Skocz do zawartości

318 m10 pomocy grzeje się po wymianie paru elementów


devil88

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

pisałem juz wcześniej o moim problemie,a chodziło o wywalanie płynu z chłodnicy,przegrzewaniu baraku ogrzewania

 

i wymieniłem termostat wahler,wisco,pompa wody,korek na chłodnicy,chłodnice juz drugą i padła ta chłodnica

 

co to moze byc,tyle wymienione i caly czas to samo

jest to m10 wiec odpowietrzalem przy odkreconym korku i nic,

 

ogrzewanie liche,padła chłodnica leje sie gdzies z gory,nie weim skąd jakby ja rozwalilo,termostat grzalem i sie otwierał,wszystko oki

 

co robic ,mam lpg w aucie ,moze przez ten reduktor ze jest za wysoko zamontowany?czy to moze byc przyczyna?

 

czy jednak uszczelka pod glowica?nie ida bable przy otwartym korku ani tez nie wywala plynu?

 

help!!!!!!!!!![/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku spokojnie

 

Nie dławił Ci się na gazie w czasie jazdy, jak temperatura rosła. Czy po przepięciu na benzynę było to samo?

 

Sprawdź reduktor/parownik czy jest ciepły czy zimny w czasie pracy silnika. Może być tak, że wywala Ci płyn przez pęknięta membranę w reduktorze/parowniku. Ale żeś się nawymieniał rzeczy. Ja tez kupiłem kiedyś nowy termostat wahlera i wożę go w bagażniku, bo szalał.

 

Załóż stary termostat, zalej dobrym nowym płynem (nie jakimś koncentratem), sprawdź parownik/reduktor.

 

Na razie to tyle.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno.

 

Sprawdź dokładnie węże od cieczy chłodzącej, czy gdzieś nie ma wycieku. U mnie np. gazownik tak fajnie założył rurę, że kółko pasowe sobie ją pomalutku podcinało i pewnego dnia...wskazówka od temperatury ruszyła w niewłaściwą stronę... ;-)

 

Sprawdź jeszcze to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziek iza pomoc ale reduktor jest nowy,zakladany dokladniemiesiac temu,na benzynie z tego co kojarze bylo to samo,ogrzewanie letnie

ale teraz i tak juz chlodnica do wymiany,i boje sie ze zaloze chlodnice sprawna i znowu ja rozwali,juz nie wei mco mam robic,tyle kasy w to auto wlozylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziek iza pomoc ale reduktor jest nowy,zakladany dokladniemiesiac temu,na benzynie z tego co kojarze bylo to samo,ogrzewanie letnie

ale teraz i tak juz chlodnica do wymiany,i boje sie ze zaloze chlodnice sprawna i znowu ja rozwali,juz nie wei mco mam robic,tyle kasy w to auto wlozylem

Bez urazy ale kup sobie golfa 2 to przynajmniej czesci bedziesz miał taniej i nie bedzie ci tak żal.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.