Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

E46 3.0i full opcja R6 bedzie lepszy 100 razy od tego co piszesz.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ad3. Jeżeli mówimy o wersji 143km oraz 170km czyli produkowane od 2007r to są to w 99% te same jednostki. Różnią się tylko wałkami głowicy i kolektorem wydechowym (więc przeróbka 18i na 20i raczej jest bardzo prosta :twisted: )

ad4. Tak, ma problemy. Najlepiej od razu wsadzić nowy łańcuch i cały osprzęt. Koszt około 1500zł. W swoim E87 118i 143km przy 88tys km. wymieniłem kpl. rozrząd firmy SWAG, dostałem 100% oryginał BMW. Wszystko wyniosło około 1500zł.

ad5. Powinno starczyć spokojnie.

ad6. Łapiesz się na te do 2.0 dokładnie nie pamiętam jak to tam szło.

ad7. Raczej bym celował w wersję 170km niż 143. W E87 bardzo fajnie to jeździ, w E91 może być troche zamulony. Ewentualnie 325i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Właśnie przymierzam się do zakupu pierwszego auta marki BMW( E90 lub E60). Zastanawiam się nad tymi dwoma samochodami:

1. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e90-ID6yiBUn.html#3ca85edd8c

2. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-salon-polska-jak-nowa-zadbana-serwisowana-aso-bmw-ID6yoRc3.html#1cc78e1a48

 

Który z tych samochodów polecacie? W tym pierwszym przebieg w 100% prawdziwy bo sprawdziłem w ASO BMW? Słyszałem, że w tych autach przy przebiegu 200-250 lubią padać turbina i dwumasa, czy to prawda? Proszę o Waszą rade. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o typowe usterki, to jest tego na forum trochę, nawet jest temat dotyczący silników N43

w skrócie:

-cewki powinny być delphi

-świece co 60.000km

-rozrząd co 150.000km-180.000km

-napinacz łańcucha co 80.000km

-obowiązkowo wgrać najnowsze oprogramowanie silnika

-warto wyłączyć na stałe start/stop

-olej 5w30 co 10.000km

-sonda nox lubi być wymieniana w świeżo kupionym samochodzie chyba, że poprzednik wymienił

naprawdę przy zadbanym aucie nie jest to problematyczny samochód i jest warty zainteresowania

 

1. Czy to prawda, że interesujące modele po 2008 roku mają wtrysk bezpośredni i nie można ich gazować oraz mają problemy z cewkami?

można gazować, ale się się to nie opłaca

problemy z cewkami są tylko w przypadku pierwszych lat produkcji - była na to akcja serwisowa, później nie powinno już być problemów

2. Czy roczniki 06-07 czyli bez mała 10-letnie to dobry wybór?

dla jednego 10 letnie auto jest ok, dla innego to marzenie, a dla jeszcze innego to stary grat,

3. Czym tak właściwie różni się 318i od 320i? Wymiarami? Wyposażeniem?

wydechem, kolektorem, wałkami, oprogramowaniem, hamulcami, dyferencjałem, skrzynią

4. Czy motor 2.0 143 KM ma problem z napinaczami wałka rozrządu?

napinacz to jest łańcucha a nie wałków

warto napinacz wymienić co 80.000km

5. Czy kwota, którą posiadam wystarczy na kupno niezajeżdżonego egzemplarza?

Tak

6. Pojemność silnika to tak naprawdę 1995cm3 czy to oznacza że łapię się na niższą akcyzę czy jednak 18.6%?

niższa akcyza

7. Co innego byście ewentualnie polecili mając mój kapitał?

jeżeli ma być kombi to ewentualnie e60 z silnikiem benzynowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Który z tych samochodów polecacie? W tym pierwszym przebieg w 100% prawdziwy bo sprawdziłem w ASO BMW? Słyszałem, że w tych autach przy przebiegu 200-250 lubią padać turbina i dwumasa, czy to prawda? Proszę o Waszą rade. Pozdrawiam :D

powiedz lepiej w którym współczesnym dieselu te elementy są wieczne, wszystko zależy od użytkownika, jak ktoś się bardzo stara to turbina i dwumas padnie przy 80k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320ci-kabrio-automat-ID6ymKjD.html

 

Witam,

co myslicie o niej? na co zwracać uwagę przy oglądaniu? może jakiś właściciel e93 się wypowie jakie są słabe strony i na co szczególnie trzeba uważać?

