Skocz do zawartości

głuche stukanie wibracje wału podczas przyspieszania...


slizg

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Mam nastepujacy problem:

Podczas ostrego przyspieszania od 4000obr zazwyczaj na mokrym na 1 i 2 biegu, kiedy auto traci trakcje zaczynało łomotać z tyłu-

wiec zaczolem wymieniac: silentblocki tylnej belki febi, nastepnie zdjeli skrzynie-okuta tarcza sprzegła, nowe zimeringi z przodu i z tyłu(bo cieklo troszke), nowe poduszki skrzyni, gumowy przegub elastyczny wału, tuleja centrująca wału, podpore wału LEMFORDER. Wszystko zmontowali lecz dalej wystepowały pewne drgania na 1 i 2 biegu - jednak ich dżwiek był taki głuchy wytłumiony- bardziej go było czuc na fotelach od strony podpory takie "tryt" przy 2500obr podczas przyspieszania na 2 biegu. Powiedziano mi ze moze byc zle zlozony wał i trzeba go wyważyc! Wiec pojechalem wywazyc wał do Bielska!

 

Po zdemontowaniu wału okazało sie ze był zle zlozony :O

 

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/l/x/6.png

element nr 3 byl jakos zle zalozony i powiedzieli mi ze to moze byc przyczyna!

wywazyli wał z tym elementem i okazalo sie ze jest ok!

Przy skladaniu jeden mechanik powiedzial ze ten tlumik drgan jest niepotrzebny! i nic niestanie sie jak go tam niebedzie, mowil ze robil tak w innych autach i wszystko bylo ok!

zmontowali wszystko! i jechalo pieknie, bez zajakniecia na tych biegach równo przyspieszalo bez zadnych stuków!

 

noi pojezdzilem troche i teraz zauwazylem ze jak ostro przyspieszam na 2 powyzej 4000obr slychac taki głuchy łomot bardziej go czuć niż słychać, chyba od podpory I rece opadaja

 

ma ktos moze jakies pomysly!

myslalem jeszcze o zawieszeniu mostu ale wyglada ok moze wymienic?

 

bardzo prosilbym o pomoc jezeli ktos spodkal sie z takim czyms

Nordschleife... 20,8km w 9:38s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem już ten temat:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44855&highlight=

Zostały jeszcze amorki i sprężyny, ponoć ich nieprawidłowe dobranie razem też może to powodować, no i oczywiście same opony.

Poruszałem też ten temat na innych forach i wierz mi nie jesteś sam, nawet nowe przedninapędówki tak mają (tak pisali użytkownicy). Także ciekawy przypadek ale chyba wciąż ostatecznie nie rozstrzygnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.