Skocz do zawartości

Kupno nowego auta za granicą


Nurek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ostatnio natrafiłem na kilka artykułów w prasie (nie tylko samochodowej) gdzie autorzy piszą że auta nowe w innych krajach UE można kupić taniej niż w Polsce.

Prześledziłem temat i stwierdzam że niby mają rację ale jest duże ALE: samochody za granicą są tańsze z powodu niższych obciążeń podatkowych (niższy VAT, często brak akcyzy itp itd). Pojawiła się nawet sugestia w jednym artykule, żeby kupić auto nowe zagranicą, zarejstrować je tam i na początku nieco szybciej je eksploatować, żeby w ciągu 1/2 roku zrobić nim ponad 6000km. I wtedy sprowadzić auto do Polski jako używka.

 

I tu pojawiło się moje pytanie które kieruję do osób dobrze zorientowanych w krajowych i zagranicznych przepisach. Czy jako obywatel Polski muszę po przyjeździe autem zarejestrowanym za granicą na mnie (i czy w ogólę mogę zarejestrować auto na siebie za granicą??? ) przerejestrować go na polskie blachy czy mogę jeździć nim po Polsce przez dłuższy czas? np. 6-8 miesięcy?

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie możesz jeździć na np. niemieckich blachach po Polsce.

Ale wielu moich znajomych jedzie do niemiec i kupuje w rewelacyjnych cenach samochody demonstracyjne lub premium selection ( do 8-10tyś km z bardzo bogatym wyposażeniem w aktualnym roczniku oczywiście ) w bardzo dobrych cenach, dodatkowo troszkę się tam potargują i przyjeżdźają naprawdę fajnymi furami do Polski zaoszczędzając pare ładnych pln-ów.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie,z tego co wiem mozna tak robic w Anglii,ale nie slyszalem jescze o przypadku,gdzie polak bez niemieckiego paszportu rejestruje autko na siebie w niemczech...

http://img237.imageshack.us/img237/9199/avako1.png

Przedni napęd jest dla dziewczynek. . . :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz na pl paszporcie zameldowac bez problemu samochod, tylko musisz byc zameldowany(staly adres) w niemczech,a z tym juz mozesz miec problem.i to duzy.chyba ze masz jakas rodzine w niemczech,to niech Cie zamelduja na jakis okres,albo wezma ten auto na siebie. innego rozwiazania w takim przypadku tutaj raczej niema.
Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wielu moich znajomych jedzie do niemiec i kupuje w rewelacyjnych cenach samochody demonstracyjne lub premium selection ( do 8-10tyś km z bardzo bogatym wyposażeniem w aktualnym roczniku oczywiście ) w bardzo dobrych cenach, dodatkowo troszkę się tam potargują i przyjeżdźają naprawdę fajnymi furami do Polski zaoszczędzając pare ładnych pln-ów.

ciekawe ile by wyszła rewelacyjna cena po targowniu sie i po demonstracji M5 w E60

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja.Kupujecie autko za granica,wykupujecie numery exportowe z ubezpieczeniem ktore sa wazne od 7 do 30dni zalezy to od ceny jaka zaplacicie za numery min120euro max 300e,zalezy to tez w jakim kraju kupujecie,np.w Szwajcarii numery na 7dni kosztuja 500zl a miesieczne 1000zl.Przyjezdzacie do PL,mija np.miesiac i ubezpieczenie jest niewazne ale numery tak,idziecie do warty,wykupujecie ubezpieczenie samochodu zagranicznego,robicie badania i mozecie jezdzic dalej na zagranicznych blachach nawet rok,chyba ze zatryrzyma was upierdliwy glina ktory przyczepi sie do blach,wtedy grozi mandat do 500zl i laweta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

AMPED- dlatego się pytam czy jest prawny zakaz jazdy autem na zagranicznych blachach prowadzonym przez polskiego obywatela po Polsce. Bo na krzywy ryj to i bez OC można jeździć i jak masz szczęście to na policję nie natrafisz przez wiele lat :mrgreen:

I po co mam robić badania (domyślam się że chodzi Ci o przegląd techniczny) samochodu który jest zarejestrowany na zagranicznych blachach?

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjezdzacie do PL,mija np.miesiac i ubezpieczenie jest niewazne ale numery tak,idziecie do warty,wykupujecie ubezpieczenie samochodu zagranicznego,robicie badania i mozecie jezdzic dalej na zagranicznych blachach nawet rok,chyba ze zatryrzyma was upierdliwy glina ktory przyczepi sie do blach,wtedy grozi mandat do 500zl i laweta...

 

No to dziwne ale ja słyszałam że własnie taki sposób ubezpieczenia jest nielegalny i że firmy ubezpieczeniowe tak naprawdę naciągają ludzi ubezpieczając auto na tablicach nieważnych.

 

Musiałby wypowiedzieć się ktoś kto zna te wszystkie przepisy.

 

Sytuację odnośnie ubezpieczenia przerabiali moi znajomi, zatrzymani przez policję, która oświeciła ich że auto z wykupioną własnie w ten sposób polisą powinno zostać odholowane na parking lub wracać na lawecie, ponieważ OC do takich tablic jest nieważne. :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile by wyszła rewelacyjna cena po targowniu sie i po demonstracji M5 w E60

Pozdrawiam

 

Nie wiem, ale śmiem twierdzić że o wiele mniej niż u nas. Sam fakt że tam można kupić taką demówke w dobrym stanie to coś, bo u nas to nawet używke ciężko znajść, trzeba kupować nową :)

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.