Skocz do zawartości

stuku puku z okolic skrzyni....


don

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu jak uszczelniłem kolektory oraz połatałem wydech zacząłem słyszeć pewien dzwięk....

 

Gdy zapinam D lub R (ale jeszcze nie ruszę lub ruszę ale bez gazu) słyszę z okolic skrzyni/silnika delikatne cichutkie i subtelne cykanie-stukanie-pukanie. Dodadkowo stojąc na hamulcu na D lub R są jakieś dziwne również nie wielkie ( narazie ) wibracje ( których nie ma na N i P <-- również na N i P nie ma tego stukania) które przenoszą sie na całą karoserie. Również gdy ruszę ( z gazem ) ale powoli i delikatnie zacznę przyspieszać wibracje są odczuwalne i znikają powyżej powyżej 1000 - 1200 obrótów.

 

Skrzynia sama w sobie pracuje tak samo jak pracowała - nic nie szarpie i nic innego zlego sie nie dzieje

 

Pisząć tego posta pozyślem że to może coś z wałem bo remontować skrzynię biegów jakoś mi sie nie widzi.....

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ja tak mialem u siebie. stojac np. w korku, po ruszeniu cos stukalo od dolu na wysokosci foteli przednich. pojechalem do mechanika, wymienil mi poduszki pod skrzynia (groszowa sprawa) i jest wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częsciowo problem rozwiązany - tzn. było słychać to puk puk do czasu wymiany przewodów WN oraz kompułki i palca - po tym zabiegu silnik zaczął równiej i spokojniej pracować (mniej wibrować) i stukanie oraz wibracje od skrzyni ustały ... narazie.

 

Wychodzi jednak na to, że przy wiekszych (ponadprogramowych) wibracjach silnika szczegolnie pod obciążeniem - coś sie tam jednak odzywa - może faktycznie poduszka pod skrzynią ?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.