Skocz do zawartości

Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.


dealer

Rekomendowane odpowiedzi

monteki3, jechalem nowa seria 6 i jest to niestety tylko plastikowa masowka. Za 15 lat nie bedzie juz duzo warta. Tylko M6 beda mialy wartosc, ale watpie czy dozyja, bo juz teraz jako kilkuletnie egzemplarze maja problemy z przeniesieniem napedu. Gdybym dostal taka szostke w prezencie, to bym od razu ja sprzedal (poki cos warta jeszcze jest, hehe) i kupił osemke w Alpinie lub CSi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez garesji... ja przecież nie oceniam... tylko wypowiadam swoje zdanie.. może faktycznie jest to auto na tyle niesamowite że warto na nie wydać 130 tys .. ja poprostu tego nei dostrzegam...

 

a co do "plastikowej" 6 jak ją nazwałes to możesz rowinąć co masz na myśli.. miałem przyjemność pojezdzic tym autem.. i że jest plastikowe.. to napisać może chyba tylko właściciel dobrego ferrari... wieć ciekawe dlaczego nazywasz to cudowne bmw plastikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest taka bo mniej więcej taką wartość ma dla mnie to auto. Każdy wie że za te pieniądze można mieć wiele aut młodszych, szybszych czy bardziej ekskluzywnych. Ale pamiętajmy że nie każdy może mieć 850, a w szczególności 850CSI. Przypomnę że wersja CSI została wyprodukowana w ilości 1510 sztuk na cały świat. Może dla zwykłego widza różnicy między 850Ci a 850CSI nie ma, za to koneserzy wiedzą o co chodzi. Kolejna sprawa że utrzymanie tego auta to także kosztowna zabawa, więc byle kto nie powinien tego kupować. A po trzecie jest to cena orientacyjna do negocjacji. Niech Ci co są zainteresowani wiedzą orientacyjnie ile muszą przygotować na zakup. W niemczech najtańszą jaką znalazłem to była cena 19tys. euro. także porównywalnie.

Urazy nie ma, ponieważ liczyłem się z wieloma negatywnymi komentarzami, w naszym kraju jest za mało znawców i maniaków. Każdy chciałby kupić autko za psie grosze, przekonać się że nie stać go na paliwo, skatować auto i tyle.

Pozdrawiam

 

zgadzam się z Toba :)

Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te 130 tys zł tez bym wolał CSI niz te "szóstki", a to z jednego prostego względu, CSI bedzie zyskiwac z wiekiem na wartości a te młodsze 6er tracic i podejrzewam ze znacznie... Kuchel myśle że cena jest :cool2: nie dla psa kiełbasa :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez garesji... ja przecież nie oceniam... tylko wypowiadam swoje zdanie.. może faktycznie jest to auto na tyle niesamowite że warto na nie wydać 130 tys .. ja poprostu tego nei dostrzegam...

 

a co do "plastikowej" 6 jak ją nazwałes to możesz rowinąć co masz na myśli.. miałem przyjemność pojezdzic tym autem.. i że jest plastikowe.. to napisać może chyba tylko właściciel dobrego ferrari... wieć ciekawe dlaczego nazywasz to cudowne bmw plastikiem...

 

Ja jestem fanem ferrari i dlatego też mam 850..

Jeśli nie dostrzegasz różnicy między 6er a 8er to i tak Ci tego nie wytłumaczę..

Zreszta kupuj co chcesz to nie moja sprawa ale widzę Twoje podejście do 850.

A wersja CSi czy Alpina są niesamowite bynajmniej jak dla mnie.

 

Dla mnie 6 to pospolite auto który za niedługo bedzie wszędzie a ósemek będzie coraz mniej.

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem ferrari i dlatego też mam 850..

 

ja prowadze dyskusje spokojnie.. a ty z lekkim szyderstwem...

 

co do tego zdania powyżej to nie obraż się ale 850 NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z FERRRI.... w żadnym najdrobniejszym szczególe (ok oba są dwudzwiowe...)

 

rozumiem że miałeś podobnie jak ja okazje jezdzic autem z maranello..... i jesli ty je porównujesz do 850.. to ta dyskusja nie ma sensu.....

