Skocz do zawartości

635 CSI chcialbym kupic i prosze o pomoc


stefek

Rekomendowane odpowiedzi

Blacharsko to droga przez mękę. Nie znalazłem żadnego godnego polecenia blacharza. Sam chyba kupie migomat i zrobię większość roboty. Lakierniczo jeszcze gorzej. jestem umówiony na lakierowanie auta w poniedziałek więc może się uda w końcu porządnego fachowca znaleźć wtedy chętnie polecę. Jeśli chodzi o mechaników, to część sam robie, narazie nie miałem żadnego większego problemu którego nie mógłbym rozwiązać sam ale jak by się coś takiego zdarzyło to bym dzwonił do Adama albo Mcars (Marcina).

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum e24 chyba o innym Marcinie pisali, Gorg byl u niego i byl zadowolony, a o M carsie oczywiscie juz slyszalem:) dzieki:) Z blacharka to fakt - tez szukalem i malo ktory blacharzolakiernik cos potrafi i mu sie chce popracowac! A co sadzisz o tej z mobile.de? link zalaczylem w poscie powyzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze tak marudze ale chce wiedziec jak najwiecej:) Powiedzcie mi Panowie jak wyglada eksploatacja na co dzien, koszty itp? Czy jezdzicie swoimi normalnie, jak autami uzytkowymi czy tylko dla przyjemnosci. Nie wiem czy nie bede musial kupic jeszcze czegos taniego do jazdy do pracy itp....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mechanike to Marcin=MCars. Moja poprzednia 6, ktora byla w nie najlepszym stanie prowadzil przez rok

i bylem bardzo zadowolony. Co do blacharzy i lakiernikow

- ciezki temat - moja obecna 6 robiona jest od wiosny.

Blacharsko temat jest juz zamkniety,i od dluzszego czasu czeka

na dobrego lakiernika z dobra lakiernia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mechanike to Marcin=MCars. Moja poprzednia 6, ktora byla w nie najlepszym stanie prowadzil przez rok

i bylem bardzo zadowolony. Co do blacharzy i lakiernikow

- ciezki temat - moja obecna 6 robiona jest od wiosny.

Blacharsko temat jest juz zamkniety,i od dluzszego czasu czeka

na dobrego lakiernika z dobra lakiernia.

 

A jak sie przestawia cenowo MCars? ZAstanawiam sie bo jesli kupie auto za 25 ty. bede mial 5 tysi na poczatek zeby w niego wlozyc. wiem ze to oczywiscie zalezy od satnu auta, ale moze na poczatek na najwazniejsze rzeczy wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada eksploatacja na co dzien, koszty itp?

 

Jesli auto jest doprowadzone mechanicznie do porzadku

- czekaja cie tylko koszty krwiobiegu - paliwo i plyny :)

..... duuuzo paliwa :) Spalanie w miescie srednio ksztaltuje sie

w granicach 12-20 l/100. Czy jezdzimy na co dzien?

To juz zalezy od wlasciciela i jego filozofii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada eksploatacja na co dzien, koszty itp?

 

Jesli auto jest doprowadzone mechanicznie do porzadku

- czekaja cie tylko koszty krwiobiegu - paliwo i plyny :)

..... duuuzo paliwa :) Spalanie w miescie srednio ksztaltuje sie

w granicach 12-20 l/100. Czy jezdzimy na co dzien?

To juz zalezy od wlasciciela i jego filozofii :D

 

 

To nie tak zle, moja coupeta potrafi wziac nawet 18:)

A ty jezdzisz na co dzien swoim? Chodzi mi tez o trwalosc zawieszenia itp

Co myslisz o tym cacku?:

http://www.mobile.de/SIDWPRKkAYYilvepQjG1WgRUw-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1164122843A1LsearchPublicD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B56%81V-t-vCaMiMkQuSeUnVb_X_Y_x_yprsO~BSRA6D1100B30D3500BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0H10000000A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=10&id=11111111225819746&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesci sa ogolnie dostepne i nie sa w cenie zlota.

Moja poprzednia 6 jezdzilem na codzien (i noca - dla tzw. szerokiego banana na twarzy). Jak bedzie po zakonczeniu prac nad obecna - nie wiem. Gotuje sie we mnie jak sobie pomysle ze ktos mi ja poobija na parkingu. :evil: :lol: . Na razie mam zespol choroby sierocej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna naczelna zasada, o wiele latwiej aby 6 dobrze jezdzila niz wygladala. Najlepiej kupic ideal ale jesli brak kasy i trzeba isc na jakies kompromisy to lepiej szukac auta slabego mechanicznie. Nie tyczy sie to wersji M.

 

Normalne 635CSi po 1982 roku posiada wiekszosc czesci mechanicznych wspolnych z E28. Wymiana czy remont silnika, skrzynia, most, hamulce itd... to drobiazgi i nieduze koszty w porownaniu z cena wymiany zardzewialych chromow, blotnikow czy innych elementow nadwozia.

 

Wiekszosc znanych mi uzytkownikow a takze i ja zdecydowalem sie na eksloatacje E24 tylko w sezonie letnim.

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja najbardziej boje sie naciac na odpicowane auta - na wierzchu wszystko ladnie a potem wyjdzie rudy, albo powazna usterk amechaniczna - skrzynia do wymiany, sprzeglo remont silnika itp...

