Skocz do zawartości

[e36] uklad chlodzenia - do czego ten obieg?


Zbir

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BE51&mospid=45188&prod=19920200&btnr=11_1158&hg=11&fg=35

 

1. Czy jak termostat jest zamkniety (mały obieg) to wężem nr. 1 powinninna plynąć woda czy nie? W ogole ktoredy idzie maly obieg w e36?

2. Do czego sluzy obieg wychodzacy wężem nr 4?

 

a moze wlasnie waz nr 4 to maly obieg?:lol: tylko jaki sens mialoby puszczanie go przez chlodnice.... :?:

 

w e30 to bylo prostsze...termostat na wierzchu, dwa weze z chlodnicy, a tu jakies kombinacje... :(

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz male pytanie czy masz jakis problem z obiegiem czy poprostu chcesz wiedziec ?

Jedno jest pewne jesli termostat jest zamkniety to jest tak zwany krotki obieg wiec po co ma plynac woda w wezu nr 1 :D czy tez nr 2 :D

Pozdrawiam !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam popularny ostatnio problem z wolnym nagrzewaniem sie silnika i slabym ogrzewaniem w aucie i czytając poprzednie posty na ten temat probuje dojsc przyczyny... chce porownac temperatury węża z małego obiegu z wężem z dużego obiegu aby stwierdzić czy termostat jest sprawny. A wiec skoro waz nr. 1 nie nalezy do małego obiegu a u mnie nagrzewa on sie rownomiernie wraz z nagrzewaniem sie silnika to jednoznacznie wskazuje to na termostat.

 

I wlasnie co do tego chcialem sie upewnic, dzieki.

 

Ale przydalaby sie jeszcze informacja czego dotknąć aby porównac temperature małego obiegu...?

 

A co do węża nr. 4 to po prostu chcialbym wiedziec do czego sluzy.. z czystej ciekawosci:)

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taka sytuacje auto bardzo powoli sie nagrzewalo !

Teraz to moge powiedziec bo wymienilem termostat i widze co sie teraz dzieje ze moment jest cieplutko!

Gdy zerknalem okiem na termostat gdy siedzial jeszcze w glowicy wydawalo sie ze jest ok lecz nie dawalo mi to spokoju.Kupilem nowy wyciagnalem ponownie stary i do garnka z ciepla woda.

Stary bardzo powoli sie zamykal co jest niepoprawne a w koncowej fazie caly czas byl lekko nie domkniety co zauwazylem pod swiatlo !

Wymienilem i jest ok !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.