Skocz do zawartości

BMW F30 320i Przegrzany silnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pacjent to BMW F30 320i z roku 2012 automat.

Autem zrobiłem ponad 30k km od momentu zakupu, wiec wykluczam ukryte wady etc.

Problem pojawił się wczoraj, nigdy wczesniej czegos takiego nie bylo. Auto po przejechaniu okolo 40km prędkości od 40-100km/h w cyklu mieszanym po wyjezdzie z parkingu pokazało błąd "Temperatura silnika - Za wysoka tempertautra silnika. Jedź wolno w celu ochłodzenia. W przypadku ponownego przegrzania konieczna kontrola w serwisie BMW"

W tym momencie nastąpiło ograniczenie mocy czyli tak zwany tryb awaryjny, dojechałem na parking jadąc 30km/h w tym momencie pokazał się już drugi komunikat "Przegrzany silnik - Stań ostrożnie i wyłącz silnik. Nie otwierać pokrywy silnika. Niebezpieczenstwo poparzenia"

Sprawdziłem pokrywe silnika - w momencie wyskoczenia błędu była dosłownie chłodna, nic nadzwyczjanego normalna temperatura, otworzyłem maske silnik to samo żadnych nadzwyczajnych tempertur, wycieków etc.

Płyn w zbiorniku oczywiście był na wymaganym poziomie, auto ma moc, a błąd kasuje się za każdym zgaszeniem i odpalenieniem silnika.

Wąż po prawej stronie który wychodzi od chłodnicy bardzo gorący oraz twardy, a wąz który wychodzi juz za termostatem zimny, auto nie grzeje w srodku, przy próbie nacisniecia węza który jest zminy w kabinie zaczyna leciec letnie powietrze.

 

Czy ktos spotkał się już z takim problemem ? Obstawiać termostat czy raczej pompe wody ?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.