I tu chyba nie ma rady - jak sie nie kupuje od kogos sprawdzonego lub poleconego to jest to loteria, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak chlopcy pisali wyzej, mechanika sie tak nie przejmuj :8) oczywiscie zawsze moze cos poleciec ale te autka maja swoje lata. Najwazniejsze zeby Rekin byl kompletny... bo najciezej dostac jest pierdolki na "wolnym rynku". Ja mam naprzyklad klopot ze znalezieniem brazowej szyby przedniej :roll: znalazlam juz bezbarwna, niebieska a brazowej ni chu-chu :twisted: oczywiscie nie panikuje, bo szyba jest tylko ma mala ryse i jest prawdopodobienstwo ze walnie...

 

ps... a ruda hihi ruda w nieremontowanej cs/1 zawsze bedzie :wink:

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie boli tylko to ze nigdy nie bede mial swojej e24...

na razie mam 18 lat = brak kasy na taki samochod...a zanim bede mial, mozliwe ze bedzie ich mniej i beda x razy drozsze... :cry:

 

Miej cel. :cool2:

 

My też mieliśmy 18 lat. Niektórzy niedawno...

 

Znam jednego gościa, który jako nielat kupił katalog "Samochody Świata", zobaczył srebrną 850 CSi na focie, zakochał się bez pamięci. Wtedy to była dla niego prawdziwa dream-machine...

 

A dzisiaj ma własną - prawdziwą E31. :D :D :D

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Haha jesli chodzi o mnie to nie byla to CSi tylko zwykla 850 i mialem wtedy 10 lat :mrgreen: Do dzis mam ten katalog :roll2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Haha jesli chodzi o mnie to nie byla to CSi tylko zwykla 850 i mialem wtedy 10 lat :mrgreen: Do dzis mam ten katalog :roll2:

 

O, jakiś ty czujny :!: :D

 

Za dużo chyba nie zdradziłem :?: :oops: :mrgreen:

 

:think: Czy to jest ten katalog, o którym myślę :?:

Z E31 na okładce i taką fotą w środku :?:

 

http://img299.imageshack.us/img299/8393/e31ye2.jpg

 

jak bylem wczesnym nastolatkiem to z kolega siedzielismy sobie w e23 mojego taty i sie wyglupialismy ze chcielibysmy kiedys jezdzic taka fura..

 

zalew,

to jest metoda "materializacji mentalnej", przez wielu uznawana za w pełni skuteczną. :mrgreen: Szacuję, że u mnie zadziałała tak ze trzy razy. :wink: :wink:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie panowie - w przyszlym tydziu chyba pojade na Slask zobaczyc te cacko z allegro ktorego link wrzucilem na poczatku tego tematu - mozecie mi poradzic na co najlepiej zwrocic uwage? tzn. gdzie najczesciej pojawia sie rdza i gdzie mam grzebac?:) no i inne rzeczy?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie boli tylko to ze nigdy nie bede mial swojej e24...

na razie mam 18 lat = brak kasy na taki samochod...a zanim bede mial, mozliwe ze bedzie ich mniej i beda x razy drozsze... :cry:

 

Miałem podobny problem ale jakoś znalazłem taniego parcha i go mam i go robie i go kocham. Jeżeli naprawdę chcesz i jesteś gotowy na poświęcenia to na pewno się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jak w temacie :o)

 

oraz...

 

Zakochałem się! Zakochałem się ładnych kilka lat temu... przejeżdżałem koło jakiegoś komisu i tu raptem jak grom z jasnego nieba e24 :o)

 

... a teraz powoli chciałbym realizować swoje marzenie. Najchętniej zakupiłbym Mkę, ale ceny w wysokości 20-30k euro lekko odtraszają i nie odważyłbym się na taki jednorazowy ruch pieniędzmi.

Chciałbym kupić 635CSi, niekoniecznie w super stanie, powoli w nią wkładać swoje serce i pieniądze :)

 

Zastanawiałem się czy do 635CSi można wpakować silnik od Mki, jak wiele zmian musiałbym dokonać w środku, aby tego dokonać... i czy w ogóle jest szansa dostać silnik od Mki w dobrym, bdb stanie.

 

Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :)

 

Zakochany Jędrek :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry silnik do M-ki. Strasznie ciężka sprawa. Jak czasem się już jakiś pojawi w dobrym stanie na ebayu to za taką kasę że te 20-30 k. przestają robić wrażenie.

Jeżeli musisz mieć ten silnik to najlepiej całą M-kę znaleźć po prostu.

Prostszą sprawą jeśli nie wystarcza Ci zwykłe 3,5 litra jest zakup silnika z 745 - wtedy masz 3,5 lub 3,2 litra z turbo.

 

Moja rada jest jednak prosta - im bliżej oryginału tym lepiej. Zadbany i dobrze wyregulowany silnik 3,5 naprawdę sporo potrafi.

Powolne wkładanie pracy i pieniędzy w konsekwencji powoduje znacznie większy ubytek w kieszeni i niekoniecznie pożądany efekt (to moje doświadczenia) niż nabycie od razu porządanego egzemplarza. Im więcej wydasz na początku tym mniej w ogólnym rozrachunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam namiar na "średnią" M635CSi za 4500euro. Jak by co możesz próbować z taką. Pozdrawiam

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.