Skocz do zawartości

Kable WN za 700zl ? Brak innych :(


quiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcialem dzis w swojej e36 316i z silnikiem m40 b16 wymienic kable wysokiego napiecia. Pojechalem do znajomego do serwisu..zamowilismy kable za 150zl..zaczynamy je wymieniac..po sciagnieciu obudowy z ukladu zaplonowego okazalo sie ze do pierwszego kabla (znajduje sie on na samej gorze w kopulce) jest podlaczony czujnik (obejma na tym kablu) ktory z kolei jest podlaczony do walu. Sprawdzilismy cene takich kabli..szczeka mi opadla 700zl! Czy macie u siebie podobnie? Czy mam jakies inne wyjscie niz kupno kabli WN za 700zl? Dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Miałem ten sam problem co ty ale w e30.Kupiłem zwykłe kable (bez czujnika),nastepnie pojechałem do serwisu BMW Misiak (Kraków) i za 200 zł dorobili mi cały przewód.W tą cene wchodził przewód kupiony na metry plus wtyczki na przewód WN (ten do swiecy i di kopułki).Zamontowali czujnik na przewodzie,załozyli kopułki i wszystko poskładali.Trwało to moze godzine i kosztowało tak jak juz pisałem 200 zł (plus oczywiscie cena kompletu nieorginalnych kabli) :)

Pzdr.Prosiak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij ten czujnik ze starego kabla (jak nie wiesz jak to go przetnij). Wez nowy przewodzik przesun koszulkie tak zebys widzial ten metal nasadke ktora zakladasz na swiece badz kopulkie/cewkie. Rozegnij metal w tej nasadce i zdejmij ja zeby zostal sam przewod. Teraz zaloz czujnik na przewod i zluz. A wogole to byle jaki mechanik zobi Ci to za piwo w piec minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupowałem kable do mojego m40b18 produkcji Janmor i jest tam nawet instrukcja jak ten czujnik przełożyć.Otóż z najdłuższego kabla odkręcasz fajkę ,stary kabel odcinasz i wyciągasz z czujnika,nowy przesadzasz przeez czujnik,i zakręcasz spowrotem na kleju fajkę która nachodzi na kabel przy kopółce.Cena kabli 150 zł i działają miodzio.
Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Kable zaplonowe na metry,tam sa jakies rezystory w tych kablach cos slyszalem, ja napewno na takim podzespole oszczedzac nie bede. Kupie chodzby i tansze jakies janmar czy cos ale docinac sam nie bedee.

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.