Skocz do zawartości

BMW E46 BORDMONITOR ALPINE pytania przy zakupie


andxei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Przepraszam z góry za moje "zielone" pytanie ale noszę się z zamiarem zakupu boardmonitora BMW E46 16/9 ALPINE takiego jak tu:

http://www.allegro.pl/item228916705_bmw_e46_16_9_bordmonitor_alpine.html.

Mam pytania odnosnie tego sprzętu (przeszukałem Forum i trochę mi rozjeśniło temat ale..):

- z tego co wyczytałem ten sprzęt "czyta" DVD? Czy jest wobec tego możliwośc nagrania zwykłego (nie MP3) Audio-DVD i jego odczyt w tym sprzęcie?

- interesuje mnie też funkcja AUX - czy możliwe jest w miearę bezproblemowe popięcie odwarzacza MP3 i ich odwarzanie? czy jest możliwość zarządzania wówczas takimi plikami MP3 z poziomu boardmonitora?

W skrócie: Chcę zmienić radio w mojej e46 320D na coś ciekawego i w przyszłości rozbudować ewent. o NAVI. Głównie jednak chodzi mi o w miarę bezproblemowe i łatwe odtwarzanie muzyki, najlepiej w MP3. Nikt ze znajomych nie ma takiego sprzętu, nie jestem więc w stanie w innym miejscu zasięgnąć opinii. Będę Wdzięczny :modlitwa: gdyby ktoś podzielił się spostrzeżeniami z użytkowania tego sprzętu..Czy warto złożyć sam boardmonitor jako radioodtwarzacz CD a później rozbudowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie pomoże?

Z tego co wyczytałem to rozumiem iż sam boardmonitor nie może pracować jako radio i odtwarzacz CD?

Chcę narazie pominąć navi i inne bajery..Chciałbym mieć głównie "ciekawy" odwarzacz CD z radiem - najlepiej z MP3 ewent. AUX żeby można było "pokombinować" np. z odtwarzaczem MP3. A, no i pozostaje kwestia sterowania z kierownicy..

Nie moge się przekonać do "niefabrycznych" radioodtwarzaczy.. dziwnie wyglądają z maskownicą na desce.. chętnie bym założył board monitor a klimatronic przesunął niżej, nawet gdyby BM miał służyć narazie tylko jako radioodtwarzacz a później ew. go rozbudowywać.. nie ma takiej możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wieć tak jesli chcesz mieć wyświetlacz to musisz mieć czytnik navi bez tego Ci wyświetlacz nie ruszy nie będzie nic wyswietlał itd. Zatem chcąc nie chcąc aby to uruchomić musisz mieć czytnik navi+wyświetlacz+modół radia w bagazniku+instalacja. Wiec napewno po uruchomieniu masz opcje navi na wyświetlaczu. Z czasem mozesz dołozyć TV ale to juz inna bajka(kolejne zakupy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

praktycznie kazdy sprzet alpine mozesz podpiac pod terowanie w kierownicy.

Do e39 koszt to 400zl. Nie wiem ile bedzie kosztowalo do e46, skontaktuj sie z klinika dzwieku, ja u nich kupowalem bo nawet dystrybutor alpine na polske laskawie nie raczyl odpowiedziec.

Tez probowalem kombinowac z oryginalnym sprzetem bmw tak jak Ty. Ale koszty byly ogromne. Tak jak przedmowca wyzej napisal, ptrzeba to tamto i jeszcze to a jesli chcesz miec to to jeszcze to itp itd.

Ja kupilem alpine iva-d105r + bluetouch do telefonu + Blackbird navi i zadna tam navi plus inne bajery BMW sie nie moga rownac (tylko wyglad wysowanego monitora jest lipny - ale to przezyje) i ten nowy sprzet kosztowal mnie mniej niz uzywany oryginal bmw. Moge ogladac filmy dvd, avi, muza mp3 z dvd, moge sobie podlaczyc wszystko co jest dostepne na rynku typu kamery cofania, monitory, tunery tv, dvb itd.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Alpina ma beznadziejna strone internetowa, lipa na maxa nic nie mozna znalezc.

Podaje Ci dwa modele inerfejsu, ktory bedziesz potrzebowal (ja mam ten pierwszy), pasuja chyba one do e39 jak i do e46:

 

KCE-864B z 17 biegunowym zlaczem wtykowym

KCE-861B z 40 biegunowym zlaczem wtykowym

 

Nie sa to tylko kable jest to kostka, ktora wchodzi w oryginala kostke do bmw a zniej wychodza standardowe iso plus maly chinch wejscia w radioodtwarzaczu alpine. Nie jest to konstrukcja doskonala bo czasami w radiu ptrafi samo sie przelaczyc na inny utwor albo wyciszyc itp. zdarza sie to rzatko i jest to najprawdopodobniej wina tego interfejsu bo bez niego takie rzeczy nie mialy miejsca a i przyciskiem na kierownicy, ktory powoduje zamkniety obieg powietrza wlacza sie mute.

 

W klinice dzwieku wszystko wiedza, podaj im model auta a oni ci wysla za pobraniem.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nezza masz może jakieś dokładniejsze informacje o tym interfejsie, który masz u siebie? Chciałbym wiedzieć czy będzie to kompatybilne z moim CDA-7998r. Kupiłem jakiś czas temu jedną taką zabawkę od „autoleads” PC99-X21. Zaraz jak dostałem, to wywaliłem kostki ISO po drodze i połączyłem bezpośrednio do kostki Alpinie (chciałem ominąć niepotrzebne konektory) Po ukończeniu instalacji audio w aucie podłączyłem interfejs, jest do niego dosyć skomplikowana procedura, ale robiłem wszystko dokładnie krok po kroku i lipa. Nie chce mu się gadać z moim radiem albo samochodem.

Odesłać nie da rady, bo przecież pociąłem kable i kasa w błoto. Jedyne co mam dzięki temu, to przejściówka kostek z BMW do Alpinie.

I tak się zastanawiam nad tym, o którym napisałeś, ale przed zakupem chciałbym wiedzieć czy będzie gadał: e39 / Alpinie CDA-7998r ?

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.