Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przestrzegam przed e92 330d w manualu Targnowskie Góry / Miasteczko Śląskie

P. Alan sprzedaje ją od stycznia :

https://sprzedajemy.pl/bmw-330d-manual-e92-e90-m-pakiet-2008-slaskie-nr31172972

Byłem ją oglądać w czerwcu w telegraficznym skrócie: szrot od handlarza ... jeżeli chcesz wydać 50 tyś będzie to wyrzucone w błoto to droga wolna..

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-330d-e92-coupe-2008-11-m-pakiet-m-slaskie-245km-n57-ID6yusJP.html

Nawet nie wymienił felg od tego czasu i sprzedaje na zimówkach..

Vin : wbawa91060e204053

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed e92 330d w manualu Targnowskie Góry / Miasteczko Śląskie

P. Alan sprzedaje ją od stycznia :

https://sprzedajemy.pl/bmw-330d-manual-e92-e90-m-pakiet-2008-slaskie-nr31172972

Byłem ją oglądać w czerwcu w telegraficznym skrócie: szrot od handlarza ... jeżeli chcesz wydać 50 tyś będzie to wyrzucone w błoto to droga wolna..

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-330d-e92-coupe-2008-11-m-pakiet-m-slaskie-245km-n57-ID6yusJP.html

Nawet nie wymienił felg od tego czasu i sprzedaje na zimówkach..

Vin : wbawa91060e204053

 

Twój post jak dla mnie jest bezsensu. Nie napisałeś niczego o stanie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed e92 330d w manualu Targnowskie Góry / Miasteczko Śląskie

P. Alan sprzedaje ją od stycznia :

https://sprzedajemy.pl/bmw-330d-manual-e92-e90-m-pakiet-2008-slaskie-nr31172972

Byłem ją oglądać w czerwcu w telegraficznym skrócie: szrot od handlarza ... jeżeli chcesz wydać 50 tyś będzie to wyrzucone w błoto to droga wolna..

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-330d-e92-coupe-2008-11-m-pakiet-m-slaskie-245km-n57-ID6yusJP.html

Nawet nie wymienił felg od tego czasu i sprzedaje na zimówkach..

Vin : wbawa91060e204053

 

Twój post jak dla mnie jest bezsensu. Nie napisałeś niczego o stanie samochodu.

 

Polemizowałbym czyj post jest bezsensu...moj daje do myślenia żeby kilka razy zastanowić i wyciągnąć też swoje wnioski zanim zakupimy "skarbonkę"

 

O stanie samochodu mógł bym się rozpisać na 4 kartki a4... Widzisz MG123 kto jest zainteresowany to skontaktuje się ze mną na priv i możemy podjąć konwersację na temat samochodu.

 

Moja weryfikacja trwała może 30 min w tym czasie sprawdzałem TYLKO albo aż powłokę lakierniczą w/w egzemplarza wahała się miedzy 500-900mikronów były elementy jak prawy tylni ciwiara gdzie było odczyt w 1,5-2mm . Z przodu miał NAPEWNO kolizję lewy przód (maska lampa błotnik) naprawę oceniam niechlujna naprawę w przy osiedlowym garażu ( sprzedający wspomina o zmianie kierownicy) , i na tym skończyłem moje oględziny . Grzecznie podziękowałem za poświęcony czas nie chciałem brać samochód na jazdę próbną skoro wiedziałem że nie odpowiada mi... Doprowadzenie tego bmw szacował bym miedzy 15-17tyś pln brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko dlaczego grzecznie ? powinno się wklepać vin i tablice do takiego posta by potem ktoś nawet odrobinę dociekliwy znalazł taką informację w google, może dzięki temu taki janusz będzie się z tym bujał jakiś czas bo wcześniej czy później i tak sprzeda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko dlaczego grzecznie ? powinno się wklepać vin i tablice do takiego posta by potem ktoś nawet odrobinę dociekliwy znalazł taką informację w google, może dzięki temu taki janusz będzie się z tym bujał jakiś czas bo wcześniej czy później i tak sprzeda

 

Patrz mój pierwszy post :D , jak rozmawiałem z sprzedający zchodzi do 47 tyś na negocjacje telefoniczną :D :duh: Abstrachując jak oglądałem tą piękna sztukę pierwszy raz to na posesji była naście rożnych typu/marek samochodów na typowo pod sprzedaż , autolawetę , stertę opon , części to daje ogólny obraz z jaką osobą mamy do czynienia...

