Skocz do zawartości

Wilgotny dywanik po stronie kierowcy


Gość mayzel-miasto Smoka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytałem już na forum na temat znikającego płynu chłodniczego. Ostatnio przy odkurzaniu samochody podniosłem wykładzinę i okazuje sie że jest wilgotna, a w rynienkach na podłodze jest spora ilosć płynu.

Jak sie mógł tam znaleźć..Podejrzewam że może z nieszczelnej nagrzewnicy(tak miałem dawno temu w Polonezie) dodam że również auto lekko plami .Jeśli ktoś może mi podpowiedziec jeszcze jakieś inne przyczyny i naprawiał ten problem to będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde mam ten sam problem, moze nie az w takim stopniu intensywnosci, ze mam mokra podloge, ale na dywaniku widac czasem krople plyny. narazie podlozylem szmatke, zeby zobaczyc jak mocno kapie. szczerze mowiac nie wiem jak zabrac sie za uszczelnienie tego dziadostwa. wyciek widac mniej wiecej przy punkcie 2 z poprzedniego zdjecia

 

http://img153.imageshack.us/img153/8429/zdjecienr0181dr6.jpg

 

P.S. Mam chyba podobnego compacta? kolorek cordobarot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo to samo ale kanaly do odplywu wody deszczowej byly zapchane!

 

Tez myslalem ze to plyn chlodniczy bo mi ubywal ale jakos przestal po tygodniu.

 

Zobacz czy sa kanaliki czyste!

 

A tak dokładniej to gdzie idą te kanaliki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to je tak nazwałem...bo raczej to jesat profil podłogi(płyty podłogowej). Jest poprostu w przekroju kwadratu i stąd to moje określenie. Tam zbierał sie nadmiar płynu który uciekał z układu( tak sądzę)

I jeszce raz pytanie zasadnicze; można dobrać sie do tej usterki w warunkach domowych? Jeśli możesz misiek_525 odpowiedzieć to jestem wdzięczny. :cool2:

Jak wspomianialem lekko plami ale od lewej strony( patrząc od przodu auta) w strone grila......Kurde!! może to spod chłodni??od spodu??może to być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to je tak nazwałem...bo raczej to jesat profil podłogi(płyty podłogowej). Jest poprostu w przekroju kwadratu i stąd to moje określenie. Tam zbierał sie nadmiar płynu który uciekał z układu( tak sądzę)

 

To tam pod wykładziną ma sobie płynąć woda ? I którędy ma się wydostawać na zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no jestem ...

w pierwszym wątku pisałeś o Polonezie - tam puszczał zaworek regulujący dopływ płynu do chłodniczki - tu jest nie co inaczej , te końcówki ze schematu oznaczone nr 6 masz w komorze silnikowej i przychodzą na nie wężyki z zaworków sterujących , w kabinie masz tylko połączenie oznaczone nr 2 - w realu wygląda to jak na fotce z tej aukcji :

 

http://allegro.pl/item183409464_bmw_e_36_nagrzewnica_panel_nagrzewnicy_e_36_e36.html

 

/ na 3 fotce widać te rurki a połaczenie/wejście do nagrzewnicy jest pod tą folią - żeby sie do tego dostać to zdemontuj osłonę nad pedałami , odchyl tapicerkę nad tunelem z Twojej strony - tam masz przewody do nagrzewnicy , jeżeli ciekną na tym połączeniu będzie biało- siwy nalot , /jeżeli chłodniczka przecieka to już jest więcej roboty bo trzeba rozbierać tunel i nagrzewnicę / pomacaj wykładzinę na tunelu powinna byc mokra ale to obstawiam na 30 % - prędzej woda bedzie dostawała się do środka z ... podszybia .Zobacz w komorze silnika po swojej stronie czy nia ma tam śmieci , na łączeniu blach podszybia i lewego boku / przykręcany jest do niego błotnik / są szczeliny odpływowe - jeżeli są nie drożne stoi tam woda a ona potrafi wcisnąć się pod uszczelkami wiązek el., linki otwierania maski itp , jak masz szyber to odpływy idą w słupkach i też tam kończą swój ' bieg ' więc mogą "dopompowywać poziom " - trzeba popatrzeć najpierw tam ...

