Skocz do zawartości

[kupno] e39 w tdsie z początku produkcji vs e36


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich jeszcze raz. Jako że w koncu udało mi sie uzbierać trochę $$ mam zamiar kupić bmw e39 tds tak z 96 97. Na co powinienem zwrócić uwagę przy kupnie? Jakie są najczestsze usterki który silnik będzie dobry do jazdy na codzień? czy ten samochód cierpiał na choroby wieku dziecięcego? CZy może lepiej kupić e36 z konca produkcji ronież w dizelku?

mam nadzieje ze nie zostane zbesztany za ten temat i ktoś uczynny mi dobrze doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie to takie , ze odradzam TDS w tak starych E39. Poczytaj na forum ile jest z nimi problemu. Nie przecze, ze kupisz igłe czy ideał i akurat tobie jak innym userom moze chodzic dobrze ale w wiekszosci przypadków, że kupisz jakąś padake. Kup benzynke od 523 w góre. To moje zdanie i nie mieszaj mnie z błotem :norty: za wypowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnie złego nie ma w tych silnikach. (Każdy silnik jak zajechany to padaka) Mój kuzyn ma tds w E34, bodajże od ok 2 lat, zupełnie nie narzeka na silnik, pojeździłem trochę i od razu wiedziałem, że muszę go mieć w E36.

Sam aktywnie szukałem ponad 6 miesięcy, zjeździłem trochę Polski, byłem raz w DE, znalazłem w końcu u nas. Jeśli chodzi o choroby wieku dziecięgo to wątpie, w E39 był wstawiany tds, który od kilku lat już jeździł (E34; E36 rownolegle z E39 wstawiony został do E38 a złego silnika by tam nie włożyli), było już udoskonalenie w postaci plastikowego kolektora więc nie było kota w worku.

Uważam, że wszystkie złe opinie tego silnika wynikają z tego iż większość tds była/jest katowana wg schematu BMW + 2.5 litra = gaz w podłogę. Zapominając, że to starej generacji ZS, jeszcze bez "wspólnej szyny" :(.

 

Chcesz tds to śmiało szukaj, znajdziesz dobrego to będziesz zadowolony (zakładam, że jesteś świadomy, że to nie będzie rakieta zwłaszcza w ciężkiej budzie E39). Jednak musisz być przygotowany na to, że bardzo mało jest tds wartych uwagi.

 

Jeśli chodzi o zwrócenie uwagi przy kupnie. To poczytaj sobie na forum o usterkach, problemach związanych z tds (jest tego dużo, ale powtarzam: nie dlatego, że silnik jest zły, tylko dlatego, że jest źle eksploatowany). Jeśli nie chcesz potem klnąć i dołączyć do narzekających na tds, to nie pakuj się z jakimikolwiek wątpliwościami, szukaj aż znajdziesz "ten właściwy". Chyba, że nie będziesz żałował na sumienne doprowadzenie do porządku zajechanej jednostki.

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.