Skocz do zawartości

[e30] sprzeglo hudrauliczne

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
zminiam autoamta na reczna, w ktorym miejscu powinienem podlaczyc przewod od pompki przy pedale, jeden idzie do skrzyni a drogi gdzie ?
Opublikowano
... a drugi idzie do zbiorniczka płynu hamulcowego - pompa sprzęgła pracuje na tym samym płynie co hamulce ...
* - w zależności od typu i wyposażenia
Opublikowano
  • Autor
ale w ktorym miejscu dokladnie, czy w automacie jest ten sam zbiorniczek jak przy recznej? z dolu zbiorniczka byla sroba odkrecilem ja i tam podlaczylem wezyk , ale sprzeglo nie dziala
Opublikowano

Witam

Zbiorniczek jest ten sam,ale wyjscie z niego jest zslepione.

Trzeba udroznic i gotowe.Wychodzi z boku zbiorniczka.

pozdrawiam

Opublikowano
ale sprzeglo nie dziala

 

- odpowietrzyłeś układ sprzęgła ?

* - w zależności od typu i wyposażenia
Opublikowano
  • Autor
w wezyki odpowietrzylem a przy tloczku ukrecil sie odpowietrznik, czy to moze byc przyczyna ze w ogole sprzeglo nie dziala, czy by szarpalo lub cos w tym stylu ?
Opublikowano
... musisz odkręcić odpowietrznik przy skrzyni , dolać płyny do zbiorniczka i postępować tak jak przy odpowietrzaniu hamulców , tzn. jeden naciska na pedał o drugi operuje odpowietrznikiem , a jesteś pewien że siłownik pracował przed tym jak Ty go montowałeś ? jak pojawi się płyn już pod normalnym ciśnieniem / bez powietrza / a sprzęgło nie wyciska to może być uszkodzona membrama w samym siłowniku - jak ona przepuszcza to nie będzie działać ..
* - w zależności od typu i wyposażenia
Opublikowano
  • Autor
z ta membrama masz na mysli silownik przy pedale czy tloczek przy szkrzyni?
Opublikowano

... i w tym górnym ( nie Twój model ale jest fotka ) :

 

http://allegro.pl/item177543711_silownik_sprzegla_bmw_e36.html

 

i tym dolnym jest marżetka / membrama / gumowy oring / pierścień / harmonijka ochronna , czasami w komplecie dają sprężynki - sprzedawane są w kompletach - góra- dół lub osobno - koszt ok 12 - 15 zł za komplet , góra i dół różni się wymiarami , musiałbyś zacząć od góry , jeżeli płyn schodzi ze zbiorniczka do pompki nad pedałem i pojawia się w dolnym otworze / zatkaj go i naciśnij pedał , jak będzie opór to znaczy że bebechy powinny być dobre , odkręć przewód metalowy od dolnego siłownika - tam już możesz ekperymentować z ciśnieniem , podłącz przewód do siłownika i odpowietrz , jak bedzie odpowietrzony a nie będzie oporu na sprzęglę to olbo jego bebechy przepuszczają .... jeżeli jest opór przy wyciskaniu a nie działa to .... chyba źle żłożone - soryy że tak się rozpisałem ale jak tego nie robiłeś to truno wytłumaczyć jak jest kontakt raz na 2 godziny :wink:

* - w zależności od typu i wyposażenia
Opublikowano
  • Autor
no tak, dzieki ze szczegole wytlumaczenie, jutro bede z tym walczyl i o jakichkolwiek postepach bede pisal na bierzaco, jeszcze jedno: czy ma znaczenie ta guma ochronna bo i na dole i u gory jest peknieta
Opublikowano

... one sa w zestawie naprawczym , mają tylko zabezpieczać trzpień przed brudem - na górnym siłowniku dużo go nie ma bo jest w kabinie , dolna harmonijka wraz z trzpieniem wchodzi do skrzyni biegów - tam już troche tego może być " ale to w skali kilku lat " - generalnie chodzi o to by nic nie dostawało się na trzpień i cylinderek tego siłownika i żeby go nie rysowało .... w sumie , jak siłowniki będą trzymały a tylko pęknięcie harmonijki bedzie Ci spędzało sen z oczu :mrgreen: to sklej to kropelką i lekko ściśnij , tam nie działa żadna siła z wyjątkiem pracy samego tłoczka i sciskania harmonijki - uszczelnieniem tłoczka jest gomowy pierścień na tłoczku i wspomniana marżetka - harmonijki są poza układem hydrauliki :cool2:

 

PS. mówimy o tych harmonijkach jak na tej fotce ? ( pomiędzy oczkiem a korpusem , a w dolnym siłowniku na trzpieniu ? - fotka poglądowa ! )

 

http://allegro.pl/item177543711_silownik_sprzegla_bmw_e36.html

* - w zależności od typu i wyposażenia
Opublikowano
  • Autor
pompka przy pedale padła, na początku jak ją sprawdzałem dosyć mocno tryskała, teraz sprawdzałem drugi raz i ledwo co tryska, czy każdą pompkę da sie naprawić przy pomocy zestawu naprawczego? rozebrałem ją i tam wszystko wygląda w miare ok, może uszczelki są już zużyte i nie ma takiego ciśnieni>?
Opublikowano
... naprawisz :cool2: a patrzyłeś na poziom płynu w zbiorniczku ? może płyn wypompowałeś .
* - w zależności od typu i wyposażenia
Opublikowano
  • Autor
nie, plyn caly czas dolewalem, wyciagnelem nawet ta pompke i wlozylem wezyk do sloiczka a efekt dokladnie ten sam, a czy pompka od innego modelu bedzie pasowac, bo z tego co orientowalem sie ciezko dostac do e30
Opublikowano
czy pompka od innego modelu bedzie pasowac

 

... to zależy nie od modelu tylko od typu skrzyni i silnika - daj mi swój Vin na PW - coś będziemy szukać i radzić ...

 

PS. tam głównie chodzi o dł. tego trzpienia , roztaw otworów a przy zakupie zestawu naprawczego - o średnicę tłoczka i cylinderka .

* - w zależności od typu i wyposażenia
Opublikowano
  • Autor
tloczek przy skrzyni mial zapchany odpowietrznik, a silowniczek przy pedale wymienilem na silownik od piatki, po odpowietrzeniu sprzeglo zaczelo dzialac, aczkolwiek pedal od sprzegla jest sporo wyzej od hamulca, zastanawiam sie czy nawiercenie na ramce i zamontowanie go troche nizej pomoze a jak nie to wymienie na oryginalny od 3, to jest juz maly szczegol, najwazniejsze ze wszystko dziala, wielkie dzieki za pomoc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.