 

Przede wszystkim uszczelki dachu, czy dach się dobrze składa, czy nie ma żadnych luzów. Równie dobrze musisz bardzo dobrze obejrzeć czy aby samochód nie był nigdzie stuknięty (zwróć uwagę na śruby z tyłu i z przodu czy nie były odkręcane co mogło by sugerować, że coś było robione. Najlepiej jakby było na nich jeszcze malowanie).

 

Nie wiem czy była wersja "Ci", ale mam identyczny silnik tyle, że samo "i" i powiem tak,że ten motor jak na tak ciężką budę to minimum. Nie spodziewaj się cudów, ale w zupełności starczy i do jazdy i do wyprzedzania.

 

Średnie spalanie w okolicach 9l, w sumie to i prawda ale ja mam w manualu, a w samym mieście nie zdziw się, że komputer lekko będzie pokazywał 12l. w trasie udało mi się zejść poniżej 8.

 

Jeśli chodzi o mechanikę, to co można poradzić. Sprawdź czy równo chodzi, czy jest suchy i nigdzie olej nie leci. Wypytaj się o cewki czy wtryski bo to lubi się psuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartoo dzięki za odpowiedz! Byłem i obejrzałem, auto bite , facet nawet nic nie ukrywa ma wydrukowane zdjęcia z 2012r jak to wyglądało, robiony był przedni zderzak maska, tylne nadkole i klapa bagażnika, miało 2 poduszki wystrzelone, jakiejś tam tragedii nie było, bryła auta i dach nie ruszane. Zrobione dosyć porządnie, chociaż jak zapoznasz się ze zdjęciami to wypatrzysz na aucie co i jak albo moja wyobraźnia tak zadziałała. Ogólnie robi naprawdę fajne wrażenie jest dosyć świeże i zadbane. Wiem że nie kupuje nowego auta i liczę się z tym ze większość aut w tym wieku i ściągniętych spoza granicy jest po jakichś tam przygodach drogowych. W sumie sam nie wiem co myśleć, rzuciłem mega luźno facetowi czy za 50 pójdzie to coś tam pokręcił nosem ale był chętny do rozmowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartoo dzięki za odpowiedz! Byłem i obejrzałem, auto bite , facet nawet nic nie ukrywa ma wydrukowane zdjęcia z 2012r jak to wyglądało, robiony był przedni zderzak maska, tylne nadkole i klapa bagażnika, miało 2 poduszki wystrzelone, jakiejś tam tragedii nie było, bryła auta i dach nie ruszane. Zrobione dosyć porządnie, chociaż jak zapoznasz się ze zdjęciami to wypatrzysz na aucie co i jak albo moja wyobraźnia tak zadziałała. Ogólnie robi naprawdę fajne wrażenie jest dosyć świeże i zadbane. Wiem że nie kupuje nowego auta i liczę się z tym ze większość aut w tym wieku i ściągniętych spoza granicy jest po jakichś tam przygodach drogowych. W sumie sam nie wiem co myśleć, rzuciłem mega luźno facetowi czy za 50 pójdzie to coś tam pokręcił nosem ale był chętny do rozmowy.

 

Jeżeli interesuje Cię tylko cena to bież :cool2: na plus że gość nie ściemnia i pokazał zdjęcia co było robione... moim zdaniem jeżeli były wywalone poduchy to auta bym nie brał ale to tylko moje zdanie... druga sprawa to tylko w PL takie auta w takiej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to mnie interesuje mechanika, to co w silniku i elektryce :) jak bryła auta prosta, zawiecha nie wybita, nie skręca samo na boki to blacharkę da się przeżyć, takie moje skromne zdanie. Jak po sprawdzeniu nie wyjdą żadne kwiatki to chyba warta uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem ogladac ten egzemplarz:

http://allegro.pl/bmw-e90-325i-gaz-navi-xenon-skory-i6230558006.html

 

Szczerze to wizualnie auto z kazdej strony przedrachane.