 

co do CSI.. ja nie mówie że nie jest tyle warte... tylko ja nie widze powodu dla którego miałoby tyle kosztować.. ale przyjmuje oczywiście możwliość że się myle ...

 

 

850 to wspaniałe auto...ale te teksty o 6 czy o ferrari.... znaj proporcjum mocum panie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i cena za to 850csi jest wysoka, "z kosmosu" itd. ale nie porównuj tego auta do nowej 6, taką 645i może mieć każdy, wystarczy że przejdzie sie do salonu BMW i zamówi, a E31 850csi z tego co wiem w Polsce są tylko dwie z czego jedna jeździ po Katowicach, na niemieckich tablicach, czyli nie każdy co nawet ma kasę może takie auto mieć!

Poza tym, z tego co pamiętam to jeszcze nie dawno szukałeś E31 i oglądałeś chyba kilka sztuk, w cenie 20-30tyś, z tego co pamiętam nie byłeś zachwycony ich stanem technicznym, więc jeśli za trupa trzeba dać 20tyś, to myślę że za porządną 8 trzeba położyć kilka razy więcej.

 

 

Cena jest taka bo mniej więcej taką wartość ma dla mnie to auto. Każdy wie że za te pieniądze można mieć wiele aut młodszych, szybszych czy bardziej ekskluzywnych. Ale pamiętajmy że nie każdy może mieć 850, a w szczególności 850CSI. Przypomnę że wersja CSI została wyprodukowana w ilości 1510 sztuk na cały świat. Może dla zwykłego widza różnicy między 850Ci a 850CSI nie ma, za to koneserzy wiedzą o co chodzi. Kolejna sprawa że utrzymanie tego auta to także kosztowna zabawa, więc byle kto nie powinien tego kupować. A po trzecie jest to cena orientacyjna do negocjacji. Niech Ci co są zainteresowani wiedzą orientacyjnie ile muszą przygotować na zakup. W niemczech najtańszą jaką znalazłem to była cena 19tys. euro. także porównywalnie.

Urazy nie ma, ponieważ liczyłem się z wieloma negatywnymi komentarzami, w naszym kraju jest za mało znawców i maniaków. Każdy chciałby kupić autko za psie grosze, przekonać się że nie stać go na paliwo, skatować auto i tyle.

Pozdrawiam

 

przepraszam nei zauwazyłem wczesniej tych komentarzy i dlatego sie do nich nie odniosłem....

 

Kuchel odpowiedz jak najbardzie rzetelna i chyba nawet przekonująca.. i po części zwracam honor :)

 

jesli faktycznie tak jak piszesz różnica między zwykłą 850 a CSI jest tak niebotyczna.. to rozumiem tą cene... i pozostaje mi pogratulować posiadanie tak niezwykłego auta... znajomy sprzedaje imprez\e za 4 krotność rynkowej wartości aut z tego rocznika.. i powiem Ci ze mocno sięnad nią zastanawiam.. także wiem co znaczy nie patrzeć na cene..

 

pozdrawiam i nie bierz tego do siebie .. moze poprostu ja się nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monteki3 ja wacle nie żywie żadnej urazy. Ja Ci tylko odpowiedziałem dlaczego cena jest taka nie inna, mamy wolny rynek i ja nikogo nie zmuszam do zakupu mojego auta. Każdy ma prawo wyboru, jedni wolą 645 inni 850 a jeszcze inni wolą calibre. Także kto ma kase sam wybiera.

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haah celnie ... moim 1 autem była Calibra Turbo 4x4 :) ale wcale się tego nie wstydze bo był to pełen oryginał bez wiejskiego tuningu , nie mam tu fotek , ale wyglądała dokladnie tak ( czarna tył oryginał irmsher i felgi )

 

http://photos-c.ak.facebook.com/photos-ak-sf2p/v135/113/21/720120925/n720120925_588662_2621.jpg" target="_blank

 

nie mówie że to jakieś cudo.. ale b, dobry samochód aby zacząć się bawić w przygode z autami powyżej 200KM ( silnik turbo napęd 4x4 i 6 biegów)

 

i taka ciekawostka :

 

Calibra Turbo 4x4 - 0-100km/h - 6,8 sek

850i - 7,4 sek :D

 

 

to oczywiście w formie żartu ;)

 

pozdrawiam i wiem że 850 to cudowne auto :)

 

i jeszcze jedno .. niektóryz wolą Cali bo na 850 nie było ich stać.. jak np mnie kiedyś... ale nigdy nikomu nie wmawiałem że Cali to najlepsze auto na świecie...

