Skocz do zawartości

M52 czasmi nie wchodzi na obroty :(


richi2001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam mały problem z moim autkiem, może moglibyście mi pomóc.

Otóż od czasu do czasu (ok raz na 50 km) autko nie chce wejść na obroty, tzn. podczas jazdy wszystko jest dobrze aż do czasu gdy zaczyna się jakby dusić i nie da się jechać. Po wrzuceniu luzu przez chwilę wogóle nie chce wejść na obroty. Po wciśnięciu gazu wchodzi najpierw na ok 2 tyś obrotów, potem 2,5; 3 tyś i już jest coraz lepiej aż po chwili wszystko wraca do normy i znowu jest ok aż do następnego razu.

Jak na razie stało się tak kilka razy, zmieniłem już paliwo na v-power, filtr paliwa i powietrza zmienione były ok 10 tyś km temu, olej też tylko świece jeszcze nie wymieniłem.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Czy może to byś wina świec lub przepływomierza?

 

Moje auto to e39 touring 98 rok, silnik 2l.

 

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zaczal bym od wymiany swiec, potem sprawdz u jakiegos fachowca cewki czy sa ok, moze poprostu nie daja energi na swiece i nie ma iskry wtedy odczuwasz te nagłe spadki mocy, jezeli to nie to to moze rzeczywiscie przepływomierz ci pada albo sonda najlepiej podłączyc do komputera i wtedy bedziesz wiedzial jaka jest przyczyna.Ale pamietaj błedu cewki komputer Ci nie pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i mam już odpowiedź na nurtujące mnie pytanie

 

Może po kolei:

Rano po odpaleniu znowu coś zaczęło szrpać ale standartowo, obroty, do 2, do 3 tyś i przeszło ale po chwili coś strzeliło i auto zgasło na samym środu ronda.

 

Okazało się, że to siadała pompa paliwa no i siadła do końca. Plus jest taki, że znalazła sie przyczyna i teraz już nie ma żadnych problemów autko chodzi ślicznie i wszystko jest sprawne; no a minus to to że trochę popłynąłem na 290 Euro

Mam nadzieję że już nie będzie żadnych przykrych niespodzianek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.