Z przodu do malowania maska, zderzak przedni, nerki plus do wymiany jakies plasiki pod zamkiem od maski, sam zamek tez krzywy

Z tylu klapa bagaznika do plerki lub malowania, lotka z bagaznika na kleju i tez do malowania, do tego zderzak tylni caly tez do malowania bo spekany lakier jest

W srodku dekory wygladaja na 400 tys km nie 200 jak jest na liczniku. Drewno jest popekane w kilku miejscach

Szyba przednia oraz boczna pasazera z prawej obok kierowcy nie jest ori.

Brak plyty do navi, kluczyki w oplakanym stanie, znaczki czarne tylny obdrachany

Jesli chodzi o mechanike i gaz to nie bylo zastrzezen.

Do tego warto pamietac ze czekaja oplaty skarbowe.

Nie polecam a przynajmniej nikomu do budzetu 40 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wizualnie auto z kazdej strony przedrachane.

Z przodu do malowania maska, zderzak przedni, nerki plus do wymiany jakies plasiki pod zamkiem od maski, sam zamek tez krzywy

Z tylu klapa bagaznika do plerki lub malowania, lotka z bagaznika na kleju i tez do malowania, do tego zderzak tylni caly tez do malowania bo spekany lakier jest

W srodku dekory wygladaja na 400 tys km nie 200 jak jest na liczniku. Drewno jest popekane w kilku miejscach

Szyba przednia oraz boczna pasazera z prawej obok kierowcy nie jest ori.

Brak plyty do navi, kluczyki w oplakanym stanie, znaczki czarne tylny obdrachany

Jesli chodzi o mechanike i gaz to nie bylo zastrzezen.

Do tego warto pamietac ze czekaja oplaty skarbowe.

Nie polecam a przynajmniej nikomu do budzetu 40 tys zl.

 

Widzisz... teraz ile powinna kosztować taka jak sobie ją wymarzyłeś :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem ogladac ten egzemplarz:

http://allegro.pl/bmw-e90-325i-gaz-navi-xenon-skory-i6230558006.html

 

Szczerze to wizualnie auto z kazdej strony przedrachane.

Z przodu do malowania maska, zderzak przedni, nerki plus do wymiany jakies plasiki pod zamkiem od maski, sam zamek tez krzywy

Z tylu klapa bagaznika do plerki lub malowania, lotka z bagaznika na kleju i tez do malowania, do tego zderzak tylni caly tez do malowania bo spekany lakier jest

W srodku dekory wygladaja na 400 tys km nie 200 jak jest na liczniku. Drewno jest popekane w kilku miejscach

Szyba przednia oraz boczna pasazera z prawej obok kierowcy nie jest ori.

Brak plyty do navi, kluczyki w oplakanym stanie, znaczki czarne tylny obdrachany

Jesli chodzi o mechanike i gaz to nie bylo zastrzezen.

Do tego warto pamietac ze czekaja oplaty skarbowe.

Nie polecam a przynajmniej nikomu do budzetu 40 tys zl.

 

i napiszę ci taka menda " Auto w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak debile piszą. Byłem oglądać jedną dla kumpla w warszawie to babka mówiła, że no idealna perełka laleczka jej i wgl og i ach. Zajeżdzam na miejsce a okazało się, że jedna ćwiartka spawana i całe auto pomalowane lakierm z puszki. Nie było nic spolerowane oraz była po prostu chamska linia odciecia starego i nowego lakieru na nadkolach po otwarciu drzwi. No to ja już mówię do znajomego "przejedzi się z grzeczności i kończymy na dzisiaj"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem tego diesla 163 km

 

 

http://allegro.pl/bmw-320d-163km-m-pakiet-navi-xenon-skora-klimatron-i6232877254.html

 

Tył dostał i to widać zaraz po otwarciu klapy bagaznika,

Zderzak przedni do malowania. Popękany lakier

Na przednim słupku z prawej odchodzi dziwnie uszczelka, moze to kwestia losu ze sie tak odstaje, ale z drugiej strony jest ok.

