Skocz do zawartości

[E46] skrzypi podczas obracania kierownicą


mbied1

Rekomendowane odpowiedzi

Co to może być? Coś mi skrzypi gdy obracam kierownicą zarówna na postoju jak i podczas jazdy, dodam, że w dodatku baaardzo głośno jakby buda cała skrzypiała ... nie wiem gdzie jest zbiorniczek od płynu do wspomagania aby zobaczyć, gdzie jest płyn, może w tym problem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle Kolego ze sworznie Ci sie zacieraja smar sie w nich skonczyl trzeba zrobic zastrzyki strzykawka z olejem np. silnikowym jedz na warsztat jesli nie wiesz o co mi chodzi i niech Ci wstrzykna olej do sworzni na wachaczach bedzie do tego potrzebny kanal chodz mozna wstrzyknac olejek tez na skreconych kolach ale lepszy dostep na kanale;)
jak kochac to Ksiezniczke jak krasc to Miliony jak jezdzic to tylko BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle Kolego ze sworznie Ci sie zacieraja smar sie w nich skonczyl trzeba zrobic zastrzyki strzykawka z olejem np. silnikowym jedz na warsztat jesli nie wiesz o co mi chodzi i niech Ci wstrzykna olej do sworzni na wachaczach bedzie do tego potrzebny kanal chodz mozna wstrzyknac olejek tez na skreconych kolach ale lepszy dostep na kanale;)

 

ale gdzie go mam psiknąć??po wierzchu sworznia?? z tego co ja kojarze to tam jest też tam chyba jakiś element gumowy i z mojej wiedzy raczej wynika, ze połączenie oleju z gumą nie wpływa poprawnie na żywotność elementu gumowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wstrzyknac do srodka olej! najlepiej jakas mala igla tylko nie zeby byla bardzo mala bo olej nie bedzie lecial a co go gumy to nie martw sie nic jej sie nie stanie w koncu tam przeciez byl smar....
jak kochac to Ksiezniczke jak krasc to Miliony jak jezdzic to tylko BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e36 318 tds i jakby mi skrzypił układ kierowniczy to nie patrzyłbym pod auto i nie kapał olejem, ale jechał do mechanika i to takiego, do którego mam zaufanie. Jestem inżynierem serwisantem maszyn przemysłowych i czasem obserwuje szamoństwo, ale bez przesady.

 

To chodzi o Twoje życie i tych co są przy Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to może być? Coś mi skrzypi gdy obracam kierownicą zarówna na postoju jak i podczas jazdy, dodam, że w dodatku baaardzo głośno jakby buda cała skrzypiała ... nie wiem gdzie jest zbiorniczek od płynu do wspomagania aby zobaczyć, gdzie jest płyn, może w tym problem??

 

Jesli masz aluminiowa oslone silnika/skrzyni to sprawdz czy nie jest wgieta. U mnie tak bylo , miałem wgnieciona i skrzypialo jakby cale zawieszenie mialo sie rozleciec. Po wyprostowaniu i przesmarowaniu problem zniknął.

Wjedz na kanal i popusc sruby od osłony i bedziesz wiedzial czy to jest to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.