Skocz do zawartości

rozwarstwiająca się chłodnica??


Tomek01

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak to jest z rozwarstwiającą się chłodnicą w e39? Bo byłem ostatnio w warsztacie z czymś innym i fachowiec stwierdziłe żę warto byłoby zainwestować w nową chłodnicę bo stara się rozwarstwia i może walnąć w drodze? Czy to powszechny problem w BMW? Jeżeli tak to wymieniać razem z pompą wody ew. czymś jeszcze, czy samą chłodnicę? Co to w ogóle znaczy że się rozwarstwia?
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie miał na myśli spękane te plastykowe wanienki , jeśli faktycznie widać na nich pęknięcia to nie czekaj aż ją rozerwie bo koszta wzrosną a i tak silnik już nie odzyska sprawności . a pytasz czy to normalne - niestety tak i nawet najlepszy fachman od chłodnic nie podejmnie się naprawy takiej kilkuletniej chłodnicy . ja kupiłem z warszawy zamiennik za 400zł a pierw kupiłem używaną (nie posłuchałem kolegów z forum) i poszła na śmietnik bo też była popękana ale od środka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik miał na myśli to że jak się spojrzy z góry na zbiorniczek wyrównujący to widać że nie jest idealnie równy tylko jakby się w niektórych miejscach delikatnie wybrzuszał :?:
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie :oops: nie oglądałem zdjęć a patrzyłem na wymiary... ta szersza jest faktycznie bez zbiornika. napisałem do gościa maila ale jak tobie nie odpisał to mnie pewnie też nie odpisze. Ciekawe jakiej produkcji są te chłodnice...
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnice to faktycznie słaby punkt naszych beemek.

 

Moje "życiowe przypadki" - trasa do gdańska, pod krawatem, e39 wymyte i przygotowane do drogi....dojeżdzam do łomianek. Na tyłku siada mi jakaś toyocina camry....myśle sobie "z czym do ludzi" kick down.....toyocina znika......i nagle znika cały świat za mną :norty:

Gigantyczna biała chmura :duh: , pobocze, awaryjki, maska w górę i widzie lejący sie wszedzie płyn chłodzący, pękł górny króciec od chłodnicy.

Koszt nowej oryginalnej to coś ok 1300zł z małym rabatem (535iA 98r) a mi udało się kupić za lekko ponad 800zł :P

 

Przykład numer 2 - raz sie zdarzyło e34 ze żeświrowała i zaczeła bujać obrotami.

Sytuacja sie nie powtórzyła, ale wolałem ja podpiąć do kompa aby zobaczyc co się dzieje.

Podjeżdzam do warszatu, hasło maska w górę, podnosze i widze że jest coś mokro wokół króćca chłodnicy. Dotknąłem przewodu i bachhh fontanna :duh:

Facet zatarł ręce i gada nowa chłodnica oryginał 800zł + 80 robota, auto postoi 2 dni, ja mu na to że nie dziekuje, całe szczescie króciec nie ułamał sie całkowicie, lecz "tylko" w połowie, udało się jakoś założyć przewód i w porywach do 80km/h jakoś wróciłem. Swoja drogą, w tym kraju nikt nie jeździ przepisowo, ja też nie i świetego z siebie robić nie będe, ale w tym przypadku byłem zmuszony jechać na jak najniższych obrotach i jak najspokojniej..........wyprzedzały mnie nawet tiry....

Chłodnica oryginalna (e34 520i 1995r z klimą) uwaga 1900zł!!! :nienie:

mi sie udało kupić za 322 nową :twisted2: tej samej firmy co oryginał, ale bez naklejki BMW - firma LR czy LK jakoś tak, niemiecka, na oryginalnej był ten sam znaczek, a obok dodatkowo znaczek BMW i data produkcji 1995.

 

 

REASUMUJĄC

ZMIEŃ CHŁODNICE JAK NAJSZYBCIEJ!!!!!!!

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item194033468_nowa_chlodnica_wody_bmw_e39_520_523_528_bm_auto.html

ta to na 100% oryginał (byłem ją zobaczyć w bielsku) ale nie posiada gniazda z prawej strony na czujnik temperatury więc mi nie pasowała .

tego z wrocławie sobie odpuść ale szkoda że nie wystawia ten gość z warszawy ale naprawdę uczciwy facet i widać że wie co to jest być bez auta , a ma sklep z częściami do BMW i ponoć na kilkadziesiąt sprzedanych była jedna reklamacja w co moga uwierzyć bo faktycznie chłodnica jak oryginał i zapakowana w kartonowym pudle no i jak sie do gościa dzwoni to wodać że sie na tym zno bo pierwsze co pytał to o te gniazdo na czujnik a ten z bielska chandluje nówkami i o tym nie wiedział

mam pomysła ! poszukam telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.