Na drzwiach od kierowcy odchodzi klar tak jak i na progu

Pod maska srubki byly ruszane od blotnikow, Moze bylo to wymagane przy serwisie części ale nie wiem.

Serwis na komputerze pokładowym wykazuje zmiane oleju 6000km temu, rzeczywiscie olej wygląda jakby już swoje wysłużył.

Ogolnie auto zadbne w bardzo bogatym pakiecie, w srodku czysto, ale koles sie pucował, że było wnętrze myte.

Do tego gościu jest handlarzem więc uwaga na to co mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą... Wszystko dzięki nam kupującym... chcesz mieć wymagania niebity mały przebieg to zapłać odpowiednią cenę !! Polacy ta taki dziwny naród sami do tego doprowadzamy a później się dziwimy że co jak to oszust... powiem na własnym przykładzie sprzedawałem nie jedno auto i zawsze jak pisałem prawdę to nawet jednego tel. nie było... no bo jak to możliwe że tutaj malowany tam robiony a taka cena... więc zastanów się kolego co piszesz... a co do wiedzy jaką tutaj ludzie prezentują na forach to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz szybko kupić nie bity, od 1 właściciela, kupiony w polsce 20d 05r. z przebiegiem 263tys to zapraszam, za 40tyś mogę sprzedać a auto jest jak nowe bo wpakowałem w nie właśnie 12tyś na zawieszenie hamulce i silnik :D Kupć się da, problem leży w Polakach którzy uważają, że każde tanie auto jest zaje*iste a te z górnej półki cenowej są przesadzone. Minie jeszcze kupa lat jak się nauczymy kupować normalne zadbane auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czyli wychodzi ze znalezenie nie bitego egzemplarza w dobrym stanie to lipa na dluzsza mete.opisuja ze super stan bezwypadkowy a okazuje sie ze w bagazniku sajgon po naprawach.takich ludzi powinni scigac za takie klamstwa,czlowiek traci pieniadze i czas;/
No jak ktoś uważa, że takie wyposażenie może znaleźć niebite w tej cenie co z ogłoszenia to nic dziwnego, że nigdy nie znajdzie. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich. Poszukuję e90 silnik 3.0 Manual. Właśnie wpadło takie ogłoszenie co prawda Radom kolebka motoryzacyjnych paździerzy ale może jednak warto :)

co powiecie o tym egzemplarzu? Nie uważacie że listwy progowe powinny być również z mpakietu czyli aluminiowe?

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-330-3-0-258km-m-pakiet-serwis-aso-bmw-bezwypadkowy-145000km-ID6ypqXf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą... Wszystko dzięki nam kupującym... chcesz mieć wymagania niebity mały przebieg to zapłać odpowiednią cenę !! Polacy ta taki dziwny naród sami do tego doprowadzamy a później się dziwimy że co jak to oszust... powiem na własnym przykładzie sprzedawałem nie jedno auto i zawsze jak pisałem prawdę to nawet jednego tel. nie było... no bo jak to możliwe że tutaj malowany tam robiony a taka cena... więc zastanów się kolego co piszesz... a co do wiedzy jaką tutaj ludzie prezentują na forach to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :cool2:

 

Nie jest tak do końca bo szukam w różnych przedziałach cenowych e90 i nawet te z wyższej półki cenowej które powinno wskazywać że auto jest ok skoro tyle kosztuje było tak samo robione jak te z niższej po prostu handlarze sprzedają szrota w cenie dobrej zadbanej i czekają na jelenia bez kompa miernika itd no bo przecież kosztuje to musi być ok dopiero jak nie ma brania jadą z ceną w dół. Idą za rynkiem przyjeło się tak że dobre musi kosztować sprowadzają szroty i wystawiają ceny jak za zadbane. Co najlepsze te auta które oglądałem i tak się sprzedały:)

 

Na każdej półce cenowej idzie się nadziać pisałem gdzieś w innych tematach o merolu co był spawany z dwóch i był odrapany dookoła to wzieli zjechali lakier do gołej blachy na całym aucie położyli nowy lakier i auto się sprzedało za 200 tyś. zł mogło by się wydawać że za tą kasę musi być ok osobiście nie kupił bym używki za ten hajs bo można mieć pewną salonową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.