Skocz do zawartości

swiecaca kontrolka oleju w 324D


weeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcialem dowiedziec sie czegos wiecej na temat problemu jaki mnie dotyczy w poczciwym silniku diesla 324 e-30 otoz dzis po ulewach i mocno zalanych drogach jadac sobie spokojnie e-30 diesel :) zauwazylem lekko zaswiecajaca sie kontrolke oleju, raz przygasala potem ledwo swiecila az zobaczylem ja w pelnym blasku czerwieni. Szybki stop maska do gory i ogledziny lajika hehe silnik caly czas pracowal. Zaczolem ruszac kabelkami od czujnika to chyba to przy filtrze oleju i kontolka tak jak by delikatnie tracila na swym swieceniu. Po zgaszeniu silnika odczekaniu kilku chwil zapalilem i nie jadac nigdzie sytuacja od nowa nie zauwazalne swiecenie potem mocniej przygasala potem znowu swiecila. Do wymiany oleju mam jeszcze dwie zielone diody olej to castrol magnatec diesel 10-W40 trzyma stan od wymiany do wymiany stan prawie przy drugiej kropce na bagnecie. Jak sprawdzic ewentualne przyczyny czy przy odkreceniu korka od oleju powinien pryskac jak szalony, czujnik w ogole nie byl mokry ale ktoz go tam wie. Prosbe mam do wszystkich aby podpowiedzieli od czego zaczac i jak to sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze teraz jak jechalem sytuacja sie powtarzala, pod sklepem zgasilem silnik na doslownie 10 min przychodze uruchomilem go i tak pracowal 10 min kompletnie nic nawet jak ruszylem i jechalem dioda nie zaswiecila sie. Chcial bym sie dowiedziec czy mozna nim jechac do mechanika okolo 10km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie świecenia kontrolki na zapalonym silniku spróbuj odłączyć przewód od czujnika oleju, jeżeli zgaśnie i nie będzie się świecić, to albo czujnik uszkodzony, albo brak ciśnienia oleju w układzie.

Bayerische Motoren Werke AG Munchen


http://img201.imageshack.us/img201/1251/333lr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
miałem identyczny problem. a co sie okazało - wykręciłem czujnik a tam musiał dostać się jakis paproch i blokował swobodny ruch sprężynki w czujniku... wziąłem pędzelek i benzynę porządnie wymyłem czujnik i po problemie... raczej mało prawdopodobne żeby nie było ciśnienia oleju w układzie wg mnie to raczej wina czujnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.