 

 

P.S W google podpowie w pierwszej kolejności strony sprawdzające nr VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

To mój pierwszy post i jeśli coś będzie nie tak to przepraszam. Nie znalazłem innego wątku, w którym mógłbym podzielić się z bardziej doświadczonymi kolegami ode mnie, autem które zamierzam kupić. Może od początku poszukuję e92 myślałem o roczniku 2008 wzwyż, jeśli chodzi o serducho to 330i ale 320i też mi odpowiada. Budżet na auto, w którym się kocham to 60-65 tys. Myślicie, że w tej cenie jestem w stanie znaleźć coś wartego uwagi? Nie wiem czy mogę wrzucić tutaj parę ogłoszeń, aby ktoś kto chciałby mi pomóc w ocenie danego egzemplarza :)

 

Prosiłbym o ocenę:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-lifting-zarejestrowany-w-polsce-ID6yk7cd.html#45ca1c6a8f

oraz

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320i-coupe-m-pakiet-alpinweiss-shadow-line-xenon-ID6ykRoD.html#efb14751b2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

To mój pierwszy post i jeśli coś będzie nie tak to przepraszam. Nie znalazłem innego wątku, w którym mógłbym podzielić się z bardziej doświadczonymi kolegami ode mnie, autem które zamierzam kupić. Może od początku poszukuję e92 myślałem o roczniku 2008 wzwyż, jeśli chodzi o serducho to 330i ale 320i też mi odpowiada. Budżet na auto, w którym się kocham to 60-65 tys. Myślicie, że w tej cenie jestem w stanie znaleźć coś wartego uwagi? Nie wiem czy mogę wrzucić tutaj parę ogłoszeń, aby ktoś kto chciałby mi pomóc w ocenie danego egzemplarza :)

 

Prosiłbym o ocenę:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-lifting-zarejestrowany-w-polsce-ID6yk7cd.html#45ca1c6a8f

 

W pierwszym linku podałeś DIESLA tak ma być ?!

 

Obawiam się że w tym budżecie znajdziesz sensowne 320i LUB 325i w korzystnej cenie pytanie czyte silniki Ci odpowiadają ( spalanie /eksploatacja/koszty utrzymania/MOOC!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że wolałbym osobiście benzynke. Dodam jeszcze, że głównie jeżdżę w mieście(czego też nie jest za wiele, praca-dom, dom-siłownia, itp), średnio raz na 2 tygodnie wyjazd do rodzinnego miasta około 120 km w jedną stronę. Jeśli chodzi o koszta eksploatacyjne, myślę że spalanie na poziomie 10-12l w mieście byłoby w porządku, do tej pory w swojej miałem 150KM(miłoby było gdyby pod maską pojawiło więcej), reasumując nigdy nie jeździłem tymi modelami z takimi silnikami, ale myślę że byłoby w porządku :) Jak znaleźć ta jedyna i upragnioną? Jak wy szukacie/szukaliście swoich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł bym ciut dalej niż myślisz i w twoim ulubionym kolorze karoserii 335i

http://allegro.pl/bmw-335i-e92-manual-piekna-m-pakiet-niski-przebieg-i6355194999.html#thumb/8

 

Zasada ograniczonego zaufania, weryfikacja nawet najmniejszej drobiazgu który wzbudzał twoją wątpliwość zwróć uwagę na przedni pas (wg mnie źle spasowanie błotników oraz maski z zderzakiempatrz zdj 3 dlaczego?!). 335i czesto i gęsto są sprowadzone z USA gdzie są po poważnych kolizjach drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda normalnie... spr sobie historię po vin i jak będzie ok, to w drogę....

 

Type

Value

VIN WBAVU31010KY08644

Prod. Date 2005-12-02

Type code VU31

Type 320D OL (EUR)

Series E91 (3 Series)

Body Type TOUR

Steering LHD

Engine M47T2

Displacement 2.00

Power 120kw / 163hp

Drive HECK

Transmission Manual

Colour SPARKLING GRAPHITE METALLIC (A22)

Upholstery STOFFLEDER CITRUSANTHRAZIT (FFAT)

Options

S1CAA Selection of COP relevant vehicles

S200A Diesel particle filter

S249A Multifunction f steering wheel

S255A Sports leather steering wheel

S2HBA BMW light alloy wheel, spider spoke 160

S321A Exterior parts in vehicle color

S386A Roof railing

S402A Electric panoramic roof

S423A Floor mats, velours

S428A Warning triangle and first aid kit

S481A Sports seat

S493A Storage compartment package

S494A Seat heating driverpassenger

S502A Headlight cleaning system

S507A Park Distance Control (PDC), rear

S520A Fog lights

S522A Xenon Light

S534A Automatic air conditioning

S540A Cruise control

S563A Light package

S609A Navigation system Professional

S612A BMW Assist

S620A Voice control

S633A Preparation, mobile phone, Business

S6AAA BMW TeleServices

L801A National version Germany

S863A Retailer Directory Europe

S879A On-board vehicle literature German

S8SPA Control unit COP

S9AAA Outer skin protection

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam na oku BMW e90 318i n43 2008r 2.0 143km 126tyś przebiegu - auto wystawione za 38900, które sprawdzili mi poprzez firmę motoraporter i wszystko jest perfecto prawie, oprócz kilku elementów, którymi według nich należy się zająć. Oto skrócona wersja przeze mnie rzeczy, o których pisali w raporcie:

