Skocz do zawartości

e36 318 compact duże spalanie


panczo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam od niedawna BMW 318 compact z 1995, które pali około 13-14l benzyny na 100 km w cylku miejskim, w katalogu podają spalanie około 10-11l w czym moze być przyzczyna podwyższonego spalania, znajomy polecił mi abym przeczyścił przepływomierz może ktoś juz taką czynność wykonywał prosiłbym o jakieś wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w ciezkiej nodze ;).

Jezeli jednak jezdzisz delikatnie, to po kolei: filtr powietrza i swiece, przeplywomierz, nieszczelnosci w dolocie, a nawet takie drobiazgi jak blokujace hamulce albo niewlasciwe cisnienie w oponach.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się zajmę tymi rzeczami co wymieniłeś po weekendzie z wymianą fitrów i świec nie bedzie problemu natamiast czyszczenie przepływki nie wiem jak się do tego zabrać.

W temacie ciśnienia w oponach jest ok natomiast mam nałożone 17 alu przód 215/40/17 tył 245/45/17 czy nałożenie takich wielkich kół znacznie może wpłynąć na spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz ze aż tyle ci pali?

Z kompa wskazania czy sprwdzałeś zalewając do pełna?

Ja tez byłem na początku załamany spalaniem mojego dieselka. Komp pokazywał mi w mieśie około 11l/100km i zacząłem wszystko wymieniać pokolei i jeżdzić po specach. Jak sprawdziłem tradycyjną metodą spalanie to sie okazało ze komputer okłamuje mnie o jakieś 3l/100km - czyli wszystko gra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie zmierzone podczas jazdy i jest prawie identyczne jak wskazania kompa. wczoraj lekko dobrałem się do części które wymieniliście wyżej filtr powietrza jest cały zawalony to i pewnie przepływka zapchana świece są ok więc jutro do wymiany filtr i spróbuję wyczyścić przepływkę a zapytam jeszcze jak już będę wymieniał filtr powietrza zastanawiam się na stożkiem czy lepiej kupić zwykły do puszki ale sportowy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się zajmę tymi rzeczami co wymieniłeś po weekendzie z wymianą fitrów i świec nie bedzie problemu natamiast czyszczenie przepływki nie wiem jak się do tego zabrać.

W temacie ciśnienia w oponach jest ok natomiast mam nałożone 17 alu przód 215/40/17 tył 245/45/17 czy nałożenie takich wielkich kół znacznie może wpłynąć na spalanie

 

Czy takie szerokie kapcie nie przeszkadzają Ci w jeździe? Ja mam z tyłu 235 i auto mi przyśpiesza jak by miało ze 100KM. Oczywiście podwyższa to spalanie ale nie do poziomu 14l.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.