Skocz do zawartości

problem z obrotami po odpaleniu


djfazee

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odpalaniem samochodu, który polega na tym, że po odpaleniu przez parę sekund (ok 5s) falują obroty. Gdy przekręce kluczyk, silnik załapie, obroty podskoczą do ok 1200 następnie spadają na ok. 500 (czasami nawet silnik zgaśnie) następnie znowu podskoczą, spadną i następnie się wyrównują. Myślałem że to może przewody zapłonowe, gdyż z jednym miałem problem ale niestety wymiana nic nie dała, świece również wymienione. Nie ma reguły czy to silnik zimny czy rozgrzany. Najgorzej jest jak jest rozgrzany i postoii z pół godziny, wtedy po odpaleniu obroty spadają do takiej ilości że silnik potrafi zgasnąć, trzeba trochę przygazować aby nie zgasł. W czym może tkwić problem, czy ktos miał już taki przypadek. Silnik 1.8i M43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik temperatury silnika (ten od komputera). Powinno coś po podłączeniu pod kompa też wyskoczyć zwłaszcza jeśli padł jakiś czujnik. Wygląda na to że twój komputer nie ma danych na temat aktualnej temperatury silnika dlatego tak buja bo komputer nie jest w stanie dobrać odpowoedniej mieszanki, a potem podaje wartości awaryjne dlatego się uspokaja.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem pod komputer autko ale nie wykazało żadnych błędów, temp. silnika według wskazań komputera była taka jak na wskaźniku na desce. Także myślę, że to nie jest wina temp. W sumie tak zauważyłem, że jest coraz gorzej, wczesniej delikatnie te obroty falowały przy odpaleniu, teraz się nasiliło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się dobrać do silniczka krokowego ?

 

W sumie to chyba wypatrzyłem, z lewej stron pod kolektorem. Postaram się go sprawdzić, a odnośnie sondy lambda to w jaki sposób sprawdzić, skoro komputer nie wykazuje błędów i napięcie na niej jest prawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.