Skocz do zawartości

Moantaż car audio


szymczyk e36coupe

Rekomendowane odpowiedzi

a to zalezy jakiej firmy chcesz wsadzic sprzet grajacy do siebie

bo za montaż boshmana czy jbl zapłacisz tyle samo

wybór twój co i za ile przykład

boshman -sub 200 wzmacniacz 300 głosniki tez z 300 i okablowanie ze 100+ montaz

jak chcesz tanio to okolo 1000 powinno ci wystarczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche kabli idzie - gruby plus z aku do wzmaka (tak z 16 mm kw. co najmniej), cinch z radia do wzmaka, masa (najlepiej z aku do wzmaka, ale do karoserii tez moze od biedy byc) i glosnikowe. Dobrze jest polozyc kable nadwymiarowe, bo apetyt rosnie w miare jedzenia :8)

 

No i przydaloby sie wygluszenie drzwi (chyba, ze chcesz glosniki w miejsc fabryczne pod nogami - ale to kiepski pomysl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady za dobre kable do wzmacniacza dasz 100 a za reszte do głosników 50zl spokojnie starczy.kabek od aku 10 kwadrat wystarczy spokojnie dla najbardziej wymagajacych i wcale to nie jest trudne wazne jest tylko zebys nie pomylil plusa z minusem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kable wiecej jak 100zl dac nie powinienes w "salonie car audio". A za robocizne mysle ze wiecej jak 200-250zl wziac nie powinni, z tym az tyle roboty nie ma.

 

A co do montazu, samo poskladanie sprzetu nie jest trudne, trudne jest rozlozenie samochodu na czesci, zeby te wszystkie kabelki podlaczyc i schowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując od wzmaka idą dwa kable :

-do radia

-do aku

a do zestawu dwurożnego tylko radia tak????

Podpowiedzccie tylko jaszcze czy podjąć próbe samodzielnego montażu czy lepiej zlecic firmie , przypominam że jeszcz nigdy takiego czegoś nie robiłem i jest to moja pierwsza styczność z car audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to wzmak? Lepiej sam sie za to nie bierz. Jesli znasz kogos kto ma pojecie popros go o pomoc. Jesli nie - radze jednak warsztat. Zrobisz jak chcesz, ale 10 mm kw imho za malo. To znaczy zrob jak uwazasz, moze nie jestes wymagajacy, jednak z mojego i paru osob doswiadczenia wynika ze car audio to postepujaca choroba i bedziesz chcial coraz lepszy sprzet, a to bedzie pociagalo za soba koniecznosc wymiany kabli pradowych na grubsze. I kasa/czas x2 co najmniej.

 

Co do 300 zl na kable - wlasnie kupilem kabel RCA za 128 euro. Wiec chyba by mi nie wystarczylo :mrgreen: Tak, wiem - jestem nienormalny :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem i co mi mówił znajomy co robi w firnie zajmujacej sie zabudowami car audio 10 kwadrat wystarcza w zupełnosci

 

a oni nie sa amatorami zdobyli juz troche pycharuw za zabódowy car audio

 

Blagam o ortografie :D Z kablem 10 mm kw dostali by niezle baty w punktacji za instalke :mrgreen: Chyba, ze dawali wzmaki 2x25 W

 

Kondensator - kolejna swietna teoria :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a dlaczego nie w 2006? :mrgreen: Peace, pewnie ze pomozmy. Po prostu wiem z doswiadczenia, ze oszczednosc sie nie oplaca - pozniej musisz zaplacic drugi raz. Dlatego lepiej dac wiekszy przekroj na poczatku. RCA do 100 zl spokojnie styknie do tego wzmaka, np. jakis sredni Dietz lub Caliber.

 

Wedlug regulaminu ktory obowiazywal na zawodach przy mocy 200W i przekroju 10 mm kw kabel moze miec maks. 3,8 m, powyzej powinien miec 16. Tu kluczowe jest pytanie - czy masz aku w bagazniku/pod siedzeniem czy pod maska (nie wiem jak jest w E36)

Edytowane przez wit007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable glosnikowe ze wzmaka 2x2,5 mm kw do zwrotnicy (chyba masz cos takiego) czyli ok 10 m. Ze zwrotnicy do tweeterow 2x1,5 mm kw, do wooferow 2x2,5 mm kw. Z radia podwojny RCA (sa takie w jednym kablu - jesli masz dwa lub trzy wyjscia z radia) 5m, do suba/tuby 2x2,5 do 4 mm kw. Ok. 5 m plusowego kabla (ja sie upieram przy 16 mm kw :8) ) i ok. 1 m masy o tym samym przekroju. Warto byloby dac tez plusa i mase do radia z aku - to juz spokojnie styknie 2,5-4 mm kw - to mozesz zrobic pozniej, np. gdy wystapia zaklocenia od alternatora.

 

Aaa, oczywiscie na kablu plusowym mozliwie blisko aku koniecznie daj bezpiecznik

 

Jesli chcesz to robic sam (ale z czyjas pomoca) mozesz pomyslec o zestawie:

 

http://www.allegro.pl/item150524808_zestaw_kabli_dietz_5m_20mm2_do_360w_rms_nowe_.html - tu masz 20 mm kw, wiec spory zapas

 

nieduzo drozsze od polecanych 10 mm kw :mrgreen:

http://www.allegro.pl/item152047315_zestaw_kabli_dietz_5m_10mm2_nowe_fv_slask_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.