Skocz do zawartości

Szarpie na pierwszym biegu !!


viruz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ruszaniem a mianowicie kiedy chcę ruszyć bardzo szybko to szarpie samochodem kiedy dodaje wiecej gazu !! nawet jak puszczam sprzęgło ruszając bez gazu, ruszę, samochód jedzie powolutku a kiedy wcisne pedał gazu zaczyna go szarpać..Na innych biegach nic podobnego się nie dzieje !! Jeżeli ktoś zna rozwiązanie mojego problemu będę bardzo wdzięczny !! Byłem u mechanika ale koleś chyba nie w temacie z Bemkami niestety nic nie poradził..Podpiął do Kompa ale nic nie wykazało, żadnych błedów..Proszę o radę !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo . rowniez otrzymalem odpowiedz ze to moze dolot ( wymienilaem go i jest szczelny ) , przeplywomierz ( oby nie.. nie wiem jak go sprawdzic ) .. nauczylem sie dodawac wiecej gazu i wtedy sie nie krztusi..ale nie wiem jak rozwiazac nadal ten problem..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ruszaniem a mianowicie kiedy chcę ruszyć bardzo szybko to szarpie samochodem kiedy dodaje wiecej gazu !! nawet jak puszczam sprzęgło ruszając bez gazu, ruszę, samochód jedzie powolutku a kiedy wcisne pedał gazu zaczyna go szarpać..Na innych biegach nic podobnego się nie dzieje !! Jeżeli ktoś zna rozwiązanie mojego problemu będę bardzo wdzięczny !! Byłem u mechanika ale koleś chyba nie w temacie z Bemkami niestety nic nie poradził..Podpiął do Kompa ale nic nie wykazało, żadnych błedów..Proszę o radę !!

 

Najpierw zgaś samochod, sciągnij wtyczkę z przepływomierza, zapal i przewieź się kawałek - samochód moze być słabszy ale nie powinno szarpać - jeżeli to się potwierdzi to juz na 100% lewe powietrze.

 

Jezeli nie to szukaj dalej a jezeli tak to na 99% winna jest guma pomiędzy przepustnicą a przepływomierzem - juz kilka razy sie z tym spotkałem ze na 1 biegu są problemy a na wyższych biegach jest wszystko ok.

 

Zeby nie inwestowac bez potrzeby na próbe możesz ja zdjac "uszcelnic" zuzywajac kilka rolek izolacji i zmoantowac spowrotem - jak pomoze to wiadomo co trzeba kupić :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szarpie zużyte sprzęgło (docisk, nie tarcza), to dość łatwo to wyczuć, że problemy są gdzieś w napędzie (czy jak to nazwać), a nie w silniku - ciężko to opisać - może wrażenie jakby tylne koła traciły i łapały przyczepność na przemian.

 

W każdym razie objawy występują w takich samych okolicznościach - tylko na jedynce i tylko przy dodawaniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ruszaniem a mianowicie kiedy chcę ruszyć bardzo szybko to szarpie samochodem kiedy dodaje wiecej gazu !! nawet jak puszczam sprzęgło ruszając bez gazu, ruszę, samochód jedzie powolutku a kiedy wcisne pedał gazu zaczyna go szarpać..Na innych biegach nic podobnego się nie dzieje !! Jeżeli ktoś zna rozwiązanie mojego problemu będę bardzo wdzięczny !! Byłem u mechanika ale koleś chyba nie w temacie z Bemkami niestety nic nie poradził..Podpiął do Kompa ale nic nie wykazało, żadnych błedów..Proszę o radę !!

 

Najpierw zgaś samochod, sciągnij wtyczkę z przepływomierza, zapal i przewieź się kawałek - samochód moze być słabszy ale nie powinno szarpać - jeżeli to się potwierdzi to juz na 100% lewe powietrze.

 

Jezeli nie to szukaj dalej a jezeli tak to na 99% winna jest guma pomiędzy przepustnicą a przepływomierzem - juz kilka razy sie z tym spotkałem ze na 1 biegu są problemy a na wyższych biegach jest wszystko ok.

 

Zeby nie inwestowac bez potrzeby na próbe możesz ja zdjac "uszcelnic" zuzywajac kilka rolek izolacji i zmoantowac spowrotem - jak pomoze to wiadomo co trzeba kupić :)

 

Pozdrawiam

 

Kurcze wielkie dzieki gdyby nie ty to nawet bym pod maske nie zajrzał a ewidentnie widać było że guma przepływomierza jest pęknięta

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images24.fotosik.pl/42/8d5472e4972d9e87.jpg

zaizolowałem tak jak mówiłeś taśmą i idzie teraz idealnie nawet nie drgnie :) Jeszcze raz wielkie dzięki !! Tylko nie rozmumiem jak mechanik mógł tego nie dopatrzeć szukał wszędzie tylko tam gdzie nie trzeba !! Nadawałby sie do programu "Usterka" Popisał się strasznie :mad2: !!!Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.