Skocz do zawartości

Gdzie jest elektro zaworek sterujacy turbo w silniku m47


_mario_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ; po raz pierwszy na forum :-)

 

Od 3 tyg. jestem sczęśliwym posiadaczem BMW 320d E46, m47 136 KM

Jako że mam wymażona markę zainteresowałem sie również markowym forum.

 

Zwiedziłem dokładnie posty, ( wtym post squbel-a http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5874) realOEM, etke itd.

Zainteresowałem się tematem elektrozaworków bo silnik ma typowe objawy ich zanieczyszczenia lub padniętej przepływki.

 

Mam pytanie, jak w temacie w którym miejscu jest ten zawór w M47 bo nie ma go tam gdzie gdzie jest w M47N ?

Autko jest z lutego 2000r jest to wersja kombi.

 

Dzieki i sorki za jakieś "postowe" niedociagnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiesz gdzie jest turbina to ten zawór jest troszke wyzej i w lewa strone, podłączone do jego są dwie rurki od podciśnienia (czarna i czarno-niebieska) i kostka. bez zdejmowania plastików troche go widac.

A tu są zdjecia wyjetych zaworkow:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=50504&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

Pozdrawiam

Jeśli BMW jest chorobą, to ja nie chcę wyzdrowieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc.

 

Czyli jednak już było. A ja byłem blisko, bo na pierwszej stronie posta z linku.

Teraz "obnaże" ten silnik w koncu dokładnie i sprobuje to ogarnac, mam nadzieje ze pomoze...

 

( tak moze przy okazji, jeszcze mnie ciekawi jakie sa objawy padania maglownicy)

 

Jako nowy - szacuneczek dla forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżka sprawa... U mnie objawia sie to przenoszeniem na całą bude dziwnych wibracji no i na wybojach wydaje sie jakby cos w zawieszeniu stukało (chociaz wszystko co sie dalo wymienilem). Na początku wystarczylo, ze kierownice lekko do gory podnioslem i wszystko ustawalo a teraz dokrecilem troszke śrubke do kasowania luzu i troche pommoglo.
Jeśli BMW jest chorobą, to ja nie chcę wyzdrowieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.