Skocz do zawartości

obowiązkowe opony zimowe w niemczech?


rafa75

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ktos mi ostatnio powiedzial ze w niemczech w zimie obowiazuja opony zimowe? czy to prawda? jesli tak czy jest ten nakaz regionalnie...

jade do p[olski samochodem na swieta i musze przejechac cale niemcy wiec wole na wszelki wypadek sie upewnic

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..takiego przepisu nie ma..mieszkam od roku w niemczech,rok temu tez tak myslalem ,ale zobaczylem ze duzo samochodow opon zimowych w zime nie ma..byc moze takie przepisy obowiazuja w krajach skandynawskich..

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa obowiazkowe... ale jestes "bardziej" winny, gdy "wybaujesz" jakiegos unfalla w zime bedac odziany w bambosze letnie... :mrgreen: :wink:

Chca kasowac po 20 i 40 Euro w zaleznosci od przypadku...

Chodzi glownie o samochody ciezarowe... ale i posiadaczy osobowek chca zmusic do zaopatrywania w konkretny "sprzet" w okresie zimowym - chodzi bardziej o to aby samemu ruszyc glowa i zadbac o swoje bezpieczenstwo.

Skarbnica wiedzy na ten temat.

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy przepis jest, czy go nie ma, ale podoba mi się pomysł i gdzieś o nim słyszałem. Ludzie! Jak widzę często niedzielnych kierowców wyjeżdżających w niedzielę do kościoła na letnich w zimie, to mnie ciarki przelatują, a oni TAKI GRZECH popełniają hehehe

Podoba mi się również projekt, który przewiduje wprowadzenie w całej unii używania obowiązkowego światła mijania (dziennego) przez cały rok. Dla sceptyków: to na prawdę wiele daje, jadąc nawet pod słońce w środku lata - widać, co jedzie z przeciwka.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.