuwałem wcześniej opisaną awarię to też wcześniej zauważyłem, że jest on zalany płynem. Podjedź do warsztatu i niech ci sprawdzą szczelność połączeć przewodów z rozdzielaczem. Koszt niewielki a pomaga znacznie. Od razu czuje się wzrost komfortu amortyzacji tylnego zzawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajduje się na wylocie z Marek w stronę Radzymina po prawej stronie zaraz za wiaduktem. Ja za uszczelnienie, podspawanie kompensatora i odpowietrzenie układu dałem 270 zł. ale dla mnie są tam ceny promocyjne bo mam pewien układ.

Myślę, że jak do nich podjedziesz albo zadzwonisz to wiele więcej cię nie skasują.

 

Telefony do niich to 0-22 357-77-17, 0-22 771 39 93 i komórka 602-174-698

 

Polecam ten warsztat mieszkającym w okolicy Warszawy bo robią w miarę tanio i solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.