Skocz do zawartości

czy komputer oszukuje?


marcinnika

Rekomendowane odpowiedzi

wbil mi sie w kolo metalowy gwozdz wiec naprawilem po 40km i kiedy wyjezdzalem z wulkanizacji komputer nadal powiadomil mnie ze mam przebite kolo sprawdzilismy wszystkie i nic! wiec co zrobic czy on sie myli czy my jak to wykasowac pomozcie ... dziekuje marcin :modlitwa: a tak naprawde to nie wiem jak on to wykrywa ,bo na/ w feldze nie ma zadnego czujnika to jak to dziala? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz w menu ustawien samochodu wejść w system chyba RPA i na nowo go aktywować tylko trzeba to robić jak samochód stoi i pojeżdzić do momentu kiedy nie pojawi sie aktiv (około 2-3km) i zapomnieć do nastepnego gwoździa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zapomnieć do nastepnego gwoździa

 

Tej metody nie polecam. System jest dobry i raczej niezawodny (czujniki ABS mierza predkosc obrotowa kola; zmiana predkosci obrotowej=zmiana srednicy kola=zmiana cisnienia w oponie) ale...

 

Na podstawie wlasnych testow moge stwierdzic, ze system zaczyna ostrzegac gdy cisnienie w oponie zmniejszy sie o ok. 0,6 bar od wartosci, ktora byla aktualna podczas aktywacji systemu (aktywacja ta jest niezbedna do prawidlowego dzialania systemu po kazdej zmianie w ogumieniu, czyli dopompowanie powietrza, zmiana kol z letnich na zimowe itp.) Nikogo chyba nie trzeba przekonywac, ze dluzsza jazda na oponach, w ktorych panuje cisnienie o np. 0,5 bar nizsze niz nominalne, nie jest dla tych ostatnich szczegolnie "zdrowa" (o zuzyciu paliwa nie wspominajac) :D Taka sytuacja zdarzyc sie moze gdy dziura w oponie jest mikroskopijna albo wentyl nie jest 100% szczelny a my zdamy sie tylko na elektronike.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ciśnienie jest za dozę to tez pokaże blad lub nie skasowanie bledu a instrukcje jak to się robi masz napisane na B słupku lub w instrukcji

 

:search: RDC i juz bedzie odpowiedz[/qu zrobilem jak mi radziles no i podzialalo wszystko jest ok ! dziekuje serdecznie marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.