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, (twój cytat-Zobacz w komorze silnika po swojej stronie czy nia ma tam śmieci , na łączeniu blach podszybia i lewego boku) sugerujesz przeciek wody z warunków atmosferycznych? Tą ciecz co macałem palcami pod wykładziną po stronie kierowcy( na przedziale pasażera), to ewidentnie wskazuje(po kolorze , kosystencji i ..no zapachu :) ) że to jednak chłodzący ale w każdym razie dzięki za bardzo obszerny opis, a teraz musze to przetrawić na wizji w samochodzie :cool2: . Może to potrwać pare dni....zanim dojdę co i jak(nie grzebałem nigdy przy betce) albo sie wkurzę i dam do kogos kto może to zrobić, równoczesnie stosując twoje uwagi przy naprawie :) . Pozdrawiam Edytowane przez Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to je tak nazwałem...bo raczej to jesat profil podłogi(płyty podłogowej). Jest poprostu w przekroju kwadratu i stąd to moje określenie. Tam zbierał sie nadmiar płynu który uciekał z układu( tak sądzę)

 

To tam pod wykładziną ma sobie płynąć woda ? I którędy ma się wydostawać na zewnątrz ?

Pytanie retoryczne..... :8) lub złośliwe.....nie wiem... jest tam dotąd,dopóki jej fizycznie nie usunę co zrobiłem ostatno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem.jakis czas temu zauwazylem ze nie moge oparowac szyb i zaczolem szukac od filtra pylkowego.myslalem pozniej ze nagrzewnica ale plynu chlodzacego nie ubywalo.zaczolem szukac w aucie wilgoci po czym zauwazylem mokry dywanik zdemontowalem wykladzine podlogowa i okazalo sie ze po umyciu samochodu woda przeciekla do srodka kabiny po dwoch stronach srodkowej konsolii.jeszcze tego problemu nie udalo mi sie rozwiazac ale to bardziej ze wzgledu na ograniczony czas ale mysle ze problem lezy w podszybiu.mysle ze tez odplywy sa zatkane.

 

http://img262.imageshack.us/img262/4080/dsc00868gg8.jpg

http://img66.imageshack.us/img66/2830/dsc00867yc9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co do chłodnicy to popatrz na połączenia 13/14 - tam jest czujnik poziomu płynu w chłodnicy - może puszczać na uszczelce (14) , zobacz korek spustowy - 9 czy jest dokrecony - tam gdzie jest wyciek powinno był tłuste / od glikolu / i nalot szaro - zielony , no może jeszce wypuszczac na uszcelce - 12 - no chyba jeszcze sprawdź opaske dolnego weża chłodnicy .... :cool2:

 

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/2501_p.png

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Co do mokrego dywanika po stronie kierowcy ,jesli cieknie Ci na polaczeniu nr2 to wymienic tzreba uszczelke nr 3 , u mnie tez cieklo i wymienilem , raczej tej uszczelki nie dostaniecie w motoryzacyjnym , przynajmniej ja bylem w kilku i nie dostalem. Chcieli mi sprzedac cala nagrzewnice za okolo 250 zl , wiec wyciagnelem owa uszczelke i poszlem do sklepu motoryzacyjnego ale z czesciami do maszyn rolinczych i ciagnikow , tam bez problemu dobrali mi odpowiednia . Wsadzilem ja tam gdzie trzeba i juz nic nie cieknie, koszt calej operacji to okolo 1zl . Aby wyciagnac uszcelke nie trzeba wyjmowac calej nagrzewnicy ani zciagac deski .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też trochę pogrzebałem przy autku i już wiem że to płyn chłodniczy. No i nie cieknie na rurkach dochodzących do nagrzewnicy. Wiec pozostaje tylko nagrzewnica i tu nasuwa mi się jeden pomysł. Kiedyś w innym autku ciekła mi chłodnica i kupiłem uszczelniacz do chłodnic - pomogło. I zastanawiam się czy i w takiej sytuacji pomoże, co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

w zasadzie wygląda że jest chyba..proste :) . Biorę się za zlokalizowanie i usunięcie awarii. Jak uda mi się dobrać do rzeczy i usunąć "chwasta" to będzie sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie:

 

Czy ta nieszczelność nagrzewnicy może powodować zapowietrzanie się układu chłodzącego? I czy to może mieć wpływ na skoki temperatury (w korkach się grzeje a w trasie za bardzo ochładza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.