Skocz do zawartości

Diagnoza - brzęczenie z okolic skrzyni biegów.


Przemek_E39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem dotyczy E39, 523i, 1997, 280.000km, manual.

Czego przyczyną może byc delikatne "brzeczenie", jakby drgania niedokręconej podkładki pod srubę. Dzwięk wydobywa sie z okolic skrzyni biegów, choc pod samochode jeszcze nie bylem i trudno tak na 100% okreslic.

Dzwiek zanika z chwila nacisniecia pedalu sprzegla. Ciekawe jest to, ze wystarczy bardzo delikatnie nacisnąc pedal, aby dzwiek zanikł.

Nadmieniam, iż tydzien temu wymieniane było sprzęgło kompletne na nowe firmy Sachs.

Prosze o sugestie, pozdrawiam.

Edytowane przez Przemek_E39
GO NAVY...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe raczej nie brzęczy tylko powoduje drgania samochodu.

Gdzieś na forum czytałem ostatnio o wymianie takich plastikowych łożysk w okolicy drążka zmiany biegów, które halasują jak sa wytrzypane, trzeba by tego poszukać.

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja miałem takie hałasy ale okazało sie że jak ktos wczesniej wymieniał sprzegło nie dokręcił mocowanie drążka na takim przegubie i ono sie tłukło, miałem tez sytuacje że silnik pracował nierówno i wówczas obroty spadały za nisko i klekotało cos ze skrzyni biegów wówczas pomagało wcisniecie sprzegła ale nie było to rozwiazanie na dłuzsza mete za duze korki. po naprawie silnika te stuki ucichły. ale może ktos ma inny pomysł :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.