Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie silnika 318is


bodziotx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem w mojej furce. Czasem jak jade na wolnych obrotach np na dwojce bez gazu po rownej nawierzchni auto mi jakos szarpie, silnik jakby sie dusil. Czasem jak ruszam nawet z jedynki to reakcja nie jest natychmiastowa tylko po jakies chwili zaskakuje (krotkiej ale jednak). Zauwazylem tez cos takiego ze np stoje na swiatlach wolne obroty kolo 900 powiedzmy, puszczam sprzeglo i gaz i obroty na chwile spadna do okolo 600 i dopiero wtedy sie wkreca.

 

Na diagnozie komp niec nie wykazuje, sliniczek krokowy byl przeczyszczany jakies pol roku temu. Przewod gumowy przeplywka-kolekolektor tez wymieniony. Tylko mam ten caly przwod co sie zwie "odma" w srodku jest taki jakis zagąbczony i zasyfiony. Ale nie dziurawy.

 

Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

ja miałem podobny problem z tym że na biegu jałowym skakały lekko oborty i przy ruszaniu też się czasm potrafił przydławić . Znajomy mechanik podpowiedział aby sprawdzić czujnik położenia wału korbowego , po wymianie wszystko szmiga i nie ma problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

ja miałem podobny problem z tym że na biegu jałowym skakały lekko oborty i przy ruszaniu też się czasm potrafił przydławić . Znajomy mechanik podpowiedział aby sprawdzić czujnik położenia wału korbowego , po wymianie wszystko szmiga i nie ma problemu.

 

Pozdrawiam

 

A jak i gdzie sie sprawdza taki czujnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby sprawdzic musialbyś najlepiej mieć drugi na podmianke , u mnie bylo troche innaczej bo po wymontowaniu go od razu bylo widac ze jest przetarty i pęknięty. Czesto z tego co mowil mechanik kabelek od temperatury twardnieje i po jakims czasie moze przy czujniku peknoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka do mojej pierwszej odpowiedzi, dokladnie sie przysluchiwalem zachowaniu auta, jak silnik jest zimny to nawet na luzie silnik chodzi nierowno, lekkie falowanko obrotow (bardzo lekkie wskazowka tylko leciutenko drgnie czasem) ale czuc wibracje dosc duze i sluchac nierowna prace. Jak silnik sie nagrzeje tego juz nie ma. Ogolnie takie zachowanie tylko na zimnym no i tylko czasem przy ruszaniu jak juz sie rozgrzeje. Jesli ktos mial takie objawy jak wyzej napisalem i wie co to jest to bardzo przosze o cynk :). Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez takie cos mam jak ruszam 1 i 2 na niskich obrotach jak by czasami nie chcial jechac :( najczesciej jak jest zimny A obroty tez mi falowaly. Zrobilem obsluge auta czyly : wymienilem kable bo moga byc stare a tam masz czujnik independecyjny czy jakos tak ktory reguluje obroty wiec moze kable Do tego wymienilem siwece i mechanior wyczyscil mi wszystko co bylo potzrebne na styka kablach i przeplywomierz. I jest git:) zostalo mi jeszcze pompa paliwa wazna rzecz gdzyz mi mechanior powiedzial ze w bmw te pompy przepompowuja na maksa duzo paliwa zeby chlodzic cos tam nie pamietam wiec.... cos z tego powinno pomoc jo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.