Skocz do zawartości

Wycieraczki e61


luteklutek

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem wiele stron internetowych w celu znalezienia przyczyny ale w żadnej z nich nie znalazłem podobnego problemu. Finalnie wiem że z autem będę musiał podjechać na warsztat ale zanim to zrobię chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś z was może mieć pojęcie w tym temacie. 

Tak jak w tytule problemem są wycieraczki. Problem zaczął się na przełomie zimy/wiosny gdzie jeszcze były przymrozki i pewnego ranka myśląc że na szybie jest po prostu para włączyłem wycieraczki. Okazało się że to cienka warstwa lodu i wycieraczki po 5-10cm zatrzymały się i było słychać tylko dźwięk silniczka. Wyłączyłem auto, zeskrobalem resztę lodu i pojechałem do pracy. 

Tak się złożyło że od tamtej pory kiedy jeździłem nie padał deszcz i nie miałem potrzeby używania wycieraczek. Aż do teraz. Przy włączeniu wycieraczek manetka, która jest od "jednokrotnego cyklu" wycieraczki pracują 6-10 razy zatrzymując się w losowym momencie. Czasem trafia na swoją pozycję wyjściowa a czasem na środku szyby. Po ponownym uruchomieniu wycieraczek sytuacja jest podobna z tym że trzeci raz wycieraczek już włączyć nie mogę. Nie działa w ogóle manetka. Ani czujnik deszczu, ani jednokrotny cykl ani praca w trybie stałym. Muszę auto wyłączyć i po ponownym włączeniu mam znów dwie próby uruchomienia wycieraczek. 

Jedyną rzecz jaką zrobiłem z polecenia znajomego to odpiąłem akumulator na +/- 15min myśląc że skasuje to jakiś błąd. Jedyne co zostało skasowane to data i czas 😁 

Czy jest jakiś factory reset cyklu wycieraczek tak żeby powrócić do standardowego trybu czy jedynie elektromechanik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Słabo szukasz bo parę tematów niżej masz odpowiedź na identyczny problem. Możesz albo próbować ratować stary mechanizm (jest opisane na forum jak) albo wymienić na inny sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.