Skocz do zawartości

320d i 10l ropy w cyklu miejskim?


AD4M

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc po spalaniu i swojej 320d to 10l na 100 km jest b. realne w mieście na zimnym silniku.

Ruszyłem zimny silnik i pierwsze parę kilometrów spalanie śr. w kompa to od 10 do 12l/100 :jawdrop: - potem zaczyna spadać.

Generalnie zimny silnik to mega spalanie.

 

Ale z drugiej strony jazda ekonomiczna autostrada Niemcy licznikowo 120-130km na tempomacie spalanie średnie 5,7l. Pozatym po przejechaniu 100km miałem jeszcze 1000 km zasięgu. (spalanie wg litry/przebieg wyszło 5,8)

Przy 150 na tempomacie pali niewiele więcej.

Dopiero powyżej 180 zaczyna się wir w baku ok 10l/100km

 

Ja juz sam nie wiem co myslec.

 

Zatankowalem do pelna. Wyjezdzilem juz z polowe baku a komp pokazuje mi w tej chwili 11l. Co prawda uzywam raz na jakis czas ogrzewania postojowego ale mimo wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz , u mnie 7,2 a realne miałem ostatnio 10 jeżdżąc z przyczepką lejąc już kilka razy z rzędu pod korek i wiem że oszukuje mnie bo zaniża - pytałem kiedyś jak skorygować wartość sredniego zużycia paliwa czyli KVRB i miałem odpowiedż ale mi jakoś nie wychodzi więc może Tobie się uda ? - podaje link bo ja chciałem ustawić wartosć

KVRB:1300 ale nie potrafię wejść w te opcje

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=40331&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

moje 320d z automatem miasto 7,5-8 trasa 6,5 według komputera, realnie 0,5- 1L więcej, dodam że nie lubie się ociągać :twisted2:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba przesadziłem z jazdą bo wlałem 59,5 litra więc niewiele brakowało do zera :mrgreen: na 586km zrobionych z przyczepką o wys ok 180cm 1/2 pusto a 1/2 z 750kg na holu więc wyszło spalanie 10L/100km / w tym 10% miasto reszta trasa / tylko dlaczego komp pokazał mi 7,1 :mad2: mam go dość , muszę mu coś zrobić chyba :D acha , tankuję tak że dotykam palcem paliwo w baku :twisted2:

 

Komputer pokazuje średnią ogólną... Weź go zresetuj przytrzymując przycisk od komputera... Ja tak zrobiłem i w E46 spalanie z 10,1 spadło na 8,9 ( to była trasa i cały czas powyżej 180km/h ). Teraz się utrzymuje w okolicach 9,1-9,3. Według mnie jest to bardzo niskie spalanie biorąc pod uwagę ciężką nogę... W porównaniu do Z to prawie nic nie pali :lol:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.