Skocz do zawartości

HIGH END jak uzyskać pomocy!


domisieks

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam troche sprzetu i zwracam sie do was z proźbą jak to wszystko podłaczyć żeby efekt był jak najlepszy.

RADIO:Pionieer9800bt :8)

WZMAK:Vison(2kanały ,jest napisne że 1500w ale ma 600 sprawdzał fachurant)

BASS: 2x30cm MAGNAT w skrzyni

Dodatkowo mam jeszcze jeden stary wzmacniacz z poprzedniego auta 4kanałowy alphard który leży nie używany.

W aucie mam standard nokia plus syczki z tyłu na półce plus dodatkowe kłośniki pionieer 13cm w drzwiach przednich.

Aktualnie jest tak podłaczone że radio ciągnie wszystko co jest w środku czyli głosniki orginalne z przodu plus syczki orginalne plus dodatkowe 13cm w drzwiach,orginalny tył plus syczki w półce.Wzmak napedza magnata.

Gra to tak o nawet ale myśle że można wyciągnąć z tego sprzetu dużo więcej.Może wykożystać jeszcze ten drugi wzmak?Niestety auto nie jest wytłumione matami.Macie jakieś pomysły jak to wszystko podłaczyć żeby efekt był jak najlepszy?Z GÓRY DZIEKI ZA POMOC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podam ci teraz konretniej :

 

Przykład na danych ze strony ESX

 

Wzmacniacz - VE1000.2 NEU!

2 x 175 / 300 / 500 Watt RMS an 4 / 2 / 1 Ohm

 

Czyli jak podajesz Moc to podawaj zawsze przy jakiej impedancji. Jak widzisz z przykładu powyżej przy podpięciu 8 Ohm'owego głośnika z 500W (dla 1 Ohma) wzmacniacza robi się 80W i to w RMS co w DIN daje jakieś 50-60W.

 

Jak chesz dobry i mocny wmacniacz do polecam Genesis Monoblock (1x250W) Cena: 6999 zł .

 

Mogę się założyć że Genesis Stereo 100 Wzmacniacz 2-kanałowy (2x50W)

Cena: 1899 zł zagra lepiej niż Twój ESX 1500W

 

Panowie nie dajmy naciągać na te marketingowe napisy na sprzęcie nie mające związku z rzeczywistością.

Dla uświadomienia lista produktów GENESIS'a (przy zakupie takiego wzmaka dostajemy pomiar mocy dokonany indywidualnie dla każdego egzemplarza osobno)

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,83,128&kid=128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pytałeś w temacie o HI END więc poleciłem ci wzmacniacze tej klasy. Wzmacniacz za 400zł nie posłuży do zbudowania systemu klasy HI END a pozatym to sam sobie zaprzeczasz bo pisałeś:

WZMAK:Vison(2kanały ,jest napisne że 1500w ale ma 600 sprawdzał fachurant)

a pózniej podajesz oznaczenia modelu który wg specyfikacji ma 2 x 150Watt RMS @ 4 Ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dokładnie nie doczytałem.Nie było widać że to esx wieć napisałem że Vision.A Vision to model. i te 1500 to myślalem że moc a to też sybmol modelu.Czyli Esx vision v1502.

High end za te pieniadzę to na razie nie dla mnie.

Chodziło mi o uzyskanie jak najlepszego brzmienia z tego co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten temat w złym kierunku idzie...

Proponuję Ci zrobić CarAudio z tego co masz + dokupić kilka rzeczy.

Po kolei: Radio masz bardzo dobre (kozackie) z pełnym sterowaniem przednich, tylnich głośników oraz subwoofera. Kabel 2xRCA do Subwoofera masz już pewnie pociągnięty. a więc:

 

1. propozycja - bardziej rozbudowana

Potrzebne są trzy pary kabli typu 2xRCA 5m (czincze) z radia do bagażnika (do suba, głośników przód i głośników tył). Przednie głośniki te pod nogami wypadałoby zmienić na jakieś lepsze np. zestaw odseparowany czyli głośnik 13cm + tweeter + zwrotnica. Tweetery zamontować w słupkach na wysokości głowy. Z tyłu też wypadałoby wymienić oryginalne głośniki Nokia na najlepiej głośniki rozmiaru 6x9 ale muszą być do tego użyte przejściówki (adapter 6x9) dostępne na allegro za ok 45 zł. Kolejna sprawa trzeba pociągnąć kable takie ok. 2,5mm2 z bagażnika do przednich głośników. Wzmacniacz dwukanałowy podłącz do suba. Wzmacniacz czterokanałowy będzie napędzał głośniki z przodu i z tyłu. Wzmacniacze trzeba byłoby podłączyć na grubych kablach przynajmniej 15mm2 poprzez kondensator i bezpiecznik bezpośrednio do akumulatora. Uzyskałbyś bardzo szerokie brzmienie w całym aucie ale trzeba troszkę włożyć...

 

2. propozycja - tańsza

Potrzebne będą tylko dwa kable 2xRCA do bagażnika - jeden do Suba drugi do przednich głośników. Głośniki przednie wymienić tak jak wyżej pisałem. Pociągnąć kabel 2x 2,5mm2 z bagaznika do przednich głośników. Suba i głośniki przód podłączyć pod wzmacniacz czterokanałowy. Przy takiej mocy jaką ma Alphard nie będziesz potrzebował bardzo grubych kabli i kondensatora. Tylne głośniki Nokia wystarczy podłączyć bezpośrednio pod radio.

 

3. propozycja - wykorzystanie tylko tego co masz

Podobnie jak wyżej z tym że nie dokupować żadnych głośników na przód a jedynie przenieść te tylne tweetery do przodu i podłączyć je razem z Pioneerami w drzwiach a te głośniki pod nogami podłączyć tylko bezpośrednio pod radio lub w ogóle. Cała reszta tak jak wyżej pisałem.

 

Ważne jest, że jak podłączasz Subwoofer z tyłu to trzeba dołożyć sopranu z przodu najlepiej na wzmacniaczu. Powstaje wtedy ciekawa scena muzyczna w aucie a nie same dudnienie z tyłu. Wygłuszanie auta matami zostawmy osobom które budują prawdziwe CarAudio bardzo dużej mocy.

Pozdrawiam

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.