Skocz do zawartości

Filtr oleju


yeahman

Rekomendowane odpowiedzi

No o tym czlowieku ze filtry maja rozne dlugosci :? i czy to ma znaczenie w jego dzialaniu :? proste czlowieku :? :duh:
Każde auto i kazdy model mają rózne filtry i jaki jest zalecany i przeznaczony taki stosujesz :duh: :cool2: A z tego co widziałem we wczesniejszym poscie ,,jaki olej,, 10W40 to chyba dziecko wie ze to półsyntetyk :D :D :D ale z tego co widze to piszesz posty chyba tylko dlatego żeby mieć ich wiecej ale to nie moja sprawa,koncze temat i pozdrawiam. Edytowane przez karol2522
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie niegłupie.

Spróbuję dać odpowiedź, chociaż okrężną drogą.

 

Do tłuczenia na co dzień mam ekonomiczne toczydelko - Swift 1.0 z 2003 r. Plastikers ów posiada silnik produkowany bez istotnych zmian od oOOOooOOOOoo.... 20 lat :!: :shock: (wbrew metryczce to całkiem nowoczesny i niezawodny silniczek).

 

Gdzieś na przełomie lat 90. i 00. :wink: Suzuki zdecydowało się na wydłużenie przebiegu międzyprzeglądowego z 10 do 15 tys. km, żeby chociaż na papierze dorównać konkurencji.

 

Jedną ze zmian z tym związanych było wprowadzenie filtra oleju o dłuższej puszce, żeby pomieścić więcej syfu wyłapanego z obiegu przy większym przebiegu. Filtr do Swiftów (serwisowanych co 15 tys. km) jest o 1/3 pojemniejszy.

 

Ta analogia może działać w E36.

Jeżeli katalog przewiduje do tego samego silnika dwa typy filtra oleju, to dla dobra samochodu wybierałbym filtr dłuższy.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.