Skocz do zawartości

Proszę polecić dobre sprężyny na tył


Legu

Rekomendowane odpowiedzi

Pękła mi końcówka sprężyny i muszę wymienić komplet n tył. Z informacji uzyskanych z ASO BMW (z 7-mio cyfrowej końcówki numeru) wynika, że mam zawieszenie sportowe. Nie patrzyłem jakie są amortyzatory. Auto z 99 roku.

Cięzko coś dostać. Zamówiłem w jednym serwisie, to przysłali jakieś AD po 175zł bez, żadnych oznaczeń i zrezygnowałem. Proszę polećcie jakiś dobry sklep i może model sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a na jakich kolach jezdzisz ? I oponach ?

 

Widze ze pekanie sprezyn z tylu to czesty problem, ja mam w touringu chyba tez pekniete, jutro sprawdze.

 

Masz jakies objawy tego pekniecia podczas jazdy ?

 

 

Zobacz temat tudm'a :

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=50504&start=60

 

Dorwal gdzies Lesjöforsy za 140 zl/szt. (a ja uwazam ze to dobra firma) . :oops:

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam alu 17" i opony 235/40. Przyzwyczaiłem się już do takich laczków, chociaż na początku fruwałem po drodze.

Zauważyłem, jak pękła mi opona przy 150km/h (cudem uniknąłem katastrofy, nawet alu nie ucierpiało) Zmieniałem koło, patrzę, a tu sprężyna ułamana na końcówce. Zardzewiałe ułamanie, czyli już od roku tak jeździłem. Samochód jest znacznie obniżony, z uwagi na swe sportowe zawieszenie, przez co mam problemy z podnośnikami w serwisach. Czasami przy wybojach słyszę z tyłu stuknięcie i myślę, że to właśnie ta sprężyna. Dziwne, że po ułamaniu sprężyny auto nie siadło na tyle. Wygląda normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze sie do tematu. Z lewej strony z tyłu od nadkola dokoła mam 2-3cm wiecej luzu niż z prawej. Myslałem ze jak zatankowałem do pełna to mi sie prawa strona lekko "obwiesiła" ale wyjechalem bak a samochód siedzi krzywo. Czy to może być ta spręzyna- czy jak jest pęknięta gołym okem bez zdejmowania koła można zauwazyć? Jakis test na sprawdzenie spręzyn znacie czy tylko optycznie? Czy z pękniętą spręzyną auto powinno zachowywac sie jakoś podejrzanie czy niekoniecznie???
Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.