Skocz do zawartości

Wymiana napinacza paska alternatora 3.0D M57


wiktork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam sie do wymiany napinacza paska alternatora. Przeraża mnie to, że ciężko sie do niego dostać? Czy koniecznie trzeba zdejmować kolektor dolotowy żeby sie dostać do śruby mocującej? Nie widze innej drogi dojścia... Czy ktoś już miał podobny problem?

Chodzi mi o cześć 11282354131

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koniecznie trzeba zdejmować kolektor dolotowy żeby sie dostać do śruby mocującej? Nie widze innej drogi dojścia...

 

Nic nie trzeba sciagac!

Tak po krotce to zeby wymienc ten napinacz to musisz:

1) sciagnac paski AC i alternator (jezeli nie bedziesz wymienial paska to mozna sciagnac ten od alternatora tylko z rolek - ale trzeba uwazac bo moze sie troche platac i przeszkadzac)

2) zdemontowac filtr paliwa wraz z jego chlodniczka - zeby zrobic lepszy dostep

3) odkrecic gorna srube alternatora a dolna poluzowac (zeby ja poluzowac to chyba trzeba odkrecic rolke 10 - z twojego linka) - alternator jest zamocowany na jarzmie 7

4) odchylic alternator na max w prawo i jest dostep do napinacza

5) pozniej nakretka 6 i rolka z ramieniem do przodu

6) dwie sruby 3 i napinacz do tylu

7) montaz w odwrotnej kolejnosci

 

Przyznam ze dostep nie bedzie wcale taki super i 'zwinne' rece oraz dobre klucze na pewno sie przydadza.

A tak poza tym to jeslil zamierzasz samodzielnie robic cos przy swoim samochodzie to polecam sciagnac/poszukac sobie TISa - naprawde sei przydaje...

[/code]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Jeśli piszczy po wymianie paska to może oznaczać, że któraś z rolek ma już dość... nie wiem co masz na myśli pisząc o komplecie ale jeśli nie wymieniłeś tylko napinacza to sprawa jest raczej przesądzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.