Skocz do zawartości

Co to za błąd??? [compact]


comin

Rekomendowane odpowiedzi

trochę znajomości angielskiego i po sprawie... a jak nie to wystarczy słownik online..Sonda Lambda pobiera ze spalin złe odczyty które przekazuje do kompa... komputer za to źle dobiera mieszankę co powoduje powiększone spalanie.na samym dole masz wypisane możliwe podzespoły które mogą być uszkodzone...i należy je sprawdzić..., min. wtryski, czujnik temperatury, wydech?? chyba doloty powietrza i cos jeszcze czego nie mogę rozszyfrować - spark-plugs ....itd itp... silnik dostaje za ubogą mieszankę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Proszę jeszcze o opinie na temat kolejności diagnozowania poszczególnych elementów.

Dodam że mam wtryski od benzyny i oddzielne od gazu (sekwencja), więc chyba tą część pominę przy sprawdzaniu(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co powtarzają mi starzy mechanicy jeżeli siepytam o jakiekolwiek problemy z gazem itd...to co jest w samochodzie....jest do benzyny....a gaz..to ODDZIELNA magia...

 

a co do kolejności...chyba nie pomogę...ale jak ci sie coś dławi czy jakos tak to sprawdz dolot powietrza..czy jest szczelny...

 

a co do spalania twojego jeszcze....i tak mało ci pali....mój IS-ik odkąd oszalał to pali 15L LPG.nie mniej nie wiecej, czy emerycko czy pożadnie daje w piz....trlalala :mrgreen: :mrgreen:

ale nadal idę w zaparte i nikomu nie dam się dotknąć do mojej BiMMeczki...i sam szukam.. juz sporo rzeczy(usterek) odkryłem dzięki temu(min. nieszczelna instalacja)...i jak narazie wszystko naprawione.a teraz jestem w fazie testów po ostatniej poprawce...zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz...dzieki..dokształciłem się... to jak świece to i kable..choć to jest rzadką przyczyną dużego spalania....ale sprawdź, wymień jak bardzo przejarane..

 

a tak na boku...to spalanie to do gazu sie tyczyło czy benzynka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z lpg, czy trasa czy miasto to pali 14-16lpg, a to 1.6 automat ;/

Trochę podłubałem, i miałem nieszczelność w układzie lpg,sondę miałem,źle podpiętą, podłaczyłem, podregulowałem kompa lpg i zobacze co będzie dalej ...

Ale efekt mułowatości do 3000rpm na benie i gazie nie znikł ;/ :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.