Skocz do zawartości

układ chłodzenia się zapowietrza


majtas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc, od niedawna posiadam e39 520i na gazie sekwencyjnym i mam pewien problem z układem chłodzenia cały czas się zapowietrza. Wymieniłem uszczelkę pod głowicą(była sprawdzana szczelność na gorąco-ok), wisko, termostat, sprawdzana pompa wody-ok, odpowietrzany na różne sposoby i nic. Górny wąż chłodnicy gorący, dolny zimny, reduktor od gazu letni auto nie przełącza się na gaz, ogrzewanie działa bez zarzutu. Czy ktoś z Was może spotkał się już z czymś takim? Już kompletnie nie wiem co zrobić. Instalacja gazowa od marca zeszłego roku działa bez zarzutów. Już myślę że może gaz dostaje się przez parownik może uszczelka jest w nim uszkodzona. Może macie jakieś pomysły... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzic usytuowanie reduktora. Najczestrzy blad to za wysoko zamontowany reduktor a co za tym idzie brak mozliwosci odpowietrzenia ukladu. Trzeba sprawdzic rowniez czy poprawnie rostaly zainstalowane przewody ogrzewajace reduktor bo rowniez tutaj jest duzo bledow zwlaszcza w pojazdach z podzialem ogrzewania na kierowca pasazer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co gaz do takiego silnika montować , nierozumie :clap:

ja włożyłem teraz z 2001r. do mojej e39 2.5 i zamyka mi się w 10 :lol: i naprawde musze jej kłasć żeby tyle świnka wzieła

 

na gazie silnik traci na mocy i przepływomierz można sobie wymieniać jak majtusie

 

BMW+LPG :dance:

M y F a v o r i t e ? O n l y B l a c k ...



B l a c k - M i g h t y - W o n d e r f u l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armani przeczytaj dokładnie zanim napiszesz - to jest wtrysk gazu i z jakiego to powodu trzeba często zmieniac przepływomierze?

 

A do autora postu to jeśli to nie działo się od razu a dopiero teraz to faktycznie powodem zapowietrzania może być przedostający się gaz do układu wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego armani moze ty masz amerykanska wersje i BC podaje spalanie w galonach. Jak on ci pali 10 litrow to mi pali jakie 5litrow. Jesli to prawda, to to co pisza w instrukcjach servisowych bmw to brednie i musisz ich uswiadomic ze zawyzaja i to znacznie zuzycie paliwa w swwoich badz co badz folderach reklamowych.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.