 

wierze że 850csi to cudnowen auto.. ale napewno 645 a już napewno m6 ( chociaż tym jechałem tylko jaka pasażer) nie jest przy niej papierowym samochodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moteki3 chodzi mi o to że 850 ma coś w sobie podobnego do ferrari.

Dla mnie nawet te lampy podnoszone :mrgreen: :mrgreen:

 

Ty kupisz co będziesz chciał ale dla mnie 850 było marzeniem i może dlatego ją tak chwale

 

pozdrawiam

 

Zadowolenia z jazdy 850 :)

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe 805 jest moim marzeniem także.. nie bierz tego do siebie , poprostu lubie polemizować na temat samochodów.

 

cóż pozostaje mi pozazdrościć Wam pięknych aut i liczyć że uda mi siękupić ładną 850 :)

 

 

Ja szukałem wraz z ojcem ( on się bardziej zna na samochodach , na mechanice - ja nie bardzo ) długo 850..

Niestety oglądneliśmy i wszystkie były w złym stanie technicznym. Nawet w Austrii za 13.000 euro nie była zadowolająca.

 

W końcu udało się kupic w miare tanio i w złym stanie autko. I biorę się za renowację jej.

Fotki mam tylko takie które są w moim temacie. Wiecej jeset na na forum e31.

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko proszę bez bana :)..

 

jak drugi pomysł rozwarzałem to autko, poniewż nie moge znaleźćforum r129:( a pamiętam że gdzieś czytałem że ktoś z Was ma takie autko , mama prośbe , czy mozecie się wypowiedzieć co myślicie o manualu w tym samochodzie.. jak i wogołe o kosztach jego utrzymania ( wiemze to forum BMW.. ale widze że jest tu wielu ludzi mających spore pojęcie o motoryzacji wogóle i może podrzucicie jakieś konstruktywne uwagi)

 

słyszałem że wiele części pasuje od innych MB??

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9446000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak drugi pomysł rozwarzałem to autko, poniewż nie moge znaleźćforum r129:(

 

Ja zagladam tutaj: http://stylingart.nazwa.pl/mercedes/index.php

Przewin w dol i znajdziesz "R129 FAN KLUB". Mam nawet 5 postow na tym forum, a w przyszlosci mam nadzieje, ze dolacze do tego grona jako pelnoprawny wlasciciel R129 :D Ten model moge Ci z czystym sumieniem polecic, nawet na rzecz E31. Bez gwiazdy nie ma jazdy :norty: Chyba zasluzylem na ostrzezenie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę na Waszym forum :D - kolegę Marcina850 "znam" właśnie z forum mercedes-club-polska.pl - (dział: Fanclub R129), pomimo że sam posiadam właśnie takie auto to marzy mi się BMW 850 i przyznam szczerze, że czytam wszystkie Wasze posty w dziale "8" zarówno te o tematyce technicznej, spotkań, zlotów, itp... :D więc pewnie kiedyś i w moim garażu zagości takie autko obok MB (to będzie taka pełnia V12 :D ). Tak więc zainteresowanych R129 zapraszam do nas aby poczytać o modelu.

 

Wracając do Twojego pytania o autko z allegro to tak: - auto było całe malowane (dolne listwy powinny być w innym kolorze w tym roku produkcji), wnętrze jest mocno zniszczone (obstawiam około 300tyś.km), silnik R6 24v jest dosyć awaryjną jednostką i mocno paliwożerną - większość osób poleci konstrukcję V8 500 (najlepiej po 92r z elektronicznym wtryskiem) która będzie bezawaryjna i zaspokoi się podobną ilością paliwa co silnik 3 litrowy, zaś dynamika to oczywiście 2 inne bajki (5.0 - 6,2 do 100, 3.0 jakieś 8,4). Jeśli jednak szukasz koniecznie 6 cylindrów bo to jednak "zawsze taniej - mniej cylindrów, itp" to proponuję następny silnik 3,2 lub 2,8 z elektronicznym wtryskiem (autka troszkę młodsze) - silnik 6R, zaś w ostatnich latach produkcji modelu silnik 3,2 był już V6.

