Skocz do zawartości

[E36] denerwujacy dźwięk - układ wydechowy


Mrówa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ostatnio dziwnie brzmi moje 318i E 36 nie wiem czy to nie wina przepalonego katalizatora brzmienie na wyższych obrotach "jazgocze" na na wolnych są czasami "przepierdy"

Byłem u pierwszego lepszego łumikarza powiedział że katalizator jest pusty i jak chcę wyciszyć autko proponuje tłumik środkowy co wy na to?

wiec mam pyatnie czy ktoś wymieniał katalizator np na tłumik środkowyjeśli tak to jakiej firmy ?

a może to coś innego niź katalizator ktoś ma jakieś sugestie lub propozycje

 

i jeszcze jedno pytanie na kablach WN na jednym z kabli jest jakiś czujnik do czego służy i czy jest potrzeby bo na nie markowych kablach tego nie ma.

Mrówa


Harce na gitarce oraz speed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano!!

U mojego znajomego w e34 jak katalizator byl przepalny to na wolnych obrotach dzwonil,jakby w nim jakies srubki byly.Wywalil katalizator,wszytko ucichlo i autko jakos tak wiecej wigoru nabralo.Delikatnie,ale zawsze cos.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u pierwszego lepszego łumikarza powiedział że katalizator jest pusty i jak chcę wyciszyć autko proponuje tłumik środkowy co wy na to?

wiec mam pyatnie czy ktoś wymieniał katalizator np na tłumik środkowy

 

Nie wiem czy to są właśnie obiawy tego, że masz powypalany katalizator, ale... dlaczego w tym warsztacie zaproponował Ci wyminę go na tłumik, a nie na katalizator. Nie mówię tu o nowym orginalnym, ale o nowej montażówce. Cena takiego katalizatra wraz z montażem to ok. 450zł (Łomianki k/w-wy). Nie wiem jak sprawa wygląda przy zamianie katalizatora na zwykły tłumik, ale jeśli zamieniamy go na strumienicę to czasem są problemy z przeglądem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego zaproponował mi zamienić katalizor na tłumik, pewnie chodzi o cenę że tłumik jest tańszy a tak apropo masz namiary do tego warsztatu w Łomiankach koło W-wy? czy te katalizatory to jakieś używki czy zamieniki oryginalnych ?

Mrówa


Harce na gitarce oraz speed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te katalizatory to uniwesalne monatażówki, czyli wycinają stary i dopasowują nowy wspawując go. Myślę, że wprawie każdym warsztacie parającym sie tym rzemiasłem mają takie.

Adres warsztatu:

Łomianki

ul. Warszawska 154

tel. 751 47 86

Robiłem u nich dwa samochody, choć nie BMW, ale w obu przypadkach jak pytałem o katalizator to podali taką samą cenę. Jeszcze podam... za wymianę ukladu wydechowego (bez kat.) wzieli do Vectry B 1.6 zapłaciłem 500zł, a do Peugeot'a 306 1.4 450zł. Koszt części+wymina.

Tak na marginesie, podjedź jeszcze do innego warsztatu i nich się wypowiedzą na temat obiawów u Ciebie, bo szkoda wymieniać coś co jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.