Skocz do zawartości

szum w skrzyni biegów - miał ktos ?


KACPER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem, ktory mnie spotkał dotyczy mojej E46 330d z 2002 roku. Od kilku dni na biegach 1,2,3,4 slychac dosyc glosny szum - cos jak kończące się łożysko w kole. Slychac to na każdych obrotach. W momencie wbicia 5-go biegu jak ręką odjął - szum znika. Zdaję sobie sprawę ze tego, że kończy mi się skrzynia biegów tylko mam pytanie czy ktos to przerabiał i jakim sposobem sie z tym uporał. Czy konieczna jest wymiana całej skrzyni czy po porstu trzeba ją rozebrać i wymienić w niej łożyska ? Czy ta skrzynia to taka "zwykła", która można rozkręcić i skręcić bez wiekszych problemów czy jednak to te z serii "wszystkie srubki trzeba z książką dokładnie przykręcać z odpowiednią siłą" - bo jeżeli ta taka bajka to się tego nie chce dotykać.

Ogolnie bede wdzieczny za wszelkie rady i sugestie.

 

KACPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo ,piaty bieg i wszystko cichnie,ale to nie lozysko oporowe-to skrzynia.ja juz pytalem na forum i tak mi odpowiedzieli(podobno piatka jest na innym walku,czy cos takiego)mi radzili wymienic skrzynie bo do mojego samochodu kupie za ok.300zl w dobrym stanie,ale nadal nie wymienilem.nie chodzi o kase,tylko boje sie ze jak mechanik zacznie grzebac to cos sknoci(mam przykre doswiadczenia z poprzednim bmw)chociaz w serwisach tez bywa roznie(czytajac posty)tak wiec chetnie poczytam co mysla inni o tej wymianie,czy warto,czy to wielki problem wymiana skrzyni,a moze naprawiac.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.