Auto z linku radzę odpuścić... poza fajnymi felgami do Merca (MAE) nie ma w nim nic na co ja bym zwrócił uwagę... jak coś to zapraszam, zawsze znajdziemy, poszukamy, podpowiemy coś "ciekawszego".

 

Pozdrawiam i sorrki za OT od tematu przewodniego BMW :D !

Patryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę na Waszym forum :D - kolegę Marcina850 "znam" właśnie z forum mercedes-club-polska.pl - (dział: Fanclub R129), pomimo że sam posiadam właśnie takie auto to marzy mi się BMW 850 i przyznam szczerze, że czytam wszystkie Wasze posty w dziale "8" zarówno te o tematyce technicznej, spotkań, zlotów, itp... :D więc pewnie kiedyś i w moim garażu zagości takie autko obok MB (to będzie taka pełnia V12 :D ). Tak więc zainteresowanych R129 zapraszam do nas aby poczytać o modelu.

 

Wracając do Twojego pytania o autko z allegro to tak: - auto było całe malowane (dolne listwy powinny być w innym kolorze w tym roku produkcji), wnętrze jest mocno zniszczone (obstawiam około 300tyś.km), silnik R6 24v jest dosyć awaryjną jednostką i mocno paliwożerną - większość osób poleci konstrukcję V8 500 (najlepiej po 92r z elektronicznym wtryskiem) która będzie bezawaryjna i zaspokoi się podobną ilością paliwa co silnik 3 litrowy, zaś dynamika to oczywiście 2 inne bajki (5.0 - 6,2 do 100, 3.0 jakieś 8,4). Jeśli jednak szukasz koniecznie 6 cylindrów bo to jednak "zawsze taniej - mniej cylindrów, itp" to proponuję następny silnik 3,2 lub 2,8 z elektronicznym wtryskiem (autka troszkę młodsze) - silnik 6R, zaś w ostatnich latach produkcji modelu silnik 3,2 był już V6.

Auto z linku radzę odpuścić... poza fajnymi felgami do Merca (MAE) nie ma w nim nic na co ja bym zwrócił uwagę... jak coś to zapraszam, zawsze znajdziemy, poszukamy, podpowiemy coś "ciekawszego".

 

Pozdrawiam i sorrki za OT od tematu przewodniego BMW :D !

Patryk.

 

kolego wreszice jakaś konkretna odpowiedź.. widać że znasz się na tym , w końcu coś wiem , także serdeczne dzięki..

 

To autko akurat ujeło mnie wizualnie , zapewnaim Cię że na żwyo prezentuje się o wiele lepiej niż na fotkach.. ale i tak zakup porpzedził by przegląd w ASO merdedesa ( podobna w DUDa WAtin sprawdzenie auta kosztuje około 300-350 zł i jest całkiem rzetelme )

 

PO twojej odpowiedzi mocno się jednak zastanowie , i może faktycznie poszukam 500... tylko pewnie już nie w tej cenie .. hmm prawda jest też taka że taki egzemplarz kosztował by z 10 tys wiecej , a to już odczuwalna różnica w cenie..

 

Pzdrawiam i jeszcze raz dzięki:

patryks za szczegółowe info.

Marcin 850i za link do forum którego nie znałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę na Waszym forum :D - kolegę Marcina850 "znam" właśnie z forum mercedes-club-polska.pl - (dział: Fanclub R129), pomimo że sam posiadam właśnie takie auto to marzy mi się BMW 850 i przyznam szczerze, że czytam wszystkie Wasze posty w dziale "8" zarówno te o tematyce technicznej, spotkań, zlotów, itp... :D więc pewnie kiedyś i w moim garażu zagości takie autko obok MB (to będzie taka pełnia V12 :D ). Tak więc zainteresowanych R129 zapraszam do nas aby poczytać o modelu.

