Skocz do zawartości

Wentylator klimy


traky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem który mnie wkurza :mad2: .Wentylator od klimy(skraplacza) mi się włącza(pełne obroty) kiedy silnik jest zimny,to znaczy na przykład po nocy a nawet po dłuższym postoju takim z 1,5 do 2godz.Popracuje jakieś z 10 minut wyłączy się i puki jeżdze jest Ok.Moge gasić i zapalać co chwile i dobrze.

Nadmieniam że klima wyłączona (manualna).Jak jest włączona klima to też najpierw zrobi "swoje" i przechodzi na niskie obroty.

O co tu chodzi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ciesz się że działa, u mnie wczoraj padł :cry2: :cry2: Zaciekawiło a raczej zaniepokoiło mnie terkotanie jak schładzałem turbo przed wyłaczeniem silnika, otwarłem maskę i usłyszałem ze wentylator od klimy chodzi jak traktorek mając w dodatku spore luzy kolebiąc się na boki. Rano w ogóle się nie włączył przy załączonej klimie dopiero jak go tyrknąłem patykiem to sie załaczył ale po chwili znowu stanął :mad2:

 

Seriwis M-Auto stwierdził ze do wymiany. Cena nowego ok. 1,1 tys :jawdrop: plus robota jakies 200 z tego co mówią to brak zamienników, a uzywek z allegro nie polecają. Niemniej jednak skoro te wentylatorki lubią klękać przy goracych latach, a takie bedziemy miec chyba coraz czesciej to raczej skłaniam sie do zakupu uzywanego. Ktoś z Was ma jakies doswiadczenia na tym polu :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem i mi pomogło wyjecie i włożenie jeszcze raz czujnika załączania wentylatora klimy

 

A mógłbyś podpowiedzieć gdzie on jest? zabardzo nie mogłem go znaleść,pewnie ostatecznie będzie do wymiany ale i tak dziwne zachowanie.

Z góry dzięki

 

A co do silników to czytałem na forum że w większości przypadków są naprawialne.Ponoć odklejają się magnesy na wirniku w wystarczy wkleić.Sam nie miałem okazji tam zaglądać ale przy takich kosztach warto by było go rozebrać i sprawdzić.W końcu i tak ma iść na złom,a może się uda...??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriwis M-Auto stwierdził ze do wymiany. Cena nowego ok. 1,1 tys plus robota jakies 200 z tego co mówią to brak zamienników, a uzywek z allegro nie polecają. Niemniej jednak skoro te wentylatorki lubią klękać przy goracych latach, a takie bedziemy miec chyba coraz czesciej to raczej skłaniam sie do zakupu uzywanego. Ktoś z Was ma jakies doswiadczenia na tym polu

 

200 PLN za wymianę? Czyż oni są w pełni świadomości i rozumu? Przecież operacja sprowadza się do zdjęcia zderzaka (8 śrubek), odkręcenia wentyaltora od chłodnicy (4 śrubki) i włożenie w jego miejsca nowego. Można się uwinąć w 20 minut. Przerabiałem temat tydzień temu.

 

A za wiatrakami popatrz na Allegro.

Pozdrawiam.

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Taki mam zamiar, wprawdzie uwazam ich za porzadnych fachowców, ale 200 za 30 min pewnie nie jeden z Was chcialby zarabiać :mrgreen:

 

W tym wypadku panom mimo wszystko podziekuje i temat sam załatwię, rozumiem kasowanie za jakies powazniejsze sprawy gdzie wymagana jest nie tylko podstawowa wiedza techniczna i skromne umiejetnosci manualne, ale wiedza nabyta wskutek długoletniej praktyki badź specjalistycznych szkoleń. Cóż .... nikt mi nie powie ze serwisowanie BMW to tania sprawa, poza tym ASO by pewnie zaśpiewało znacznie wiecej za wymiane :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.