Skocz do zawartości

Problem z tylnimi lampami od M3

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

 

Dostałem dziś pocztą lampki od m3 (org używane), wszystko fajnie bo lampki w dobrym stanie.. ale jest jedno ALE... nie świecą tak jak powinny... nie świeci stop w prawej lampie i nie świecą swiatła mijania w obydwu. Swieca kierunki, wsteczny i przeciw mgielne.

Zauważyłem pewną różnicę jeżeli chodzi o wtyczki w lampach... W prawej od m3 brakuje pinu który był w miejscu starych lamp, ale za to jest w miejscu gdzie w starych lampach go nie było.

Jezeli chodzi o "nowa" lampe to jest pełna (8 boców), a stara miała 7.

 

Czy spotkaliście sie kiedyś z takim problemami? Co można z tym zrobić.... bo oprócz tego ze lampy dobrze wygladaja, fajnie byłoby gdyby również świeciły...

 

Dla porównania.

 

http://img338.imageshack.us/img338/180/image014wj2.jpg

 

http://img338.imageshack.us/img338/7372/image017zw6.jpg

 

http://img338.imageshack.us/img338/3913/image018mj1.jpg

 

http://img520.imageshack.us/img520/6927/image019qb9.jpg

 

http://img520.imageshack.us/img520/3678/image020bk1.jpg

 

http://img520.imageshack.us/img520/6153/image022ws1.jpg

 

http://img128.imageshack.us/img128/5193/image023gj7.jpg


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Opublikowano

Pułkowniku

Trzeba po prostu rozciąć i połaczyć na nowo kable-robota na 15 minut dla kogos kto się na elektryce zna,potrzebny miernik lub próbnik i troszeczkę podstaw,bez urazy ale jeśli nie masz o tym pojęcia do podjedź do pierwszego lepszego elektromechanika i pewnie za 5 dych ci to zrobi.Na odległość pomimo dokładnych zdjęć ciężko Ci będzie wytłumaczyć,pozdrawiam

Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Opublikowano
  • Autor
Pułkowniku

Trzeba po prostu rozciąć i połaczyć na nowo kable

 

Chodzi o to że trzeba przenieść te piny w miejsce bolców?

Po co przecinać kable?


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Opublikowano
Nie,nie przenieśc te piny ,tylko trzeba przepatrzyć połączenia w lampach,i trzeba tak poprzenosić przeweody aby zasilały dokładnie ten pin co trzeba,dla mnie to 15 minut roboty,ale do mnie masz za daleko a na odległośc ciężko ci poradzić.Dokładnie chodzi mi o to-jak kabel np.Niebieski z zielonym paskiem zasilał żarówkę do postojówek,to znaczy że przez kostkę dochodził do środka żarówki w starej lampie i tam mogł być np na 5 pinie ,to w nowej lampie musisz zobaczyjć do którego pinu idzie od środka mocowania żarówki tem metalowy łącznik i pod który pin gniazda wchodzi i tak przepiąć pin we wtyku,wiem masło maślane pewnie dla ciebie ale jak nie jesteś elektrykiem to bedzie to trudne do zrozumienia,pojedz do jakiegoś elektromontera to zrobi ci to naprawdę od ręki,pozdrawiam
Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Opublikowano
  • Autor
Nie,nie przenieśc te piny ,tylko trzeba przepatrzyć połączenia w lampach,i trzeba tak poprzenosić przeweody aby zasilały dokładnie ten pin co trzeba,dla mnie to 15 minut roboty,ale do mnie masz za daleko a na odległośc ciężko ci poradzić.Dokładnie chodzi mi o to-jak kabel np.Niebieski z zielonym paskiem zasilał żarówkę do postojówek,to znaczy że przez kostkę dochodził do środka żarówki w starej lampie i tam mogł być np na 5 pinie ,to w nowej lampie musisz zobaczyjć do którego pinu idzie od środka mocowania żarówki tem metalowy łącznik i pod który pin gniazda wchodzi i tak przepiąć pin we wtyku,wiem masło maślane pewnie dla ciebie ale jak nie jesteś elektrykiem to bedzie to trudne do zrozumienia,pojedz do jakiegoś elektromontera to zrobi ci to naprawdę od ręki,pozdrawiam

 

 

Bystrzacha chyba jestem, bo załapałem o co chodzi. :)

 

Pozdro i dzieki!


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Opublikowano
Ja miałem ten sam problem ale rozwiązałem go inaczej. Przełożyłem wszystkie ścieżki ze starej zwykłej lampy, bo w M3 były zaśniedziałe i i tak trzeba było je jakoś oczyścić :P Pozdrawiam :)
http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Opublikowano
  • Autor

Chyba jednak nie obejdzie się bez elektro-magika.. :|

Kombinowaliśmy dziś trochę z kotem sylwestem z przekładaniem tych wtyczek w kostce.. i że tak to ujmę... rzopa.

Światełka świecą, praktycznie jest wszystko (nawet przeciwmgielne po dwóch stronach....) ale nie mam światła zaznaczonego na tym zdjeciu jako nr4...

 

http://img74.imageshack.us/img74/6021/19858342lg7.jpg

 

 

Że tak to ujme.. :?


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Opublikowano
Pułkowniku-numer 3 i nr 4 to jest to samo światło-światło pozycyjne.tylko w nr 3 jest jeszcze drugie włókno w żarówce do przeciwmgłowych,więc zmostkuj ten pin od nr3 od pozycyjnych z nr 4 i bedzie gitara,w zwykłych e36 też przy pozycyjnych świecą po dwie żarówki .Tak że mostkuj i ciesz się światełkami od emki!!pozdrawiam
Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.