 

Wracając do Twojego pytania o autko z allegro to tak: - auto było całe malowane (dolne listwy powinny być w innym kolorze w tym roku produkcji), wnętrze jest mocno zniszczone (obstawiam około 300tyś.km), silnik R6 24v jest dosyć awaryjną jednostką i mocno paliwożerną - większość osób poleci konstrukcję V8 500 (najlepiej po 92r z elektronicznym wtryskiem) która będzie bezawaryjna i zaspokoi się podobną ilością paliwa co silnik 3 litrowy, zaś dynamika to oczywiście 2 inne bajki (5.0 - 6,2 do 100, 3.0 jakieś 8,4). Jeśli jednak szukasz koniecznie 6 cylindrów bo to jednak "zawsze taniej - mniej cylindrów, itp" to proponuję następny silnik 3,2 lub 2,8 z elektronicznym wtryskiem (autka troszkę młodsze) - silnik 6R, zaś w ostatnich latach produkcji modelu silnik 3,2 był już V6.

Auto z linku radzę odpuścić... poza fajnymi felgami do Merca (MAE) nie ma w nim nic na co ja bym zwrócił uwagę... jak coś to zapraszam, zawsze znajdziemy, poszukamy, podpowiemy coś "ciekawszego".

 

Pozdrawiam i sorrki za OT od tematu przewodniego BMW :D !

Patryk.

 

kolego wreszice jakaś konkretna odpowiedź.. widać że znasz się na tym , w końcu coś wiem , także serdeczne dzięki..

 

To autko akurat ujeło mnie wizualnie , zapewnaim Cię że na żwyo prezentuje się o wiele lepiej niż na fotkach.. ale i tak zakup porpzedził by przegląd w ASO merdedesa ( podobna w DUDa WAtin sprawdzenie auta kosztuje około 300-350 zł i jest całkiem rzetelme )

 

PO twojej odpowiedzi mocno się jednak zastanowie , i może faktycznie poszukam 500... tylko pewnie już nie w tej cenie .. hmm prawda jest też taka że taki egzemplarz kosztował by z 10 tys wiecej , a to już odczuwalna różnica w cenie..

 

Pzdrawiam i jeszcze raz dzięki:

patryks za szczegółowe info.

Marcin 850i za link do forum którego nie znałem :)

i to ja przepraszam za OT :D

 

ps. przepraszamzamiast edytuj wcisnąłem cytuj :) , proszę o usunięcie poprzedniego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nic takiego że podobają się wam też inne autka .. r129 jest naprawdę ładny (osobiście mnie się bardziej ósemka podoba)

 

Ja osobiście się przyznam że jakbym miał wybierac to tak by to wyglądało

 

1. Shelby GT500 `67

2. Ferrari 550 Maranello

3. BMW 850

 

Tutaj fotka nr 1 .. Dla mnie to najpiękniejsze autko świata .. Eleanor ( niestety póki co cena zaporowa jak dla mnie ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

http://img364.imageshack.us/img364/8789/216249.th.jpg

 

 

Choc i to też mi się podoba ..

 

 

http://img7.imageshack.us/img7/7279/chevroletchevroletcamara.th.jpg

 

Koniec OT :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów z forum po dłuższej przerwie.Co bardziej spostrzegawczy widzieli moją e31 w ogłoszeniu na Allegro.Cena dla kolegów z forum to 35000zł wolę aby poszła do kogoś odpowiedzialnego.Jestem zmuszony sprzedać ze względu na stan zdrowia.(miałem poważny wypadek samochodowy) ewentualnie zamienić na wygodną limuzynę w podobnej cenie.

Na razie nic sportowego i twardego nie jest mi zalecane jeśli chcę chodzić na stare lata.

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9443239 link do ogłoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpsółczuje CI jeśli chodzi o wypadek , i dobrze że skończyło się na tym , mam nadzieje że wracasz już do zdrowia i tego Ci życze. Au to piękne niestety poza moim budżetem ( ty mabrdziej że pojawił się SL ;) ) , natomiast myśle że nie będziesz długo szukał nabywcy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.> powód dla którego nie będe miałe36 M3..

 

zobaczcie ogłoszenie a potem film na youtube ( w ogłoszeniu )

 

i z powodu takich ludzi wstyd mi kupic e36 M3;/

 

przepraszam za posto pod postem ale chiałęm żebyście też to zobaczyli...

 

edit:

 

a tu kolejny link do popisów tego pana.. auto juz z nowym nosem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.