Skocz do zawartości

pytanie odnosnie kupna samochodu...


Heros

Rekomendowane odpowiedzi

Przeniose się do tego tematu bo bardziej pasuje merytorycznie :)

 

Szukam autka juz 2 m-ce i wreszcie coś znalazłem. Opisywałem w innym wątku że mam wątpliwości co do wersji silnikowej, autko jest z 95 roku, na tylnej klapie napis 325 tds ale... wlasciciel twierdzi ze motor ma 115 km. Doszedlem juz do tego że takich wersji nie było, sprzedajacy jednak sie zpiera ze to jedna z pierwszych wersji, ma intercooler tylko program ma "slabszy". Otrzymalem numer vin z ktorego wynika tylko tyle ze to tds. Teraz pytanie jak najlatwiej sprawdzic ile to ma w koncu kucy pod maska :) i czy nie bylo zadnych dziwnych kombinacji itp

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymalem numer vin z ktorego wynika tylko tyle ze to tds.

nie ma nr modelu ani pojemność???

niemożliwe :naughty:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spłyciłem nieco :) Oczywiście pojemność i typ silnika są, 2,5tds m51 ale chodziło mi o rozwiązanie tego co mnie interesuje najbardziej - jaka ma moc i czy silnik ktory jest wpisany w vin faktycznie jest pod maska (tego akurat vin juz mi nie zdradzi ;)

nr vin : WBACC31040CG20479

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli chodzi o zakup samochodu w Niemczech to polecam ale jak już się fatygować to do starego RFN - tuków nie brak ale nie to co w starym DDR - co do cen nie oszukujmy się hehe w Polsce nie ram mozna taniej kupić :jawdrop: niż tam ale to tylko świdczy o stanie tego co w Polsce jeździ - z tego samego rocznika BMW i Toyota kosztują jak 2 do 1 a przecież to drugie to takie dobre auto.

 

Jak tak sobie ogladałem po komisach to najlepiej kupić jakieś tuż po "małym bum" - przyjechać naprawić i wtedy wiesz co brałeś i masz tanio.

 

Aha moje obserwacje poczyniłem w Hanoverze i okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spłyciłem nieco :) Oczywiście pojemność i typ silnika są, 2,5tds m51 ale chodziło mi o rozwiązanie tego co mnie interesuje najbardziej - jaka ma moc i czy silnik ktory jest wpisany w vin faktycznie jest pod maska (tego akurat vin juz mi nie zdradzi ;)

nr vin : WBACC31040CG20479

 

wlasciciel twierdzi ze motor ma 115 km. Doszedlem juz do tego że takich wersji nie było

 

Wersje M51 z 115KM były. A dokładniej wersja M51 TD E34/E36,

85 kW (115KM) przy 4800 obr/min

222 Nm przy 1900 obr/min

według VINu samochód rzeczywiście ma M51, a jego data produkcji to 06.1995.

Ale to co myślisz, że masz pod maską mocniejszą wersję silnika i właściciel ściemnia Ci, że masz słabszą... troche to nielogiczne.

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, wiem ze byly td (bez intercooler'a) i te mialy 115 KM. Wlasnie w tym caly problem, ze na budzie wszelkie oznaki wskazuja ze to tds, lacznie z numerem VIN, natomiast sam silnik to prawdopodobnie TD. Dzisiaj właściciel mi odpisał że na stacji diagnostycznej potwierdzili to diagności ale sam właścicel upiera się że ma intercooler.

Dla mnie zbyt to zawiłe żeby się w to pakować, chociaz silnik pracował naprawde dobrze (cichutko, równomiernie, niewielkie drgania i zero dymu z rury...) w każdym razie ja juz sobie odpuściłem i szukam dalej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie nie mogę tego sprawdzić, być może w weekend jeśli bede nim jeszcze zainteresowany. Kilka osób zwróciło też moją uwagę na fakt że silnik ma wycięty zawór EGR, dlatego temat ostatecznie zarzuciłem, za dużo kombinacji przy tym jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.