Skocz do zawartości

Swap w 1.6 i na m52b28 lub m50b25


Gregorto

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze tematów o swapach silnika było juz w ciul i wiekszosc przeczytałem

problem tylko w tym ze najczesciej odsyła sie do www.e30.de tyle ze ja nie sprecham po niemiecku .

:cry2:

 

Mam od jakiegos czasu e30 316i i mi brak mocy pod nogą wiec pytanie

przy zmianie na m50b25 badz m52b28 do zmiany idzie

zegary, silnik z osprzetem, bebny z tyłu na tarcze, przednie zawieszenie Lapy silnika

ale czy trzeba zmieniac dyfer skrzynie biegów półoski z tyłu i czy przy takiej mocy i masie konieczne jest wspomaganie kierownicy bo nie mam :mrgreen:

o czyms zapomniałem lub nie wiem ??

 

i nie piszcie ze za te kase to lepiej kupic e36 bo gdybym chciał e 36 to bym kupił a ja chce te moc w e30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze dodał

http://forum.beemka-klub.pl/viewtopic.php?t=10261&postdays=0&postorder=asc&start=200

zarówno Adam (bmwm), jak i Krzysiek (Puzon) mają spore doświadczenie w swapowaniu tych silników (i M54) do E30, a sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje (jak w przypadku M50), więc warto z nimi podadać, albo raczej zlecić taką robotę

jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy nt elektroniki, to możesz mieć problem z tym swapem i może się okazać, że próba samodzielnej zmiany silnika będzie droższa niż zlecenie wykonania swapa komuś, kto już wielokrotnie to robił ... choć na pewno przy samodzielnej robocie końcowy sukces da wielką satysfakcję

 

 

BTW - obaj kolesie są spoko, nie wciskają kitów, nie robią fuck-up'ów i mogę ich polecić z pełną odpowiedzialnością

 

i nie piszcie ze za te kase to lepiej kupic e36 bo gdybym chciał e 36 to bym kupił a ja chce te moc w e30

nikt normalny Ci tak nie napisze :cool2:

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za rozsadne odpowiedzi i rzeczowe przyklejenie watków z forum beemka-klub :modlitwa:

moja wielka wina ze tam sam nie zobaczyłem

chyba rzeczywiscie zrobie tak jak piszecie bo elektronika to dla mnie jakies tam skrzaty i krasnale co biegają w silniku

Ale zastanawiam sie czy nie popytac najpierw w krakowie w kliku polecanych i znanych mi serwisach po znajomosci

dzieki jeszcze raz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.