Skocz do zawartości

Brak startu silnika prawie nic nie dziala


DW1225

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczące serii BMW E: Samochód miał około 2 miesięcy temu dwa razy w ciągu miesiąca problem. Raz rozrusznik kręcił, ale silnik nie zapalił, po kilku próbach uruchomienia kluczem samochód się włączył. Drugim razem zauważyłem, że klucz podczas wkładania nie dawał sygnału potwierdzającego, pomimo że kilka razy go włożyłem i zablokowałem pojazd. Kilka godzin później ponownie sprawdziłem pojazd, i ruszył bez problemu. Wczoraj stała się ta sama sytuacja: samochód został otwarty za pomocą pilota, włączyło się oświetlenie wewnętrzne i światła awaryjne, ale nie było zapłonu, deska rozdzielcza pozostała ciemna, kierownica nie była zablokowana, a nawet radio samochodowe, które jest bezpośrednio podłączone do baterii za pomocą kabla plusowego (minusowego nie wiem, prawdopodobnie poprzez przewód kablowy), nie działało. Mechanik powiedział, że ELV (zamek kierownicy) jest uszkodzony i należy go albo wymienić, albo podłączyć emulator. Czy ktoś miał już podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bez podłączenia kompa wróżenie z fusów, ale faktycznie elv daje podobne objawy. Nie pali się kontrolka kierownicy?

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wszystko umarlo, swiatlo wenetrzne sie tylko pali awaryjne i i pilot tylko dziala.

Jak wyglada reset cas czym i gdzie to znalezc , bo cofniecie licznika elv wiem jak zrobic a reset CAS? Ponoc po podmnianie elv albo po wstawieniu emulatora nalezy cpfnac licznik elv i zrobic restart cas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.