 

Prawdopodobne naprawy jakie trzeba wykonać

1. Usunięcie usterki układu termostatu ( pojazd nie posiada wskaźnika temperatury układu chłodzenia, a jedynie kontrolkę jego przegrzania );

- "Badania dokonałem testerem diagnostycznym firmy AUTEL typ AL 439 i stwierdzam, że występuje błąd generyczny trwały P0597 informujący, że układ termostatu grzałki / otwarty."

 

2. Wymiana tulejki wahacza dolnego prawego;

- "Oceny podwozia dokonałem na stacji diagnostycznej dopuszczającej pojazdy do ruchu z wykorzystaniem urządzenia do sprawdzania podwozi tzw szarpaki i stwierdzam, że tuleja przednia wahacza dolnego prawego początkowy nadmierny luz bez rozwarstwienia gumy tulejki. Nie stwierdzam luzów w układzie kierowniczym."

 

3. Diagnostyka świec zapłonowych lub układu sterującego zapłonem.

- "Praca silnika cicha równomierna jednak podczas utrzymywania obrotów silnika 3000 do 3200 obr/min występuje wypadanie zapłonu co skutkuje niepoprawności pracy silnika przy innych obrotach silnika praca równomierna ( może być to przyczyną niepoprawnego ustawienia kąta wyprzedzenia zapłonu, lub początki niesprawności czujnika położenia wału korbowego )."

 

4. Opony

- "Opony w dobrym stanie wizualnym wyprodukowane w 43 i 48 tygodniu 2005 roku i z uwagi na rok produkcji powinny być wymienione."

 

I teraz pytanie, ile to mnie wszystko wyniesie i czy w ogóle jest sens pchać się w ten samochód? Bo troche niepokojąca jest ta sprawa z nierówną pracą silnika, a nie znam się i nie wiem czy to nie jest jakaś mina. Wszystko z autem jest w porządku(według raportu nawet przebieg jest autentyczny, nie był bity, no dosłownie wszystko gra), oprócz rzeczy, które wymieniłem powyżej. Dlatego pytam o wycenę, bo chce wiedzieć o ile mogę zbić cene.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 8 lat wiec chyba normalne sa jakies bolaczki....opisane rzeczy nie naleza do tragedii jak chcesz miec wszystko nowe i idealne ...zostaje salon bmw

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 8 lat wiec chyba normalne sa jakies bolaczki....opisane rzeczy nie naleza do tragedii jak chcesz miec wszystko nowe i idealne ...zostaje salon bmw

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki, ale to co napisałeś jest rzeczą oczywistą. Ja zapytałem o wycenę tego wszystkiego i czy jest to sprawa poważna czy nie - bo sie nie znam, a zdaje sobie sprawe, że takie rzeczy się dzieją i mam nadzieje, że ktoś tutaj z użytkowników miał podobny problem i zna mniej więcej cene tego wszystkiego :)

 

Oczywistą rzeczą jest, że to się da naprawić, ale ja chce wiedzieć, czy warto ten samochód kupić, bo jak mam wydać 38 tyś i kolejne 8 zostawić w salonie bmw to wole poszukać sprawnego samochodu. A może się okazać, że to kwestia np. 2000zł i o tyle uda mi się zejść ceny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest koszt za same części:

Termostat - 400zł w ASO, lub 200zł od BEHR (ten sam, ale bez znaczka BMW).

Tuleja wahacza - 2x140zł w ASO, lub 2x60zł za Lemfordery (chyba fabrycznie tam siedzą).

Świece - 4x50zł, cewki 4x100zł - warto wymienić w ciemno jeśli nie wiesz kiedy ostatni raz były wymieniane - to dość newralgiczne elementy w tym silniku.

Opony - zależy od rozmiaru i producenta - za komplet licz 1500-2000. Swoją droga jakim trzeba być sknerą, żeby 11 lat opon nie zmienić ;S Za długość życia opon przyjmuje się 6 lat.

 

Generalnie to wszystko co wymieniłeś to części eksploatacyjne. Nie nastawiałbym się na Twoim miejscu, że ktoś sprzeda Ci za takie pieniądze auto, do którego nie będziesz musiał dołożyć.

Możesz się ze sprzedawcą dogadać, żeby zajęli się sprawą nierównej pracy - jeśli to zrobią, to im wtedy za to dopłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.