Skocz do zawartości

uszkodzony przepływomierz w bmw 540 iA


Jacek525tds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów jeśli możecie mi doradzic sprawa ma sie w przepływomierzu kupiłem niedawno w Wrocławiu bmw 540 z uszkodzonym przepływomierzem efekt byl taki że samochód wkrecał sie w obroty od 1500 obr. natomiast na wolnych obrotach o 600 chodził nie równo,mało tego skrzynia prawdopodobnie chodzi na 1 biegu jest coś takiego jak bieg awaryjny?czy błąd skrzyni może być spowodowany że przepływomierz jest strzelony?podobno nie da sie tego bledu skasowac dopiero po wymianie przeplywki,sam próbowałem z klemami owszem skrzynia pojawiła sie na desce rozdzielczej ale tylko do chwili odpalenia pozniej znowu nie ma,powiem wam ze z wrocławia a4 sunolem sobie bez wiekszych problemów ale tam jedzie sie powyzej 120 natomiast w miescie to tragedia przy ruszaniu zadymi ale moze to spowodowane jest chodzi na tym awaryjnym biegu??krokowy już plukałem a przy pracującym silniku jak odłącze przepływomierz nie ma żadnej różnicy czy podpiety czy nie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don't worry najpierw zrób tak: podjeć na jakiś serwis podłącz BMW pod kompa i zobacz co Ci wyjdzie: jak wyskoczy uszkodzona przepływka, to ją wymień, a potem skasuj znowu błedy. Jeżeli obiaw się bedzie dalej pojawiał(z a jedynka), a błędów w kompie nie będzie to znaczy, że musisz zacząć diagnozować automat. Być może, przez przepływomierz, automat wariuje. Twój automat pracuje zapenie na 3 lub 4 biegu jest to tzw. tryb awaryjny.

 

W Toyocie Previ miałem taką sytuacje, że automat w trakcje jazdy nagle się wysypywał. Efekt jakby mi się sprzegło ślizgało, czyli definitywnie padnięty automat. Na kompie wyskakiwał błąd czujnika prędkości w skrzyni biegów. Czyjnik wymieniony efekt dalej ten sam. Dopiero taki garażowy mechanik, ale najlepszy mechanik jakiego znam, doszedł, ze zwarcie robił kabelek w zegarach. Od czujnika w skrzyni, kabelek szedł do zegarów, a potem do komputera. Oczywiście u ciebie napewno winą jest coś innego, ale ten przykład pokazuje, że najpierw trzeba szukać problemów, gdzie indziej a na końcu dopiero brać się za automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.