Skocz do zawartości

ABS


KSpeed

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli abs wogole nie dziala mozesz sprawdzic czy nie ma nalotu na wtyczce elementu sterujacego abs, albo czy nie trzeba go wymienic

 

Witam kolego możesz mi napisać gdzie sie znajduje sie ten element sterujący ABS i jak wiesz przekaźnik od ABS-U bo sprawdziłem wszystkie czujniki miernikiem i są ok bylem na kompie 3 razy i zawsze mówili ze czujnik tylko każdy mechanik mówił ze inny. Dodam ze w puszce pod maską nie mam żadnego przekaźnika z oznakowaniem ABS.

I proszę mi napisać jak wygląda ten sterownik abs bo za schowkiem (domyślam sie ze tam właśnie jest) mam pare dziwnych puszek do których biegną wiązki kabli.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to w prawym narozniku pod szyba za schowkiem tam masz urzadzenie sterujace. Szczerze mowiac to jeszcze go nie wyciagalem tylko sie do niego dobilem. Wyglada jak naped CD do PC, odczepiasz wiazke i odkrecasz puche. A dziala tobie wogole ABS, moze to jest inna usterka. Ale jesli nie zalacza sie ABS przy naglym hamowaniu to raczej komp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ABS nie działa wcale ciągle świeci kontrolka, ale jak poruszałem tymi kablami

za schowkiem i poruszałem przekaźnikami to podczas następnej jazdy kontrolka zgasła ale nie na długo.

Możesz mi wskazać gdzie mam przekaźnik do ABS-u bo nie mam żadnego oznakowania oto zdjęcie:

http://img505.imageshack.us/img505/9613/20070607003zx6.jpg

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobną sytuację, wczoraj rano zapaliła się kontrolka (poprzedzone to było przepaleniem się bezpiecznika od przedniej lampy - światło mijania). po tym jak ruszyłem samochodem to na chwilę zgasła a potem znów się zapaliła, wdzięczny będę jeśli wskazówki dla mojego przedmówcy pojawią się w tym wątku bo sam nie wiem co robić :/

 

a może abs ma swój bezpiecznik? i to jego wina?

 

doradźcie od czego zacząć sprawdzanie, czy jechać do serwisu i podpinać go pod kompa, czy też domowym sposobem można coś sprawdzić?

(jutro spróbuję dobrać się do kabli za schowkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.